На Закарпатті чиновник організував ОЗУ з виготовлення "лівих" фітосертифікатів на зерно, експортоване в ЄС (ФОТО)

Співробітники кримінальної поліції Головного управління Нацполіції в Закарпатській області припинили діяльність групи осіб, які налагодили схему з виготовлення фальсифікованих фітосертифікатів.

На Закарпатті чиновник організував ОЗУ з виготовлення "лівих" фітосертифікатів на зерно, експортоване в ЄС (ФОТО)

У ході досудового розслідування вдалося встановити, що організував незаконну діяльність 50-річний посадовець Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області. До схеми фігурант залучив свого 30-річного колегу та 38-річну співробітницю брокерської компанії.   

Зловмисники, не проводячи жодних експертиз, видавали підроблені фітосанітарні сертифікати, які засвідчували відсутність шкідливих організмів у зерновій продукції, що в подальшому експортувалася до країн Європейського союзу.

За оперативними даними, за час здійснення протиправної діяльності зловмисники видали понад 4 тисячі таких документів. Попри те, що переважно оплату за незаконні послуги вони отримували готівкою, лише на банківські рахунки організатора надійшло близько 400 тисяч гривень. 

Наразі діяльність групи зловмисників припинена. Під час обшуків у фігурантів вилучено ряд речових доказів, що підтверджують їх причетність до вказаного злочину.

Слідчі Ужгородського районного управління поліції, за процесуального керівництва окружної прокуратури, вже повідомили всім трьом про підозру. Організатору інкримінують ч. 3 ст. 362 та ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України; двом його спільникам – ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 362 та ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 366 ККУ.

Також слідчі поліції звернулися до суду, щоб застосувати до підозрюваних запобіжні заходи – клопотатимуть про безальтернативне тримання під вартою, інформує поліція Закарпатської області.

14 листопада 2023р.

Теги: фітосертифікат, сертифікат, зерно

Коментарі

Степан Сокира 15.11.2023 / 07:25:08
До юриста. Ця стаття направлена для підняття рівня законопослухняності і рівня чесності, порядності органів влади і громадян.Втім, твій рівень надто низький, щоб це усвідомити.

юрист 15.11.2023 / 04:00:28
кому потрібна ця публікація? як вона допомагає Державі та економіці?

Зворотня сторона медалі 15.11.2023 / 01:16:15
А агротрейдерів, які платили за сертифікати без забору продукції на аналізи за кокери не потрібно брати? Така схема була всім зручна. Більше того, експортери самі бігають і тикають гроші щоб на їх продукцію сертифікат видали.

Треба на 128 джипів закупити 14.11.2023 / 23:55:06
Та ці два там не погане бабло там мутили

За справедливість 14.11.2023 / 20:29:33
Це у воєнний час гниляки таке творити на передок хай відробляє сволота

НОВИНИ: Кримінал

12:18
Ужгородець в гаражі налагодив "професійне" виробництво сигарет Фото новина
10:13
В Ужгороді п'яний водій Daewoo в'їхав в BMW Фото новина
18:46
/ 10
Полонина Рівна і новий прокурор Закарпаття
20:08
У декларації ексначальниці Берегівської райМСЕК виявили порушення на 9 млн грн
18:05
/ 4
На Ужгородщині поліція розслідує провокативний підпал церкви
17:54
/ 3
На Закарпатті судитимуть колишню очільницю Держгеокадастру за незаконну передачу землі з водосховищем
17:47
На Закарпатті лісівнику оголосили підозру через незаконну вирубку дубів на 5,2 млн грн Фото новина
17:41
На Рахівщині затримали харків'ян, які під виглядом "швидкої" переправляли "ухилянтів" до Румунії Фото новина
17:18
/ 2
На Тячівщині викрили незаконну вирубку лісу на понад пів мільйона гривень Фото новина
14:47
/ 1
На Мукачівщині автомобіль на смерть переїхав чоловіка, який ліг на дорогу Фото новина
11:20
На Закарпатті на кордоні вилучили стародруки, які намагались незаконно ввезти в Україну Фото новина
11:15
/ 1
Мешканець Чопа за 12 тис. доларів переправляв військовозобов'язаних до Словаччини Фото новина
17:11
/ 1
Внаслідок потрійної ДТП на Хустщині травмувалося 5 людей, в тому числі – немовля
16:33
На Тячівщині затримали підозрюваного у замаху на вбивство Фото новина
15:14
/ 2
На Тячівщині затримали двох братів, що переправляли "ухилянтів" через кордон Фото новина
15:02
Внаслідок зіткнення легковика та мікроавтобуса на Рахівщині загинула водійка, ще 2 людей травмовані Фото новина
14:55
/ 1
На Закарпатті затримали агента фсб, завербованого для підпалів об'єктів залізниці та пошти Фото новина
18:58
/ 3
Водійку, що п'яною за кермом BMW X5 на блокпосту в Перечині смертельно травмувала прикордонника, взяли під варту
18:46
/ 4
На Закарпатті підрядник вкрав 8,4 млн грн під час ремонту дороги державного значення
22:15
/ 1
Біля Ужгорода "п'яний" УАЗ в'їхав у припаркований Peugeot Фото новина
19:09
/ 3
Суд в Тячеві залишив в силі арешт на землю та техніку для будівництва МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)
17:38
/ 4
За привласнення 6 млн грн виплат полеглого на війні похресника суд ув'язнив мукачівця на 5 років Відео новина
15:30
/ 2
На виїзді з Мукачева п'яна водійка Renault в'їхала в бетонний стовп Фото новина
14:34
/ 3
Закарпатця, що жорстоко знущався над конем у Буковелі, суд "покарав" штрафом в 3400 грн Відео новина
12:57
/ 5
Ще один ужгородець заплатить за водіння без прав і "під кайфом" понад 75 тис. грн штрафів Фото новина
» Всі новини