В українській недільній школі Будапешта успішно завершився навчальний рік

Вагомі здобутки в освоєнні української мови, літератури, джерелознавства, музики і живопису продемонстрували учні Будапештської української недільної школи своїм батькам та гостям закладу, який святково відзначив завершення навчального року.

В українській недільній школі Будапешта успішно завершився навчальний рік

За 15 років функціонування недільна школа, що діє при Державному самоврядуванні українців Угорщини (ДСУУ) і Товаристві української культури в Угорщині (ТУКУ), зарекомендувала себе осередком, де діти українських, а також змішаних українсько-угорських сімей можуть у доступній та захоплюючій формі опановувати ази і вдосконалювати знання з української мови. Тут вони також здобуваюття знання з літератури, освоюють елементи українського джерелознавства та історії, навчаються музиці й живопису. Свої знання і вміння, здобуті протягом 2007-2008 навчального року, 23 вихованців школи й продемонстрували під час своєрідного звіту, що був влаштований в Українському центрі освіти і культури, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу.
Виконанням пісень "Тече вода з-під явора..." на слова Т. Шевченка, "Пісня на мамине свято", коломийка "І у лісі, й на городі" розпочася цей своєрідний іспит перед батьками. Учні декламували українською вірші, виконувати фрагменти музичних творів, змагалися в конкурсі "Вгадай мелодію". Високої оцінки отримали й їхні живописні роботи. У 50 малюнках, що були представлені на виставці дитячого малюнку "Фарби я взяв, намалював", відображено широку палітру світогляду юних - від символіки України до вражень від екскурсій Будапештом, дитячих фантазій. Живим прикладом спільної творчості став твір, виконаний після огляду виставки усіма учнями та їхніми батьками. Знання учнів недільної школи відзначено спеціальними нагородами і призами.
Як повідомила власному кореспондентові голова ДСУУ і ТУКУ Ярослава Хортяні, більшість учнів українських недільних шкіл візьмуть участь у традиційному україномовному табірному зборі, що відбудеться 28 липня-5 серпня на озері Балатон.
Крім Будапешта, українські недільні школи за сприяння ДСУУ і ТУКУ працюють у містах Варпалота і Ніредьгаза.

Степан Ваш, Укрінформ
10 червня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
02:20
/ 3
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
23:30
/ 3
ДЕІ відмовляється надати акт перевірки законності будівництва на полонині Руна, – УПГ
13:53
/ 1
На Тячівщині сьогодні зустрічали полеглого Героя Юрія Бороді Фото новина
20:45
Учасники екоклубу в Ясінях мандрували Стежкою Довбуша у Карпатському національному парку Фото новина
14:06
/ 3
У Великих Лучках на Мукачівщині провели в останню дорогу захисника Андрія Закладного, що помер під час лікування Фото новина
13:48
/ 5
Учителька математики з Іршави розв'язала одну з найдавніших "нерозв'язних" математичних задач — трисекцію кута
13:18
Відкрито реєстрацію на липневі зміни дитячого екоосвітнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді
22:35
/ 7
Подружжя волонтерки та військового зупиняють рух на транспортному мосту в Ужгороді на хвилину мовчання Відео новина
21:46
/ 8
Виноградівський фейкомет Староста придумав фейк про позов "краматорців" до "Закарпаття онлайн"
12:12
В Ужгороді завершилася перша зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" Фото новина
16:45
/ 1
"Щасливі діти" оголосили на Закарпатті конкурс "Карпатський сторітелінг"
16:42
/ 1
З російського полону повернули ще двох закарпатців
12:36
Четвертий день екотабору «Зелені скарби Карпат»: мандрівки, квести та екотворчість
21:23
/ 1
Внаслідок важких поранень у лікарні помер захисник Андрій Раняк з Хуста Фото новина
21:10
/ 1
Берегівська міськрада повідомила про смерть захисника Йожефа Паски Фото новина
16:23
19-25 червня на словацько-українському автомобільному прикордонному переході "Убля – Малий Березний" буде тимчасово обмежено рух
13:55
"Зелені скарби Карпат": третій день екотабору — пригоди, знання і натхнення
13:55
/ 2
У Іршаві попрощаються з Сергієм Копинцем, що рік вважався зниклим безвісти
21:29
На Закарпатті запрацює програма стентування для пільгових категорій з хронічними ураженнями серця Фото новина
21:11
Другий день екотабору "Зелені скарби Карпат: поїздка на озеро Синевир і до бурих ведмедів Фото новина
11:33
/ 2
Підтверджено загибель у серпні 2024-го Василя Тарканія з Мукачева Фото новина
23:16
На Закарпатті стартував дитячий екотабір у межах проєкту "Зелені скарби Карпат" Фото новина
19:30
/ 4
Зелений водень для Європи ціною унікального високогір’я Українських Карпат?
» Всі новини