Норми Бюджетної декларації на 2025-2027 роки матимуть негативний вплив на місцеві бюджети Закарпаття

28 червня 2024 р. Уряд схвалив Бюджетну декларацію на 2025–2027 роки. Про те, як її норми відображаться на бюджетній сфері Закарпаття, розповіла Юлія Траньович, консультантка з бюджетних питань Асоціації міст України в Закарпатській області.

Норми Бюджетної декларації на 2025-2027 роки матимуть негативний вплив на місцеві бюджети Закарпаття

Бюджетна декларація містить низку норм, які матимуть негативний вплив на місцеві бюджети. По-перше, це зниження на 4% частки ПДФО, що зараховується до бюджетів місцевого самоврядування. Реалізація такої норми у 2025 році призведе до 283 млн грн втрат бюджетів територіальних громад Закарпаття.

По-друге, передбачається вилучення у 2025–2027 роках з доходів бюджетів територіальних громад ПДФО з грошового забезпечення військовослужбовців. Таке вилучення впроваджено ще з жовтня 2023 року і завдає втрат місцевим бюджетам Закарпаття обсягом близько 3 млрд грн у рік. Ці кошти в першу чергу направлялись на потреби військових. Їх подальше вилучення з місцевих бюджетів дуже обмежує можливості місцевих органів влади, зокрема, і реалізувати положення прийнятого у червні законопроєкту 9559-д з розширення повноважень органів місцевого самоврядування з підтримки сектору безпеки і оборони України.

Слід зауважити, що зарахування 64% податку на доходи фізичних осіб та ПДФО з військовослужбовців до бюджетів органів місцевого самоврядування зазначалось у Звіті Європейської комісії як частина фіскальної децентралізації, що було одним із факторів початку переговорів про вступ України до ЄС.

І по-третє, у Бюджетній декларації передбачається застосування з 2025 року вилучення реверсної дотації. У 2024 році реверсна дотація була розрахована для 5 бюджетів територіальних громад області. Призупинення цієї норми у 2024 році дозволило цим громадам перенаправити 230 млн грн на інші напрямки, такі як допомога військовим підрозділам, забезпечення фінансування місцевих програм в галузі освіти, медицини, соціального захисту тощо.

Закарпатське РВ АМУ

19 липня 2024р.

Теги:

НОВИНИ: Соціо

18:39
Головою Рахівського районного суду обрано Марію Марусяк Фото новина
18:37
Крафтові бренди Закарпаття представили на найбільшій туристичній виставці світу Фото новина
16:31
На Закарпатті зустріли прах керівника ОУН Андрія Мельника і його дружини Фото новина
16:22
У понеділок в Мукачеві попрощаються з полеглим на війні з росією Іваном Чавою Фото новина
15:57
У Мукачеві п’яний водій вантажівки спричинив ДТП Фото новина
11:03
/ 1
"Дуту" справу проти закарпатської журналістки Олени Мудрої закрили
10:55
/ 1
В Ужгороді попрощаються із загиблим захисником Михайлом Тіщенком Фото новина
09:18
На Закарпатті раптово помер молодий військовослужбовець Нацгвардії Фото новина
18:07
У Хусті зустріли захисника, який повернувся з російського полону Фото новина
17:04
На Закарпатті судитимуть підприємця за незаконне будівництво рибників на 2 га землі Фото новина
13:05
На Хустщині підприємство сплатить майже 800 тис. грн боргу за оренду землі Фото новина
11:15
/ 1
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні з рф захисником Іваном Кирʼяновим Фото новина
10:09
/ 1
Визнано загиблим військового із Перечина Мілана Пастеляка, який з лютого був безвісти зниклим Фото новина
15:50
В Ужгороді поліцейські оперативно розшукали зниклого хлопчика Фото новина
14:20
/ 1
На Закарпатті висадили новий «Ліс пам’яті» на честь загиблих захисників Фото новина
13:15
У Мукачеві створили авторський аромат, присвячений місту Фото новина
12:12
На Берегівщині попрощаються із захисником Кирилом Карчевським Фото новина
11:10
В Ужгороді патрульні виявили водія, який керував автомобілем у стані наркотичного сп’яніння Фото новина
09:00
На Закарпатті відзначили Міжнародний день музеїв Фото новина
18:06
Закарпатські рятувальники розшукали у горах туриста із Миколаєва Фото новина
17:06
/ 1
На Закарпатті попрощалися з 37-річним старшим матросом Максимом Раком Фото новина
15:45
У Мукачеві попрощаються з Олександром Карольї, який загинув ще в червні 2024-го Фото новина
15:13
/ 2
Глава греко-католиків Закарпаття звершив божественну літургію в оновленій церкві архістратига Михаїла в Щасливому на Мукачівщині Фото новина
14:56
Схему з фіктивним шлюбом викрили прикордонники Чопського загону Фото новина
13:06
У Квасах на Рахівщині під час екоакції зібрали понад 5 кубометрів пластикових відходів Фото новина
» Всі новини