В Ужгороді розповіли про владні спекуляції з землею та маніпуляції на тему "житла для військових" (ФОТО)

В Ужгородському прес-клубі відбулася пресконференція, головною темою якої стала тема забудови в обласному центрі Закарпаття, забезпечення житлом військових у громадах Закарпаття та маніпуляції, які відбуваються під приводом «забезпечення житла для військових». Зокрема, в Ужгороді, де громада фіксує факти відчуження земельних ділянок для будівництва багатоквартирних комплексів, але в документах не йдеться про житло для військових. Про це на пресконференції розповіли мешканці одного з кварталів Ужгорода та адвокатка.

В Ужгороді розповіли про владні спекуляції з землею та маніпуляції на тему "житла для військових" (ФОТО)

Наталія Майстренко, адвокатка, що представляє ряд позивачів у справах що стосуються земельних ділянок у центрі Ужгорода, зміни їх цільових призначень з подальшою забудовою розповіла про одну з таких ділянок, по якій у судах перебуває 4 справи. Зокрема, йдеться про забудову території, що обмежена вулицями Великокам’яною, Акацій, Симона Петлюри, Угорською та Кримською, навколо якої виник спір із мешканцями цієї та суміжних вулиць, забудованих виключно будинками садибного типу, з нормативною грошовою оцінкою понад 10 млн грн і яку оцінено в 236 тис. грн.

«Ця територія за генпланом є територією садибної житлової забудови, проте детальним планом територій було змінено функціональне призначення території без належного громадського обговорення. Це призвело до того, що територію близько 2 га було поділено, частину якої Закарпатська ОВА передала під забудову через ряд актів та правочинів приватному забудовнику, – повідомила Наталія Майстренко. – Коли ми звернулися, отримали інформацію, ніби вказані багатоквартирні житлові будинки будуються для військових. Проте отримані за нашими запитами рішення, розпорядження, акти, а також договір, на підставі яких приватний забудовник отримав право на забудову цієї земельної ділянки, не відповідають таким заявам. Жодним словом не йдеться про будівництво житла до військових». За словами адвокати, крім того, землю реалізували за заниженою вартістю.

«Вказана земельна ділянка була реалізована за 510 тис. грн, коли її реальна ринкова вартість сягає 1 млн. доларів», – додала Наталія Майстренко. – Ми підтримуємо наших військових і за те, щоб значна частина житла була передана їм. Але, по-перше, не можна маніпулювати інтересами військових з розрахунку, що порушуються вимоги містобудівного та земельного законодавства, права інших прав мешканців. Тому ми пропонуємо ОВА і в порядку мирової усунути всі порушення,  реалізувати цю земельну ділянку на відкритому аукціоні із забезпеченням права кожного інвестора придбати її за ринковими цінами. І спрямувати виручені кошти на придбання житла для військових».

За словами адвокати, мешканці району, який планують забудувати багатоквартирними будинками, за те, щоб значну частину ділянок передати військовим, дотримуючись вимог генплану, де вказана територія призначена для присадибної забудови. Також мешканці запевняють, що підключення до комунікацій, які вони прокладали за власні кошти, для військових забезпечать безкоштовно.

Крістіна Надрага, представниця мешканців кварталу зазначила, що район, насамперед, не розрахований на будівництво багатоповерхівок, знаходить на горі, де згідно з генпланом, все, включно з комунікаціями, розраховано на приватну забудову. І ніхто, за її словами, не досліджував, чи можна розміщувати там конструкції на багато поверхів, розраховані на кілька сотень мешканців. знаходиться в районі  «Для будівництва таких масштабів у міст можна обрати мікрорайон, який відповідає вимогам зведення багатоповерхівок, - каже Крістіна Надрага. – Цю територію, яку планують забудувати, можна розділити на багато ділянок». 

Адвокатка зазначила, що наразі по цій ділянці у судах перебуває 4 справи. Але це не єдина територія у місті, яка викликає підозри у маніпуляціях землею. «У списку щонайменше 5 таких земельних ділянок, я не згадую Середнянську, де підприємство судиться з державою по скасуванню таких розпоряджень. Це не одна земельна ділянка, яку через ДП «Добробут» реалізують приватним забудовникам, – зауважила Наталія Майстренко. – Вартість 1 м.кв. у кожному з мікрорайонів відома. Ми вважаємо, що органи місцевої влади мають відповідати за раціональний розподіл земельних ділянок, щоб не приватний забудовник отримував надприбутки».

