Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність

Сертифікований вчитель у школі – це підтвердження рівня професійної компетентності та здатності забезпечити якісне навчання для учнів. Наявність сертифікованих вчителів підвищує престиж закладу освіти та підтримує довіру батьків та учнів до освітнього процесу.

Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність

Саме тепер учителі Закарпаття проходять цю процедуру і мають можливість підтвердити власні компетентність та професіоналізм у педагогічній діяльності. Процедура сертифікації складається з трьох етапів:

Перший етап – незалежне тестування учасників сертифікації. Для успішного проходження цього етапу, учасники мають набрати не менше ніж 60 % від максимальної кількості тестових балів.

Другий етап – самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності.

Третій етап – вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

Учителі початкових класів у Закарпатській області протягом 26-30 квітня мають здійснити самооцінювання власної педагогічної майстерності. До 10 травня 2024 року стане відомо, скільки вчителів буде допущено до останнього етапу.

Тим часом, учителі математики, української мови і літератури вже подолали перші два етапи сертифікації у цьому році. Наразі вони знаходяться на фінішній прямій. Третій етап для цих двох категорій педагогів стартував 16 квітня 2024 року і триватиме до кінця травня. Це останній етап сертифікації, який передбачає оцінку професійних компетентностей педагогів шляхом вивчення їх практичного досвіду роботи.

Зазначимо, що під час третього етапу сертифікації, учителів із Закарпаття оцінюватимуть експерти із інших областей України. У той же час, наші експерти також залучені до цього процесу і вже оцінюють професійні компетентності педагогів з Львівської, Харківської, Дніпропетровської, Вінницької, Донецької та інших областей.

«Це велика честь і велика відповідальність оцінювати професійні компетентності найкращих педагогів з усіх куточків України, адже саме оцінка експерта є ключовою при встановленні результатів сертифікації», – зазначила Марія Сігетій, начальник управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області.

Педагоги, які успішно пройдуть усі три етапи, отримають надбавку +20% до заробітної плати. Крім того, успішне проходження сертифікації зараховується як проходження чергової або позачергової атестації педагогічним працівником, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та педагогічного звання.

Сертифікація педагогів відображає не лише зростання вимог до професійних стандартів, але й підкреслює важливість та цінність ролі вчителя у сучасному суспільстві. Хто саме з учителів Закарпаття пройде сертифікацію і підтвердить власну педагогічну майстерніть, дізнаємось трохи згодом.

Управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області

24 квітня 2024р.

Теги: вчителі, педагоги, сертифікація, компетентність, професіоналізм

НОВИНИ: Соціо

00:16
В Ужгороді через сакури на вихідні перекриють рух транспорту вулицями в центрі міста (СХЕМА)
00:10
Графік проведення пасхальних богослужінь та освячення пасок 11-12 квітня 2026 року у м.Ужгород
21:24
На Сумщині загинув тероборонівець з Квасів на Рахівщині Іван Трусов Фото новина
21:02
Суд зобов'язав власника вілли Коннера в Мукачеві укласти охоронний договір на пам'ятку Фото новина
20:46
На Донеччині поліг Віктор Тафійчук з Косівської Поляни на Рахівщині Фото новина
19:54
У суботу в Порошкові на Ужгородщині попрощаються з Олександром Курбабою, що поліг на Донеччині Фото новина
18:35
У Мукачеві притягнули до відповідальності нетверезу водійку Фото новина
17:00
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні Героєм Тарасом Балогою Фото новина
15:25
Вчителька з Іршави відзначила 101-й день народження
09:06
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 10 квітня
15:08
У Тячеві зустріли захисника Михайла Мендикаша, який повернувся з російського полону Фото новина
12:43
/ 2
Закарпатець Іван Петрецький повернувся додому з російського полону Фото новина
10:03
/ 1
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Тарасом Балогою Фото новина
08:58
Графік відключень електроенергії на 9 квітня оприлюднили на Закарпатті
18:00
/ 2
В Ужгороді відбулося прощання із Героєм Віталієм Бичаком Фото новина
17:19
У Мукачеві виявили водія у стані наркотичного сп’яніння Фото новина
15:26
/ 1
У Рахові попрощаються з військовим з Харкова Максимом Арсеньєвим Фото новина
12:46
/ 3
На Закарпатті посадовця підозрюють у створенні незаконного сміттєзвалища Фото новина
09:09
У Карпатах зникли двоє українців Фото новина
18:05
/ 2
Офіційно підтверджено загибель захисника із Виноградова Максима Абеля Фото новина
15:36
У Мукачеві затримали нетверезого водія BMW Фото новина
14:38
/ 1
У селі Ділове на Рахівщині в останню дорогу провели полеглого воїна Богдана Водоша Фото новина
13:25
/ 2
Ужгород готується до піку цвітіння сакур Фото новина
12:55
В Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віталієм Бичаком Фото новина
16:52
/ 1
На Закарпатті ліквідували два канали незаконного переправлення через Тису Фото новина
» Всі новини