Пасажирам потяга з Чопа до Праги загрожують штрафи до €5000 євро

Прямий потяг до Праги з української станції Чоп курсує з кінця березня. Поїзди часто затримуються через тривалі митні перевірки на словацькому кордоні.

Пасажирам потяга з Чопа до Праги загрожують штрафи до €5000 євро

Перевізник попереджає про суттєві штрафи для пасажирів, з чиєї вини будуть затримки, повідомляє proukrainu.blesk.cz.

Митники довго оформлюють протоколи і

через дрібні порушення

Новий потяг між Україною та Чехією запустив приватний чеський перевізник RegioJet. У компанії задоволені високою завантаженістю маршруту, але потяги часто запізнюються через прискіпливі перевірки словацьких митників у залізничному прикордонному пункті "Чорна-над-Тисою". Причина – пасажири не дотримуються правил ввезення товарів до Шенгенської зони. Найчастіше митники звертають увагу на ввезення з України сигарет, алкоголю, молочної та м'ясної продукції.

Оскільки на оформлення протоколів про порушення витрачається багато часу, потяги можуть простояти на кордоні й дві години. Таке запізнення призводить до того, що основний потяг, до якого у Кошице мали б приєднати групу вагонів із Чопа, рушає до Праги без пасажирів з України.

Тоді вагони поїзда Чоп – Прага приєднують на наступного складу потягу до Праги. Для пасажирів це означає до 6 годин очікування на залізничному вокзалі Кошиці.

Ще одна проблема із затримкою пов'язана із тривалими перевірками пасажирів потяга словацької компанії ZSSK Мукачево – Кошиці, який проходить контроль перед потягом Чоп-Прага. Така ситуація відбувається щотижня, кажуть в RegioJet.

Перевізник вимагатиме компенсацію з пасажирів

Чеський перевізник домовився зі словацьким ZSSK про спільну процедуру щодо компенсації з винних пасажирів та підготував плакати із попередженням про заборонені товари.

"Тривалість контролю залежить від вас – дотримання обов'язків, як обмеження кількості перевезеного товару (сигарети та алкоголь) або виключення з транспортування заборонених предметів (м'ясо, молоко, фрукти та овочі), дозволить нам продовжити подорож без затримок", – звертаються до пасажирів на сторінці чеської залізничної компанії.

Зазначається, що порушення правил може призвести до:

  • значної затримки поїзда;

  • висадки з поїзда і відмови у подальшій подорожі;

  • вилучення та знищення перевезеного товару;

  • можливість в'їзду до ЄС може бути заборонена;

  • звинувачення в правопорушенні або кримінальному злочині.

Також пасажирів попереджають про штраф до 5 000 євро.

"Ми розуміємо, що ви хочете привезти подарунки з України своїм знайомим, але беріть лише ті, які не суперечать правилам. Ваша невідповідальна поведінка може затримати поїзд, в якому їдуть ще 150 пасажирів", – говориться в оголошенні перевізника.

"Як тільки пасажири затримують потяг з власної вини, ми маємо штраф у розмірі 1000 крон за хвилину, що відповідає 4800 євро за 120 хвилин", – зазначає власник RegioJet Радім Янчура.

За його словами, ще нікому штраф не виписували. Пасажирів попереджають через смс-повідомлення.

 

Фото: Плакат із попередженням про заборонені товари (RegioJet)

Втім, пасажири кажуть, що митники надто прискіпливі саме у пункті пропуску "Чорна- над-Тисою". Поїзд можуть затримати через кілька яблук, хоча на інших пунктах пропуску на провезення їжі можуть не забороняти.

Нагадаємо, ми писали, що новий потяг з Чехії до України почав курсувати з 27 березня. Він складається з трьох вагонів.

Також ми повідомляли, що почав діяти новий міжнародний залізничний маршрут до Відня із Чопа. Угорщиною поїзд прямує складом зі зручних сидячих вагонів із Wi-Fi.

09 травня 2024р.

Теги: Прага, поїзд, потяг, перевізник, RegioJet

Коментарі

Митро 10.05.2024 / 08:54:16
Може штрафи треба кинути на митну службу

НОВИНИ: Соціо

12:54
На гірськолижному курорті на Ужгородщині травмувався сноубордист Фото новина
09:56
Підтверджено загибель Михайла Поповича з Дубового на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти з червня 2023 року Фото новина
09:01
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 12 січня
18:13
/ 1
У Карпатах зафіксували рись поблизу державного кордону Фото новина
16:14
У Дротинцях на Берегівщині попрощалися з полеглим військовим Іваном Келеменом Фото новина
14:41
/ 5
У Мукачеві оголосили результати конкурсу «Червене вино 2026» Фото новина
12:45
/ 4
У Бороняві на Хустщині попрощалися з 26-річним Героєм Сергієм Клованичем Фото новина
09:00
/ 1
Коли вимикатимуть світло на Закарпатті 11 січня
16:20
До Мукачева прибули евакуйовані родини із Запорізької області Фото новина
13:17
/ 3
Три з кожних чотирьох гривень у закупівлях витрачали з порушеннями – підсумки контролю тендерів на Закарпатті впродовж 2025 року
12:36
На лекції в ужгородському скансені розкажуть про бабу-повитуху та її сакральну роль в традиційній культурі Закарпаття
10:21
Поїзди на Закарпаття курсують із суттєвими затримками
09:14
/ 5
В Ужгороді відбудуться громадські слухання щодо перейменування кількох вулиць і частини Ротарі-парку
09:13
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 10 січня
16:07
Рятувальники знайшли двох заблукалих туристів на Рахівщині Фото новина
14:23
На Рахівщині рятувальники знайшли туристку, яка заблукала під час катання на сноуборді Фото новина
08:37
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 9 січня
21:51
/ 2
Найбільшими платниками туристичного збору на Закарпатті торік були Поляна, Ужгород і Баранинці
20:43
/ 3
Офіс Омбудсмана виявив у циганському таборі у Великолучківській громаді покусану пацюками дитину, туберкульоз у дітей і фіктивне батьківство Фото новина
19:39
/ 1
У Хустській громаді зустрічали захисника Івана Єрмаковича з Ізи, що помер у лікарні Фото новина
19:28
/ 1
На війні з росією поліг Сергій Клованич з Боронява Хустської громади Фото новина
18:20
/ 1
У Пенсійному фонді Закарпаття роз’яснили нові правила дитячих виплат-2026 Фото новина
17:50
/ 1
Закарпатські прикордонники затримали двох харків’ян неподалік кордону зі Словаччиною Фото новина
13:06
Обласна бібліотека презентує "Календар краєзнавчих пам’ятних дат Закарпаття на 2026 рік"
09:07
/ 7
Закарпатська облрада "новорічно" відкорегувала будівництво школи біля Мукачева до 225 млн оточенню Комарницького і Тищенка
» Всі новини