Про це повідомив незалежний проєкт журналістських розслідувань у Східній Європі VSquare з посиланням на посадовця НАТО в Брюсселі.
Рішення Альянсу означає, що угорщина отримує менше інформації від своїх союзників як на двосторонньому рівні, так і через центральні канали НАТО.
"Проблема полягає в тому, що наслідки відчувають усі, оскільки члени Альянсу обмінюються менш секретною розвідувальною інформацією через центральні канали НАТО, знаючи, що угорщина також є серед одержувачів", – сказав посадовець Альянсу.
Він додав, що у зв’язку з цими обмеженнями в НАТО створили окремі канали передання інформації, до яких угорські представники не мають доступу й про які вони не знають.
Колишній працівник однієї з європейських розвідок пояснив VSquare, що головна проблема для Альянсу – в політичному керівництві угорщини.
"Навіть якщо ми довіряємо їхнім старшим офіцерам розвідки, в кінцевому підсумку, якщо ми ділимося з ними інформацією, вона може потрапити в доповіді, які потрапляють на стіл орбана", – розповів він.
У травні орбан заявляв, що його країна працює над "переосмисленням" статусу членства в НАТО, щоб дозволити їй потенційно уникнути участі у майбутніх операціях за межами Альянсу і посиленої підтримки України з боку НАТО.
Водночас після зустрічі з гесеком НАТО угорський прем'єр повідомив, що погодив формат взаємодії щодо неблокування будапештом рішень в Альянсі щодо України.
Як наслідок, сьогодні НАТО схвалив план розширення підтримки Україні після зняття вето орбана.