Сумнівна радість літа — атракціони…

Атракціони - чи не єдине місце роз-ваги для міських дітлахів. Особливо ужго-родських, адже відпочити погратися під час канікул в обласному центрі практично ніде. Однак після того, як із початку року в Україні сталися три трагічні випадки, останнійіз яких - минулих вихідних у Києві, дозволяти дітям кататися на каруселях боязко. Тим більше, що по всій Україні за результатамиперевірок тільки й чутно про закриття атракціонів.

Найгірше, що випадки зі смер¬тельними наслідками трапляються щороку. А 2008-ий став узагалі якимось фатальним, причому трагедії ставалися з різницею в місяць: 8 квітня, 9 травня і 7 червня. Аж моторошно чекати початку липня... На щастя, в останньому ви¬падку четверо дорослих та двоє дітей були тільки травмовані. У попередніх загинуло троє людей.
Після першої трагедії в Харкові, коли 18-річна львівська студентка випала з атракціону і через два дні померла в лікарні, Президент Віктор Ющенко доручив Кабінету Міністрів провести поза¬планову комплексну перевірку технічного й експлуатаційного стану атракціонів, а також посилити контроль за дотриманням правил безпеки під час їх роботи. У результаті контрольні органи заборонили 22 атракціони в Києві, 52 - в Криму та 17 - у Запорізькій області. Перевіряли й на Закарпатті, хоча припису закрити бодай один не видали.
Інформацією про технічний стан каруселей у нашій області з нами поді¬лилася керівник прес-служби ТУ Держгірпромнагляду Віра Туряниця. Торік, за даними комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду, цільова перевірка технічного стану й організації безпечної експлу¬атації атракціонів в Україні показала, що до 60 % із 579 перевірених одиниць атракціонної техніки відпрацювали вста¬новлений термін експлуатації.
«До «активізації» атракціонних розваг цьогоріч почали готуватися заздалегідь, - розповідає начальник ДП «Закарпатський експертно-технічний центр» Андрій Горват. - 1, оскільки ми з приватними підприємцями - власника¬ми гірок та каруселей - в одному човні, вони замовляють експертизу, а ми її проводимо - принцип, за яким діємо, у нас обопільно прийнятний: не хочеш втрачати кошти на повторних експертизах - зроби всі ремонти з першого разу і якісно. Як наслідок, у першому кварталі цього року завершено експертизу 29 одиниць атракціонної техніки».
Найбільша проблема - зношеність конструкцій. Оскільки нові атракціони дорогі, у нас переважно використовують старе обладнання, яке відпрацювало своє за кордоном. Хоч не всі підприємці економлять у такий спосіб. Так, наприклад, атракціони приватного підприємця М. Бреня, що розмістилися в районі кінчеського базару - виробництва 2003 року. Спочатку їх обстежили, після аналізу результатів ліквідували недоліки, потім - черговий технічний огляд та випробування. І зробили висновок: всі чотири атракціони перебувають у задовільному стані й допускаються до експлуатації на сезон 2008 року.
До речі, контролювати роботу атракціонів мають і міські та районні державні адміністрації. Це передбачено «Правилами будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки». За надання дозволів на монтаж та експлуатацію атракціонів голови адміністрацій відповідальні персонально. Хоча дуже сумнівно, щоб, наприклад, ужгородський мер відповідав за каруселі. Адже він звик всю відповідальність за проблеми в місті перекладати на чужі плечі. На щастя, поки що обласний центр, як і Закарпаття загалом, біда обходить. Хоч не факт, що після чергової перевірки, яку нині проводять фахівці територіального управління Держгірпромнагляду, не буде приписів закрити деякі каруселі. Наприклад, минулого літа після такої перевірки в Ужгороді заборонили експлуатацію 10 атракціонів.

Ярослав Світлик, "Старий Замок "Паланок"
13 червня 2008р.

Теги:

Коментарі

Іван 2008-06-14 / 07:46:00
Ярославо, ти про що пишеш?

Про атракціони, чи про те як в Ужгороді погано, а в Мукачеві добре?

НОВИНИ: Соціо

17:38
АМКУ оштрафував "Закарпатгаз" на 18 млн грн та зобов’язав здійснити перерахунок побутовим споживачам
15:57
/ 1
На Закарпатті впорядкують розчистку русел закарпатських річок
15:44
У Мукачеві встановлюють, через що стало зле одразу 10-ьом дітям в одному дитсадку
15:34
В Ужгороді відбулася звітно-виборча конференція обласної ради Організації ветеранів України
14:58
На Закарпатті заготували понад 207 тисяч кубометрів паливних дров
14:54
Закарпаття отримало майже 11 млн грн стабілізаційної дотації
14:20
/ 2
ФОТОФАКТ. В Ужгороді встановлюють головну міську ялинку
13:34
У Мукачеві визначили порядок евакуації автівок порушників
12:19
На Закарпатті вперше в Україні проведуть літературний захід, присвячений Міжнародному Дню гір
12:05
Закарпатські "єдинники" сплатили майже 604 млн грн
10:04
В Ужгороді вшанували пам'ять поета, релігійного та громадського діяча Зореслава
09:37
У Мукачеві на вирішення питання безпритульних тварин передбачили 5 млн грн
09:18
/ 1
Пораненого військовослужбовця перевели до Мукачівського шпиталю
05:03
В Ужгороді презентували книжку про архітектуру Ужгорода австроугорської доби
04:43
У Мукачеві вперше висвятять єпископа РКЦ
17:53
/ 2
На Закарпатті звільнено керівника територіальної організації Держекоінспекції
17:43
/ 1
Закарпаття, Львівщина та Прикарпаття підписали Меморандум для реалізації проекту "Мале Карпатське коло"
15:07
На 4% зросла впродовж тижня на Закарпатті кількість звернень до лікарів з приводу ГРІ
15:06
/ 1
Цьогорічних виборів у 9 ОТГ Закарпаття могло і не бути – КВУ
13:41
За підсумками акції "Купи зустріч – подаруй дитині свято" на Закарпатті зібрали понад 83 тис грн
13:29
/ 2
Ужгородські училища влаштовують профорієнтаційні дні відкритих дверей для школярів
13:17
Чергове засідання сесії Закарпатської облради відбудеться 20 грудня
11:23
21 млн грн передбачили на лікування мешканців Мукачівської ОТГ
09:26
В обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей у Мукачеві не вистачає фахівців
05:16
/ 1
На Закарпатті відбувся мовно-літературний конкурс імені Шевченка
» Всі новини