Чемпіони визначалися в абсолютній категорії та окремо по 4 віковим категоріям в трьох класах: серед чоловічих та жіночих команд та у змішаному класі.
У юніорському класі (мікс) до 23 років перемогла команда „Porgupohia/Rakvere OK” з Естонії набравши 399 балів. Другу сходинку посіли представник ужгородщини студент УжНУ Желізняк Олександр факультет «Здоровя людини» та ужгородка Жинкевич Олександра факультет «Стоматологічний» набравши 250 балів та виконавши норматив майстра спорту України. Вітаємо спортсменів та тренерів з вдалим виступом.
Рогейн 24 години – це самостійний вид спорту, досить близький за змістом до спортивного орієнтування, пригодницьких перегонів і гірських марафонів. Формально його можна вважати командним (склад команди від 2 до 3 осіб) добовим орієнтуванням по вибору, хоча насправді він значно відрізняється від класичного спортивного орієнтування. На відміну від спортивного орієнтування – індивідуального виду спорту – де розташування дистанції до самого старту є секретом для учасників, у рогейні спортсмени знайомляться з місцем знаходження контрольних пунктів за 2-3 години до старту, команда сама визначає собі завдання під силу, вибирає порядок проходження дистанції і темп руху. Формат змагань (взяття контрольних пунктів за вибором) дозволяє в будь-який момент повернутися в базовий табір, де забезпечена гаряча їжа, можна переночувати і продовжити проходження дистанції на наступний ранок.
Адмін 2023-09-29 / 22:02:54
Дякуємо за слушне зауваження. Виправили
Олександр 2023-09-29 / 21:54:29
Заголовок протиріччя змісту статті. Це був чемпіонат з рогейну, а не спортивного орієнтування. Спільного між ними стільки ж, як, наприклад, у волейболі та пляжному волейболі. У цьогорічному европейському юнацькому чемпіонаті з орієнтування брали участь збірні 32 країн - у українців жодної нагороди, у розіграші юніорських медалей на чемпіонаті рогейністів в класі мікс стартували представники 3 країн.