Ужгородський міськрайонний суд: декан-хабарник Рошко – інвалід, а в клопотанні поліції не йшлося про 24 хабарі

Ужгородський міськрайонний суд оприлюднив свою позицію за фактом обрання запобіжного заходу затриманому на систематичному хабарництві декану факультету іноземної філології УжНУ Михайлу Рошку.

Ужгородський міськрайонний суд: декан-хабарник Рошко – інвалід, а в клопотанні поліції не йшлося про 24 хабарі

Як йдеться у повідомленні, "1 липня 2024 року слідчим суддею (Андрій Іванов – ред.) обрано запобіжний захід 60-річному декану факультету іноземної філології Ужгородського національного університету, який підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 3 ст. 368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

З матеріалів досудового слідства вбачається, що 29 листопада 2023 року підозрюваний отримав 1000 доларів США від чоловіка однієї зі студенток вишу за сприяння в успішному захисті дипломної роботи.

11 грудня 2023 року підозрюваний отримав 100 євро та 1000 гривень за сприяння у закритті академічної заборгованості та отриманні позитивної оцінки студентом.

8 березня 2024 року підозрюваний отримав 110 євро за вчинення аналогічний дій щодо іншого предмету."

При цьому суд наголошує, що "жодної мови про 24 випадки отримання хабарів, чи згадану в новині суму в 30 000 доларів США в клопотанні правоохоронців нема."

Як інформує суд, "слідчий по справі за погодженням з прокурором подав до суду клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою... Враховуючи розмір неправомірної вигоди, яка за матеріалами слідства становить близько 1300 доларів США, беручи до уваги те, що підозрюваний є особою з інвалідністю, а також з огляду на те, що Законом передбачено визначення застави у розмірі від 20 до 80 прожиткових мінімумів (60 тис. грн - 242 тис. грн) за підозрою у тяжкому злочині, слідчий суддя застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення заставити у 60 розмірів ПМ, що становить 180 тис. грн."

Попри те, що заперечення суду датоване 1 липня, станом на час написання цієї інформації, в телеграм-каналі "Віталій Глагола (official)" інформацію про те, що в контексті хабарницької справи М.Рошка "слідство задокументувало 24 випадки отримання хабарів на загальну суму понад 30 000 доларів США" не вилучено.

Офіційну інформацію за фактом затримання М.Рошка та обрання йому запобіжного заходу оприлюднила і Закарпатська обласна прокуратура.

Як йдеться у повідомленні прокуратури, "за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури декану факультету одного з університетів Ужгорода повідомлено про підозру за кількома фактами одержання неправомірної вигоди (ч.ч. 1, 3 ст. 368 КК України).

Протягом 2023-2024 років правоохоронці задокументували, що керівник підрозділу університету одержував хабарі за сприяння у складанні іспитів чи захисті дипломної роботи.

Завдяки своєму службовому становищу та авторитету посади, керівник підрозділу міг здійснювати вплив на інших викладачів факультету та забезпечувати таким чином одержання позитивних оцінок.

Студенти, розуміючи, що можуть бути недопущені до захисту наукової роботи чи залишені на тому ж курсі повторно, надавали декану неправомірну вигоду. Встановлено, що від двох осіб чоловік одержав 1000 доларів США, а також 210 євро та 1000 грн неправомірної вигоди. У ході слідства встановлюватимуть і наявність інших фактів одержання хабарів.

Прокуратура звернулася до суду з клопотанням про безальтернативне тримання особи під вартою, однак слідчим суддею його було задоволено частково. Підозрюваного взяли під варту з правом внести майже 182 тис. грн застави. Сторона обвинувачення вже готує апеляційну скаргу на це рішення та наполягатиме у такому разі на збільшенні суми застави до 3 млн грн.

Розслідування у кримінальному провадженні здійснює Нацполіція Закарпаття за оперативного супроводу УСР в Закарпатській області ДСР НПУ."

При цьому офіційному сайті ГУ НП України в Закарпатській області та відповідній сторінці в соціальній мережі Фейсбук інформація з цього приводу наразі відсутня.

 

02 липня 2024р.

Теги: хабар, Рошко, застава

Коментарі

Олена 05.07.2024 / 18:27:51
Чорт виявився великов свиньов шо сього сексманьяка ше с
Май скоро ввдти не дрилив

Жабогадюкін 04.07.2024 / 09:46:34
Дві гадюки Фабіян з Штефанюк з'їли жабу Рошко.

Фабіян 04.07.2024 / 09:16:08
Поносив Рошко лапсердак і другому хай дасть поносити. Наша власть на факультеті прийшла. Низький уклін і велика вдячність моїй посестрі і колежанці Наталці Штефанюк, її чоловіку, колишньому прокурору Івану Штефанюку, його кумам заступнику обласного прокурора Івану Косею та блогеру Глаголі.

Чорничко 04.07.2024 / 08:46:02
Гроші студентів осіли в кишенях мусорів, прокурорів і суддів через посередника Рошка. То такий кругообіг грошей у природі. Граб награблене.

Рошко 04.07.2024 / 07:12:48
Пак бравим богаму бо всі берут а нащом тогди фабіянку підставив. Пак оби брати. На такій посаді гріх не брати. Звичайний постмодернізм у дії.

Іван 03.07.2024 / 19:04:10
Поки мусорів з прокурорами не переважають, про боротьбу з корупцією дарма і думати, я і про НАТО та ЄС, шкода хлопців, які щодня гинуть за ці продажні тилові криси.

Мадяркумятець 03.07.2024 / 18:54:45
порышав разом з Косеэм ы Черничко+Колесник, бо ынакше не дыэ 100/4 по 25 тисяч кожный структуры.Сысь пркартель правоохоронно судовый не выдыть не ДБР, ни НАБУ клыпки ъм ся зросли.

