Фрезерні станки з ЧПК набули широкого поширення і на великих промислових підприємствах, і в невеликих компаніях. Незалежно від складності та вартості обладнання, загальний принцип їхньої дії однаковий – це механічна обробка деталі автоматизованим електроінструментом, керованим програмою.
Завдяки своїм особливостям фрезерні верстати з ЧПК в Україні часто застосовуються у всіх сферах: від деревообробки до обробки металів, їх сплавів. З кожним роком все більше підприємств ставить собі фрезерні верстати, оптимізуючи, прискорюючи та спрощуючи усі виробничі процеси.
У процесі вибору фрезерного верстата з ЧПУ найбільшу увагу варто звернути на основні завдання верстата:
Сучасні фрезерні верстати з ЧПК відносяться до категорії складного та високого ступеня автоматизованого обладнання. Управління таким обладнанням помітно відрізняється від роботи зі верстатами із напівавтоматичним або ручним режимом керування.
Верстати з ЧПК мають наступні найважливіші конкурентні переваги:
Системи керування можуть бути двох типів:
Сучасні комп'ютерні технології активно впроваджуються у виробництво. Наприклад, фрезерні верстати з ЧПК дозволяють швидко та ефективно обробити будь-які ділянки виробів без залучення ручної праці операторів. Сферу використання верстата з ЧПК при цьому визначає його будова та принцип роботи, тому, перед тим як вибрати обладнання для підприємства, слід визначитися з тим, які вироби та з яких матеріалів на ньому будуть вироблятися.
Основні фактори точності та швидкості фрезерування - міцність і жорсткість верстата, належна якість інструменту, добре закріплена заготовка, правильно вибраний режим обробки. Вибір режимів обробки йде через величину, яка називається «подача на зуб», яка вибирається, виходячи з безлічі факторів: тип матеріалу, тип інструменту, потужність шпинделя та двигунів лінійного переміщення.