Україна – Словаччина: перспективи транскордонного співробітництва

Як ми вже повідомляли, 5-6 червня у м. Пряшів (Словацька Республіка) відбулося сьоме засідання українсько-словацької Міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва. Українську делегацію очолював заступник голови української частини Міжурядової комісії Олег Гаваші, словацьку – Державний секретар Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки Владімір Чечот.

 На засіданні Комісії відзначалося, що підписана міністрами закордонних справ 30 травня 2008 року Угода між Україною та Словацькою Республікою про правила місцевого прикордонного руху, сприятиме розвитку транскордонного  співробітництва, добросусідських відносин, а  кордон між двома країнами, як зовнішній Європейського Союзу, не повинен стати перешкодою у торговельному, соціальному, культурному та регіональному співробітництві. Угода про місцевий прикордонний рух передбачає видачу спеціальних віз мешканцям 50-кілометрової зони по обидва боки українсько-словацького кордону. Це додасть роботи словацькому консульству в Ужгороді, необхідно невідкладно створити належну інфраструктуру та забезпечити дипломатичну установу кадрами. З боку обласної влади Закарпаття надаватиметься всебічна підтримка. Разом з тим, словацькій стороні рекомендовано максимально сприяти українським колективам та громадянам, які беруть участь в українсько-словацькому культурному обміні, сприяти у спрощенні процедур отримання віз.
Окремо розглядали питання про ситуацію, що склалася з видачею консульством шенгенських віз громадянам України. У Представництво МЗС України в Ужгороді звернулось чимало українських громадян, яким відмовлено у видачі таких віз. Здебільшого представники консульства навіть не пояснюють причину відмови. Тож словацькій стороні було рекомендовано запровадити практику сприяння у підготовці необхідних документів для отримання віз, а у разі відмови – обґрунтування і пояснення громадянам причин. Проблему спільно вирішуватимуть дипломатичні установи і МЗС обох країн. Розглянуто також питання про запровадження “гарячої лінії” між консульськими установами двох держав для оперативного вирішення гострих і нестандартних ситуацій та забезпечення охорони інтересів громадян.
Розглянувши ситуацію на українсько-словацькому кордоні, Комісія рекомендувала Закарпатській облдержадміністрації, Пряшівському самоврядному краю та відповідним органам обох країн надати обґрунтування та проект відкриття пункту пропуску Забродь – Улич, а митним та прикордонним службам – прискорити проведення митно-прикордонних процедур, передусім при обслуговуванні вантажних автомобілів на пункті пропуску Ужгород – Вишнє Німецьке.
       Комісія позитивно оцінила співробітництво України та Словацької Республіки у сфері охорони природи, яке приносить позитивні результати і на міжнародному рівні. Карпатські букові праліси внесено у список світової спадщини, що підтверджує виданий 26 травня 2008 року  сертифікат ЮНЕСКО. Під час конференції у Бонні підписано угоду про співробітництво між Карпатським  договором, Альпійським договором та Договором ООН про охорону біорозмаїття Карпат. На засіданні міжурядової комісії визнано за доцільне провести спільні українсько-словацькі дослідження екологічного стану річок Уж та Латориця та розробити Програму заходів зі збереження чи відновлення їх екологічного стану у відповідності до вимог Водної Рамкової директиви ЄС. Також рекомендовано прискорити підписання тристоронньої міжурядової угоди щодо діяльності Міжнародного біосферного резервату “Східні Карпати” та створення координаційної ради щодо функціонування МБР.
При обговоренні питання про українсько-словацьке співробітництво у сфері туризму відзначалося, що він відіграє важливу роль у співробітництві двох регіонів. В рамках комісії відбулась серйозна презентація співробітництва в галузі туризму. Щорічно  кількість туристів з обох держав збільшується, оскільки зростає зацікавленість курортами, гірськолижними центрами, дитячими таборами та шоп-турами. Враховуючи це, було рекомендовано відповідним міністерствам та відомствам країн сприяти співробітництву між національними туристичними агенціями, а Закарпатській облдержадміністрації, Пряшівському і Кошицькому самоврядним краям створювати умови для розвитку туризму.
 Комісія розглянула питання про співробітництво між МНС України та Пожежно-рятувальним корпусом Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки, Закарпатською та Кошицькою торгово-промисловими палатами. На засіданні було презентовано проект “Посилення конкурентоспроможності малих та середніх підприємств в прикордонних регіонах Словаччини та України” та Програму  ENPI СВС Угорщина – Словаччина – Україна 2007 – 2013. Зокрема, в рамках Спільної операційної програми Інструмент європейського сусідства та партнерства Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна на 2007–2013 роки будуть впроваджуватися чотири напрями – економічний та соціальний розвиток, поліпшення якості навколишнього середовища, ефективний кордон, підтримка співробітництва “Люди – людям”.
На засіданні проаналізовано виконання Угоди про співробітництво між Кошицьким самоврядним краєм  і нашою областю.
Восьме засідання українсько-словацької Міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва відбудеться у другому півріччі цього року в Україні.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської облдержадміністрації
10 червня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Політика

