Імплантація потребує часу і на роботу лікарів, і на адаптацію організму до нового штучного кореня. В цьому процесі можливо виділити конкретні етапи, про які сьогодні розповідатимуть фахівці стоматологічної клініки Осадчого в нашій статті.
Від першого огляду в стоматологічному кріслі – і аж до впевненого регулярного догляду за надійним імплантом. Саме такий шлях доведеться пройти пацієнту, який має на меті встановити імпланти зубів. Які етапи доведеться пройти, і чого від них чекати – дізнаєтеся просто зараз.
1 етап – консультація
Знайомство з вашим стоматологом, огляд і консультація – важливий етап, з якого починаються довіра і шлях до здорової посмішки. Ваш фахівець обов’язково направить вас на рентгенологічне дослідження або комп’ютерну томографію (КТ), щоб роздивитися зубні одиниці ззовні і зсередини, і розібратися, чи знадобиться вам додаткове лікування, нарощування кісткової тканини тощо. За можливості одразу переходити до імплантації, ви отримаєте план лікування, і зможете розрахувати бюджет.
2 етап – моделювання імпланта
Імплант стане штучним коренем зуба, який повністю замінить природний корінь:
- він дозволить кістковій тканині активно кровопостачатися, а отже – збереже здоров’я щелепи;
- завдяки біоінертності організм сприйматиме його як свою невід’ємну частину;
- протезування на імпланті виявиться більш надійним та тривалим.
Для цього лікар зніме зліпки зі щелеп пацієнта, щоб вживити імплант на правильну глибину та під підходящим кутом.
3 етап – хірургічний
Етап вживляння імпланту може бути хвилюючим, однак, завдяки безпечним анестетикам він виявиться повністю безболісним. Імплантолог робить мінімальний прокол слизової оболонки, через який буде вживлятися штучний корінь. Разом із ним встановлюється формувач ясен – гвинтик, який не дає їм повністю зійтися.
Весь цей час пацієнт почувається комфортно. На встановлення одного імплантату необхідно 30-60 хвилин.
3 етап – приживлення імпланту
Залежно від методики імплантації, приживлення може займати від 2 до 4 місяців:
- при одномоментній імплантації штучний корінь буде заживати разом із лункою;
- під час одноетапної імплантації він отримає незначне навантаження від тимчасової коронки, що може прискорити приживляння;
- при класичній двоетапній імплантації він остеоінтегрується з лункою, яка вже заживала, а отже, це досить безпечний і швидкий варіант приживлення.
Після цього можна переходити до протезування.
Як допомогти імпланту остеоінтегруватися?
Наш організм – дуже адаптивна система, і все ж, ми можемо допомогти штучному кореню безпечно остеоінтегруватися:
- варто відмовитися від активного спорту, сауни та стресів на перші 2-3 дні після імплантації;
- не вживати гарячу, гостру і тверду їжу протягом кількох днів після операції;
- відмовитися від алкоголю та паління, в ідеалі – до повного приживлення імпланту.
- відтермінувати перельоти, адже перепади тиску можуть негативно вплинути на процес остеоінтеграції, особливо – на верхній щелепі.
До повного приживляння вам знадобиться лише один профілактичний огляд, щоб фахівці стоматологічної клініки Осадчого впевнилися, що процес протікає правильно і без ускладнень. А далі – тільки посмішка, впевненість і здоров’я!