У рамках проєкту під менторством експертів з України та країн Вишеградської четвірки учасники пройдуть навчання зі створення авторських правозахисних ігор, а на основі отриманих знань – розроблять та протестують власні ігри з прав людини.
Проєкт передбачає кілька етапів: після 2 тренінгів, один із яких буде навчальним, інший – практичним, молоді люди впродовж 6 місяців працюватимуть у групах під наставництвом експертів із Чехії, Польщі, Словаччини та України над розробкою ігор. Результат роботи – 4 авторські ексклюзивні гри – представлять для громадськості на презентації.
Наразі організатори відкрили реєстрацію на проєкт, подавати заявки можна за посиланням: https://forms.gle/vLwPBN9GvPW1831w8.
Перший навчальний тренінг для відібраних учасників відбудеться вже 17-19 листопада.
Як розповіла менеджерка проєктів ГО «Щасливі діти» Людмила Сюзева, партнерські організації, з якими разом впроваджуватимуть проєкт, мають серйозний професійний досвід у роботі з молоддю, зокрема, й у контексті правозахисних тем, саме з використанням інструментів неформальної освіти, в тому числі, і гейміфікації.
«Здавалось би, гра – це щось несерйозне і легковажне, так? Але, як стверджують фахівці, важлива інформація добре сприймається і засвоюється саме через гру. Тематичні ігри активно використовують у сучасних практиках неформальної освіти. І ми раді, що наша чудова закарпатська молодь, завдяки Вишеградському фонду, матиме нагоду попрацювати з експертами, які чудово знаються на цій справі», – розповіла Людмила Сюзева.
Детальну інформацію організатори оприлюднюють на сторінках проєкту «Ігри з прав людини» та ГО «Щасливі діти» у Фейсбуці.
Проєкт « Ігри з прав людини: Активна молодь у боротьбі за права людини в регіоні V4+» реалізується ГО «Щасливі діти» у партнерстві з Education for Equality and Ecology - Edeqec, Be International, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin (PSAR) за підтримки International Visegrad Fund.
Проєкт співфінансується урядами Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини через Вишеградські гранти Міжнародного Вишеградського фонду. Місія фонду полягає у просуванні ідей сталого регіонального співробітництва в Центральній Європі.