05:18
У Тарасівці на Тячівщині через знешкодження бойової частини російської ракети Х-101 евакуювали жителів понад 100 будинків
22:32
/ 12
Кабмін погодив призначення Василя Іванча першим заступником голови Закарпатської ОВА
18:28
/ 51
На пресконференції в ІА "Інтерфакс-Україна" розповіли про "зловживання високопосадовців" та "масштабну схему розкрадання земель на Закарпатті"
17:48
/ 9
(Не)корумпованого рахівського суддю Тулика звільнять через громадянство Румунії
22:07
/ 3
Московськоправославному блогеру з Хустщини присудили штраф за розпалювання релігійної ворожнечі
21:01
/ 12
Зеленський призначив головою Закарпатської ОВА Мирослава Білецького
19:47
/ 2
Зеленський на Закарпатті повідомив, що Україна і угорщина готують двосторонній документ
18:44
/ 9
Зеленський в Ужгороді зустрівся з представниками бізнесу
17:47
Уродженку рф, що мешкає у Сваляві, судитимуть за підтримку путіна, росії і окупації
15:02
/ 68
У Закарпатській обласній прокуратурі виявили щонайменше 13 "юних" пенсіонерів (СПИСОК)
19:47
/ 8
У затриманої на організації "ухилянтської" схеми ректорки Несух виявили російські символіку, диплом і подяку, а також угорське посвідчення особи
11:45
/ 1
Прем’єри України і Словаччини зустрічаються під Ужгородом після заяв фіцо щодо НАТО
17:15
/ 6
На позачерговій сесії Оноківської сільради депутати достроково припинили повноваження сільської голови Марії Коваль (ОФІЦІЙНО)
22:51
/ 3
Депутата-"слугу" Рахівської міськради Пруцкова затримали за організацію переправлення "ухилянтів" через кордон
21:20
/ 7
У четвер облрада планує втаємничено, через "приватну" реставрацію, забрати у волонтерів "пам'яткову" будівлю в Берегові і, ймовірно, передати під контроль Угорщини
16:32
/ 7
Поліція й СБУ прийшли з обшуками до псевдоактивіста Стахіва, що з Павловим з "Доста" кошмарив Закарпаття під час ковіду
20:50
/ 23
В Ужгороді "кримінальний" депутат від ОПЗЖ Маєрчик за підтримки колег і правоохоронців легалізовує крадіжку в громади землі на пл. Петефі
16:10
/ 6
Справу ужгородського депутата Горвата, затриманого на вимаганні хабарів за відстрочку від мобілізації, передали до суду
17:56
На Берегівщині черговій прихильниці рф, путіна і "русского міра" оголосили про підозру
18:27
/ 8
Хто гальмує перехід православних громад Моспатріархату в ПЦУ?
04:48
/ 1
Житель Берегівщини уник реального покарання за заклик відокремити Закарпаття від України
19:52
/ 9
Зеленський призначив виконувачем обов’язків голови Закарпатської ОДА Мирослава Білецького
14:00
/ 8
Зеленський звільнив Микиту з посади голови Закарпатської ОДА і призначив заступником керівника свого Офісу
14:23
/ 13
Уряд погодив звільнення Микити з посади глави Закарпатської ОВА
17:35
/ 7
Як Падяк із Духновича "націоналіста" робить
» Всі новини