Студентка 03.07.2024 / 14:24:37
Здивована, що Михайлик - інвалід.....
Як на інваліда у свої роки вигинається непогано....

ЛОХОТРОН 03.07.2024 / 07:21:17
Безсовiснi:отпустить iнвалiда!

Вася 02.07.2024 / 22:41:36
Мукачеві в мду ьака сама гіперхабарниця
яка дере з всіз студентов на мільйони,
завкатедри іноземних мов теличко наталія, статки космічні роками у неї свій бізнес
Все знають і нич

Суддя 02.07.2024 / 20:40:18
То не прокурори з мусорами винні, то все Орбан з Путіним

Прес-служба 02.07.2024 / 20:30:56
Цю справу продали ще у квітні поточного року прокурори Косей і Чорничко за 100 000 зелених. З квітня місяця прокурори з мусорами затримували хабарника, даючи йому можливість знаходитись на лікарняному і оформити інвалідність. Вказані прокурори і подання до суду не скеровували про відсторонення Рошка від посади, а у липні зробили шоу для челяді, удаючи боротьбу з корупціонером. Корупціонер-інвалід на волі і посаді за сміхотворну заставу, прокурори з мусорами при валюті, а хлопці на війні гинуть за цей бізнес.

Нiк 02.07.2024 / 18:19:48
Це не одинокий випадок! З стоматологами памятаэте який був скандал? А щось помiнялось! Нi! Навпаки ректора нагородили званням амбасадора Закарпатья! Особисто Микита з Сараэм!

Прокоп 02.07.2024 / 17:44:09
А из студентками заниматися "спортом" -не каліка?

Talisman 02.07.2024 / 16:41:24
Це біда всього суспільства.

Поліція (хабарники), СБУ (хабарники) викрили декана (хабарника), і направили справу у суд (хабарники).

Ви чекаєте справедливості?

злопам'ятний 02.07.2024 / 16:14:46
Нехай пан Рошко разом зі співавтором Василем Густі звернуться по допомогу до Дмитра Табачника. Не може ж той не допомогти, зважаючи на видатну "коліноприклоненну" оду, яку ці два пани написали колись в честь ювілею політика.

Кантрі 02.07.2024 / 16:03:04
У данка підгоріло, виогороджує іванова бо той ще не добудував будинок. Важко завершити будівництво коли схема ділення ( 9 - іванов 1)

Суддя Дредд 02.07.2024 / 15:59:15


Прокуратура недаремно просила і наполягає далі на заставі в 3 млн, правда? Замість включати дурня і наїжджати на журналістів, хай би Ужгородський мр суд оприлюднив аргументи поліції та прокуратури по запобіжці


знак питання 02.07.2024 / 15:32:05
А брати хабарі - не інвалід?

НОВИНИ: Кримінал

16:40
Затриманому на хабарі судді з Воловця Пелиху призначили 1 млн грн застави
15:06
На Хустщині засудили чоловіка, який убив свою співмешканку Фото новина
12:01
/ 1
В Ужгороді "умовно" засудили матір, яка залишила дитину помирати після побоїв вітчима
10:02
/ 3
САП просить суд конфіскувати "необґрунтоване" майно начальника митного поста "Дякове" Вишнюка
09:41
Шахрайка з Закарпаття отримала 3 роки тюрми за видурювання грошей від імені фонду Ірини Федишин
16:13
/ 1
На Закарпатті затримали волинянина, який переправляв чоловіків до Польщі Фото новина
17:56
/ 2
На Закарпатті нетверезий водій, який перевищив швидкість й влаштував смертельну ДТП, сів на 6 років Фото новина
09:24
/ 6
Затриманого на хабарі депутата Іванину з Міжгір'я, який брав "відкати" на посаді директора лісгоспу, "покарали" 51 тис. грн штрафу
09:01
У Чехії затримали українця, якого підозрюють у вбивстві 22-річної закарпатки Фото новина
16:13
/ 1
На Хустщині затримали чоловіка, який жорстоко побив гостя лопатою Фото новина
13:57
Інспектори Мукачівської поліції затримали водія з результатом 3,61‰ алкоголю в крові Фото новина
10:09
На Берегівщині конфлікт за майно завершився замахом на вбивство
08:53
На кордоні затримали угорця, що в заблукав в Україну колією Фото новина
08:26
У Чехії після понад двох тижнів пошуків виявили тіло 22-річної закарпатки Андріяни Офрім
18:08
На Рахівщині юнак розбив двері крамниці каменем і викрав сигарети Фото новина
16:51
Суд на 6 років ув'язнив закарпатця за смертельну "п'яну" аварію в Драгові на Хустщині Фото новина
18:40
В Ужгороді водія покарали за керування у стані сп’яніння Фото новина
15:01
На Закарпатті затримали чернівчанина з контрабандою айфонів на мільйон гривень Фото новина
11:10
Нові викриття у справах про переправлення ухилянтів на Закарпатті Фото новина
13:51
Поблизу кордону зі Словаччиною затримали трьох "ухилянтів" з Вінниччини Фото новина
13:28
58-річний мукачівець отримав 7 років 6 місяців за «схему» втечі через кордон Фото новина
11:50
/ 19
НАЗК викрило закарпатського митника Василя Пупену у незаконному збагаченні на 23 млн грн
18:06
У Виноградові чоловік напав на жінку з ножем Фото новина
17:39
Закарпатські митники зупинили спробу ввезти сигарети на 3,5 млн грн під виглядом гуманітарки Фото новина
15:27
/ 4
Вища рада правосуддя дозволила арешт судді з Закарпаття, якого впіймали з хабарем Фото новина
» Всі новини