Верховний Суд вдруге відмовився зупинити вирок мукачівському судді-хабарнику Паку і його пособнику Маковському

Верховний Суд вдруге відмовився зупиняти виконання вироку, яким до 5 років позбавлення волі засудили суддю Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Михайла Пака та до 4 років колонії його пособника-начальника юридичного відділу Пенсійного фонду Мукачева Олега Маковського.

Верховний Суд вдруге відмовився зупинити вирок мукачівському судді-хабарнику Паку і його пособнику Маковському

Таке рішення 11 січня ухвалив Касаційний кримінальний суд.

"Відмовити у задоволенні клопотання захисника про зупинення виконання вироку Вищого антикорупційного суду від 21 вересня 2021 року та ухвали Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 13 грудня 2023 року", – йдеться в рішенні.

До того аналогічне рішення було прийняте 9 січня.

Як відомо, Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду визнала Пака та Маковського винуватими у хабарництві. Паку призначили 5 років позбавлення волі, а Маковському – 4 роки колонії.

Нагадаємо, суддю Пака та експосадовця Маковського визнали винними в одержанні хабаря. Паку призначили покарання у вигляді позбавлення волі строком на 7 років з конфіскацією всього майна та забороною обіймати посаду судді протягом 3 років. Маковському колегія теж призначила покарання вигляді позбавлення волі, але на строк у 6 років з конфіскацією половини майна.

Однак, Апеляційна палата ВАКС це рішення скасувала і закрила провадження на підставі п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України, тобто закінчення строків розслідування після повідомлення про підозру. Втім Верховний Суд це рішення скасував і тому АП ВАКС повторно переглянула справу.

Суддю Пака і посадовця Маковського обвинувачували в одержанні неправомірної вигоди. За версією обвинувачення, суддя у змові з Маковським та за його посередництва одержав неправомірну вигоду від громадянина за ухвалення на його користь судового рішення у справі за адміністративним позовом до управління праці та соціального захисту населення Мукачівської райдержадміністрації.

Як повідомляло Закарпаття онлайн, детективи НАБУ під час розслідування зафіксували багато цікавих розмов М.Пака. Наприклад, після затримання суддя бідкався, що він підставився через мізерний хабар: “Та кіби било би, знаєте, хоч дві-три штуки, бл*ть, доларів, с*ка, нах*й. Не дві тищі гривнів, бл*ть”.

30 січня 2024р.

Теги: вирок, хабар, Пак, Маковський

НОВИНИ: Кримінал

15:54
/ 2
На Закарпатті викрили схему підключення Starlink для російських військ Фото новина
11:48
На Рахівщині чоловік до смерті побив односельця Фото новина
09:54
/ 1
На Закарпатті поліція затримала наркокур’єра з Дніпра з 2,2 кг «солі» Фото новина
17:57
/ 2
На Закарпатті чоловік продав автомобілі, ввезені як гуманітарна допомога для ЗСУ Фото новина
13:13
/ 2
На Мукачівщині чоловік намагався продати автомат і гранату Фото новина
12:06
На Берегівщині 24-річний зловмисник напав на 13-річного хлопця через вигаданий «борг»
18:05
/ 3
На Закарпатті до 7 років ув’язнення засудили 20-річного водія, з вини якого в ДТП загинули двоє підлітків Фото новина
17:13
/ 1
ВАКС призначив до розгляду корупційну справу судді Воловецького райсуду Пелиха
15:54
/ 3
На Закарпатті накрили ще три «схеми для ухилянтів» Фото новина
15:10
/ 1
СБУ викрила угорського спецслужбіста, який керував агентурною мережею на Закарпатті Фото новинаВідео новина
14:12
/ 1
12 закарпатців постануть перед судом за наркобізнес і «схеми» втечі за кордон Фото новина
15:57
/ 3
На Рахівщині чоловік до смерті побив сусіда Фото новина
21:08
/ 2
Поліція відкрила кримінальне провадження через земельний скандал в Оноківцях на Ужгородщині
20:37
/ 30
Під час обшуків у Свалявській лікарні поліція документувала схеми привласнення бюджетних грошей
16:39
/ 2
В Ужгороді військового викрили на спробі дати хабар Фото новина
12:12
На Закарпатті судитимуть матір у справі про смерть 7-річного хлопчика Фото новина
21:54
/ 1
Серед оголошених Інтерполом у розшук в справі вбивства Ігоря Комарова на Балі є Василь Немеш із Углі на Тячівщині
13:13
/ 1
На Закарпатті судитимуть посадовців гірськолижного комплексу через загибель туристки Фото новина
10:05
Три спроби незаконного перетину кордону припинили на Закарпатті Фото новина
16:08
/ 2
У Перечині 30-річний чоловік влаштував бійку в ресторані та пошкодив майно Фото новина
15:15
Дев’ятеро закарпатців постануть перед судом за виготовлення психотропів Фото новина
10:59
Верховний Суд підтвердив вирок нападникам, які до смерті побили чоловіка на Тячівщині
11:22
/ 2
На Закарпатті ДБР викрило підполковника ТЦК, який завдав мільйонні збитки держбюджету Фото новина
09:03
/ 1
На Закарпатті затримали чоловіка, який намагався підкупити прикордонника Фото новина
14:46
/ 6
На Ужгородщині викрили схему переправлення чоловіків за кордон за $13 тисяч Фото новина
» Всі новини