Справу про підрив гранат депутатом Батрином на сесії Керецьківської сільради передали до суду. Корумпованого голову Мушку досі не судять

Служба безпеки завершила розслідування і передала до суду обвинувальний акт щодо депутата сільської ради на Закарпатті, який вчинив теракт у будівлі держустанови. Про це повідомили в УСБУ в Закарпатській області. С.Батрину загрожує довічне ув’язнення.

Справу про підрив гранат депутатом Батрином на сесії Керецьківської сільради передали до суду. Корумпованого голову Мушку досі не судять

Нагадаємо, що 15 грудня 2023 року депутат Сергій Батрин підірвав у сесійній залі Керецьківської сільради три бойові осколкові гранати РГД-5 та Ф-1.

Унаслідок вибухів 26 громадян включно з депутатом-"терористом" отримали тілесні ушкодження різних ступенів тяжкості. Двоє поранених – Віктор Пряділя із села Березники та Мирослав Нитка з Керецьок – згодом померли.

За даними слідства, у той день фігурант намагався вплинути на ухвалення рішень із кадрових та бюджетних питань, які приймало керівництво громади.

Однак, не досягнувши «бажаного» результату, він ненадовго залишив приміщення сесійної зали, щоб привести вибухові боєприпаси в бойову готовність.

Повернувшись назад, зловмисник дістав їх з кишень куртки та почергово кинув на підлогу приміщення, де перебував майже повний склад депутатського корпусу сільради.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки скерували до суду обвинувачення на підривника за двома статтями Кримінального кодексу України:

- ч. 3 ст. 258 (терористичний акт, що призвів до загибелі людей);
- ч. 1 ст. 263 (носіння, зберігання, придбання вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу).

Зловмисник перебуває під вартою.

Досудове розслідування проводили співробітники СБУ в Закарпатській області за процесуального керівництва обласної прокуратури, повідомила пресслужба УСБУ в Закарпатській області.

Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, на Закарпатті депутат підірвав гранати під час сесійного засідання Керецьківської сільради.

До такого нестандартного вчинку вдався 56-річний депутат "Слуги народу" Сергій Батрин. Він протистояв корупції в сільраді, яку очолював голова громади від політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" Михайло Мушка. За кілька днів до того відбулася зустріч в Закарпатській ОВА.

У передсмертній записці С.Батрин завіршував свій намір позбавити громаду від корумпованих голови та депутатів.

СБУ кваліфікувала підрив гранати депутатом сільради на Закарпатті як терористичний акт. Згодом справу перекваліфікували на терористичний акт, що призвів до загибелі людей.

У підсумку, Батрину присудили безальтернативне утримання під вартою і перевели до спецпалати. Пізніше Батрина перевели з лікарняної палати до СІЗО.

Що суттєво, як повідомляло Закарпаття онлайн, скандальним очільником Керецьківської громади є Михайло Мушка від проросійської партії "Опозиційна платформа - За життя", якого 30 березня 2021 року було затримано на хабарі. Саме його корупційній діяльності системно протистояв депутат Сергій Батрин, який 15 грудня 2023 року підірвав три гранати під час "бюджетної" сесії сільради.

Нещодавно жителі Керецьківської громади розпочали збір підписів щодо відкликання "корупційного" голови М.Мушки, а 5 лютого проігнорували його "публічний" звіт, яким той вирішив "зімітувати" свою публічність. Згодом і місцеві вчителі також висловили йому недовіру.

На початку березня, в ефірі всеукраїнського ток-шоу "Говорить вся країна", поліграф підтвердив, що голова сільради Мушка брав "хабарі".

А в березні у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових.

11 квітня 2024р.

Теги: батрин, теракт, гранати, Керецьки, Мушка, корупція

Коментарі

Dima 11.04.2024 / 11:09:29
Кришу має та як го будуть судити спочатку треба кришу зірвати оби не було

НОВИНИ: Кримінал

17:09
У Чопі п'яний "безправний" водій скоїв ДТП і втік Фото новина
16:49
Біля Ужгорода патрульні виявили нетверезого водія Фото новина
19:29
/ 12
Ужгородця, який на моноколесі намагався "проїхати" до Словаччини, відстежили безпілотником і затримали біля кордону Фото новина
15:45
/ 1
На Рахівщині пострілами затримали двох "водолазів" та їх провідника Фото новинаВідео новина
01:11
"Страхову" шахрайку з Хуста, що "кинула" "ухилянта" на гроші, покарали 68 тисячами штрафу
23:05
П'яного водія, поміченого за кермом в Ужгороді, затримали вже в Оноківцях Фото новина
22:25
У Чопі львів'янин-рецидивіст за одну ніч викрав з 4 торгових закладів 70 тис. грн і товар Фото новина
22:09
В Ужгороді затримали двох грабіжників Фото новина
20:47
На Тячівщині за підозрою у зґвалтуванні неповнолітньої затримали 33-річного чоловіка
15:48
/ 1
Жителеві Березова на Хустщині, що жорстоко вбив собаку, оберуть запобіжний захід Відео новина
14:34
/ 8
Суд застосував силовий привід до "корупційного" голови Воловецької ТГ Попелича і відсторонив його від посади
00:34
/ 3
У Мукачеві виявили водійку Kia, яка напередодні скоїла ДТП в Ужгороді і втекла Фото новина
21:33
На Закарпатті прикордонник за хабарі сприяв незаконному переправленню "ухилянтів" за кордон Фото новина
16:42
/ 2
Двох закарпатців засудили по 9 років в'язниці з конфіскацією за підпали в Ясіні на замовлення рф
11:21
/ 4
В Ужгороді таксист після конфлікту з пасажирами пошкодив вікна в їх будинку Фото новина
22:18
/ 8
Мешканка Великого Березного уникла покарання за пересилання порнографії у Viber своїм знайомим
21:20
У Перечині товариство відшкодує 14,7 млн грн за забруднення ґрунтів
17:21
В Ужгороді засудженим до громадських робіт дозволили плести маскувальні сітки
16:55
/ 4
Закарпатець намагався без декларування завезти зі Словаччини 140-кілограмовий бронзовий дзвін російського виробництва Фото новина
15:39
У закарпатця в "Дякові" вилучили 139 "непояснених" феєрверків, які він намагався вивезти до Румунії Фото новинаВідео новина
18:10
На Закарпатті викрили ще двох інтернет-поширювачів кремлівської пропаганди Фото новина
16:07
/ 2
20-річний ужгородець обікрав магазин техніки на понад 500 тис. грн Фото новинаВідео новина
15:19
/ 6
Розкриття справи про діяльність шахрайського кол-центру в Ужгороді стало результатом піврічного розслідування правоохоронних структур Чехії та України Фото новинаВідео новина
23:46
/ 1
Справу двох мешканців Рахівщини, які в Ясіні спалили поліцейське авто, передали до суду Фото новина
16:24
/ 1
На Закарпатті священника та диякона УПЦ (МП), затриманих на переправленні "ухилянтів", взяли під варту Фото новина
» Всі новини