Plusquamperfekt в німецькій мові: як використовувати?

Німецька мова — одна з найпопулярніших мов для вивчення, та попит на неї тільки росте. Подорожі, навчання, робота — ці всі аспекти потребують доволі високого рівня знань. Наприклад, щоб отримати німецьке громадянство, треба скласти мовний іспит на рівень B1 та вище. Але у тих, хто тільки починає вивчення цієї мови, можуть виникнути складності на моменті, коли вони стикаються з різними формами минулого часу.

Німецька важка для освоєння, вона не схожа на більш розповсюджену англійську та потребує більше часу завдяки специфічних правил. Опанувати базу, зрозуміти структуру та послідовність тем, розібратися з відмінностями Plusquamperfekt від Perfekt і Präteritum та досягти швидких результатів — все це реально з досвідченим репетитором німецької мови. Такий спеціаліст може зрозуміло пояснити, чим відрізняються різні форми минулого часу.

Попри те, що система часів у німецькій вважається більш простою, ніж в українській мові, вона має свої нюанси. Наприклад, в ній відсутня тривала форма дієслова. Також, хоча основні часи збігаються (минулий, теперішній, майбутній), у них значно більше форм таких дієслів. Минулий час має відразу три форми, що важко зрозуміти носіям української мови. Тому треба більш детально зупинитися на всіх відмінностях.

 

Plusquamperfekt у порівнянні з Perfekt і Präteritum

Щоб зрозуміти, як використовується Plusquamperfekt, треба спочатку розібратися, як ця форма відрізняється від інших у минулому часі. Ці всі форми можуть стати справжнім викликом для початківців, але насправді вони мають ключові відмінності. Вони виглядають наступним чином:

  1. Präteritum — оповідальна форма минулого часу, тобто, простий минулий. Зазвичай він використовується для оповідей про те, що відбувалось раніше. Складається з одного смислового дієслова. Найчастіше використовується саме на письмі, літературі. Це форма журналів, книг, новин, офіційних листів. Важливий момент: дія у цьому випадку, про яку розповідають, не повинна бути пов’язана з сьогоднішнім моментом. Попри те, що форма зустрічається саме у письмовому вигляді, два дієслова sein та haben, частіше зустрічаються у розмовній мові. Приклад: Ichlas gestern ein Buch.
  2. Perfekt — складна форма минулого часу, доконаний час. Щоб його побудувати, використовують два дієслова: смислове Partizip II та допоміжне (sein/haben у Präsens). Це випадок, що найбільш розповсюджений у розмовній мові, листуванні, чатах. Perfekt використовується для опису недавніх подій, або для тих випадків, коли те, що відбувається, має відношення до теперішнього часу. Приклад: Sie hatgestern ihre Hausaufgaben gemacht.
  3. Plusquamperfekt — ще одна складна форма минулого часу, але використовують її, щоб підкреслити що якась дія передувала іншій у минулому. Наступна після вираженої у Plusquamperfekt дії виражається іншим дієсловом у Präteritum.

 

Що ще потрібно знати про Plusquamperfekt?

Спочатку здається, що Plusquamperfekt важкий для розуміння, але на практиці у нього доволі проста схема утворення речень. Спочатку йде haben / sein у формі Präteritum (hatte / war), потім — Partizip II. Щоб правильно побудувати речення, також треба враховувати й інші правила, наприклад, як вживаються сполучники у німецькій мові.

Найчастіше форма Plusquamperfekt використовується для вираження послідовності подій, тобто, у зв’язці з союзом nachdem (після того, як). Інші часті союзи у реченнях — bevor, bis. Приклад використання:

Nachdem ich nach Hause gekommen war, hat er den Anruf beende.

(Після того, як я прийшов додому, він закінчив дзвінок).

In der Schule hatte ich meine Freundin kennengelernt.

(У школі я познайомився зі своєю шкільною подругою).

Тема форм минулих часів у німецькій вважається одною з найбільш складних на рівнях A1-B1. Треба враховувати не тільки різні схеми утворення, послідовність дій, але ще й типові ситуації використання (на письмі, у розмові). Тому завжди є сенс звернутися до репетитора чи на курси, щоб розібратися з різними часами. Адже крім минулого, є свої нюанси у майбутнього та теперішніми часами. Викладач допоможе розібратися з базовими правилами, структурою та дієсловами.

08 травня 2024р.

Теги: німецька, репетитор, Plusquamperfekt, іспит

НОВИНИ: Різне

22:47
Як підготуватись до НМТ-2025
22:42
Місія: стиль для літньої вечірки
14:15
Рада ЄС офіційно підтвердила початок переговорів про вступ з Україною і Молдовою 25 червня
19:14
Альтернативні методи буріння свердловини: гідроударні та лазерні технології
13:44
Опозиційний до орбана Мадяр проти надання зброї Україні, хоча називає путіна агресором
22:49
Найбільшу групу Європарламенту поповнили опозиційні до орбана угорці
22:34
Чому проєктування та монтаж інженерних систем варто довірити компанії "Майстерно"
22:29
Металопластикові вікна – сучасне рішення для сучасних квартир
22:24
Переваги встановлення сонячної станції для дому
20:38
Рада дозволила фінансувати підрозділи Сил оборони з місцевих бюджетів
20:45
ProIT – нове українське медіа, яке буде корисне айтівцям, і ось чому
20:37
Що робити, якщо ви стали жертвою шахрайства?
20:34
Поради з вибору насоса для вигрібної ями: на що звернути увагу
20:05
Підсумкове комюніке Саміту миру підписали 80 держав та 4 організації
18:42
/ 3
медведчук з росії закликав до окупації Одеси, якщо Україна не підпише капітуляцію
10:49
Сухопутні війська ЗСУ оголосили про запуск проєкту рекрутингу до підрозділів безпілотних систем — Drone Force
21:02
/ 2
Пеллегріні склав присягу та приступив до виконання обов’язків президента Словаччини
10:54
Посли ЄС погодили рамки переговорів про вступ України та Молдови
17:40
Потрібен смартфон? Обирайте Oukitel, і ось чому
07:36
/ 4
Офіс президента опублікував ПОВНИЙ ТЕКСТ безпекової угоди України зі США
21:52
Україна та США уклали безпекову угоду на 10 років
21:09
НАТО обмежив обмін розвідданими з угорщиною через її позицію – ЗМІ
21:02
НАТО схвалив план розширення підтримки Україні після зняття вето орбана – ЗМІ
14:49
Переваги навчання в Словацьких університетах
14:42
Оформлення великої кухні: поради та рекомендації
» Всі новини