За її словами, у порівнянні до кількості житла, яке будується в Ужгороді, за 2022-23 роки в місті виділено тільки 2 квартири військовослужбовцям.

«Ми зробили пропозиції денонсувати договір суперфіцію (що стосується території, обмеженої вулицями Великокам’яною, Акацій, Симона Петлюри, Угорською та Кримською), розподілити на ділянки, які можна, або придбати житло або роздати військовим», – резюмувала Наталія Майстренко.

Наталія Майстренко

Крістіна Надрага

13 січня 2024р.

Теги: садиба, забудова, земля, Добробут, військові, Майстренко, Надрага

Коментарі

Ko to 14.01.2024 / 10:55:14
Kochipak,trayzler? To ye zhidi, lebo madyari?

Фатів 14.01.2024 / 10:49:19
Проблема комплексна
Чому коли погоджують дозвіл на будівництво не змушуючи побудувати садок чи школу
Квадрати луплять а де водити батькам дітей всі школи переповнені
Здається останнім у новому районі побудовано садок 42 та 19 школу
Що побудував коціпак чи тракслер ?

злий 14.01.2024 / 10:29:19
Федуре, можливо. Але не в обхід закону - тулячи багатоповерхівки в мікрорайонах, де за генпланом передбачено лише котеджі.
Ну і пригадую, що на Червениці багатоповерхівки будувати не мож було, бо земля повзе. Цікаво, як з цим тепер?

Федур 14.01.2024 / 09:51:33
Город не має замлі, тому пора припинити всяке приватне будівництво котеджів, бо то є роз тртнькування землі. На місці кількох хатинок багатіів можна побудувати будинок на сотню квартир. Вже розісрали Червеницю, Доманинці, сади коло Боздоша. Доста!

НОВИНИ: Соціо

10:44
На війні з рф поліг захисник із села Тарнівці, на Ужгородщині - Володимир Пазяк Фото новина
09:37
В Ужгороді в ДТП загинула 20-річна дівчина Фото новина
09:07
У Мукачеві всиновили немовля, від якого відмовилася мати у пологовому
18:00
/ 1
На Закарпатті прихистили родину з п’ятьма дітьми, евакуйовану з Дніпропетровщини Фото новина
17:21
На Виноградівщині у ДТП постраждали четверо людей Фото новина
16:20
/ 2
Безпілотник допоміг прикордонникам виявити трьох порушників на Ужгородщині Фото новинаВідео новина
15:57
/ 3
Забудова полонини Руна: у Львові заслухали докази екологів, які подали апеляцію на рішення Закарпатського суду
15:09
Мукачівські прикордонники вибороли призові місця на Всеукраїнському турнірі Фото новина
14:03
На Мукачівщині рятувальники загасили пожежу в гаражі Фото новина
12:54
В Ужгородському ліцеї створять простір для емоційного відновлення дітей Фото новина
11:32
На Тячівщині 34-річний чоловік жорстоко побив пенсіонерку Фото новина
10:08
У Мукачеві відзначили День святого Мартина Фото новина
08:58
/ 2
На Донеччині загинув поліцейський із Закарпаття Юрій Василиженко Фото новина
18:01
В Ужгороді чоловік облаштував у гаражі підпільну фабрику з виготовлення цигарок Фото новина
16:44
На Закарпатті судитимуть чотирьох переправників
15:43
Закарпатські лікарі відновили обличчя 14-річного хлопця після серйозного перелому Фото новина
14:20
В Ужгороді відбувся перший в історії області Відкритий кубок з черліденгу Фото новина
13:19
/ 1
В Ужгороді у середу попрощаються полеглим захисником Борисом Барчем Фото новина
12:52
На Рахівщині викрили групу переправників, які ховали ухилянтів під будматеріалами в мікроавтобусі Фото новина
11:23
На Закарпатті судитимуть керівника благодійного фонду, який торгував гуманітарними авто для військових Фото новина
10:35
Прикордонник "Рем"
10:10
Пішов із життя військовослужбовець із Берегова Альберт Герчі Фото новина
09:21
/ 5
Фірма депутата від ОПЗЖ Каськіва планує побудувати біля Гукливого на Мукачівщині 100-гектарне поле для гольфу
08:54
/ 1
На Рахівщині медики врятували чоловіка, який опинився у критичному стані в горах Фото новина
17:52
Засуджені за сексуальне насильство над неповнолітньою у Верхніх Воротах програли апеляцію
» Всі новини