Цього року доба літнього відпочинку в оздоровчому таборі для однієї закарпатської дитини обійдеться від 70 до 105 гривень. Така різниця полягає в різноманітності організації відпочинку. Дорожчим він буде в тих таборах, де зміни будуть довшими, а діти виїздитимуть на екскурсії, атракціони, відвідуватимуть басейни. Трішки дорожче обійдеться цьогорічний відпочинок ще й у порівнянні з минулими роками. А все через зростання в ціні продуктів харчування, палива та решти послуг. Зрозуміло, що викласти з гаманця такі гроші може далеко не кожен тато чи мама. Бо в такому разі за двотижневий відпочинок доведеться віддати від 1700 до 2000 гривень. А коли дітей у родині ще й двоє чи троє? Тому цього літа, як і торік чи позаторік, роль благодійника взяла на себе держава, яка й забезпечила безкоштовним відпочинком більше половини закарпатських дітей. Згідно з обласною Програмою оздоровлення і відпочинку дітей, учнівської і студентської молоді 56 відсотків (84 061) закарпатських діток віком від 7 до 16 років принаймні один раз за канікули відпочинуть безплатно.
З кожним роком на Закарпатті помітно зростає і кількість дитячих таборів. Якщо ще у 2005 році упродовж літа працювали 450 оздоровчих закладів, то тепер свою роботу розпочали 555 дитячих оздоровчих таборів. Серед них превалюють пришкільні табори з денним перебуванням дітей.
Відповідно до обласної Програми оздоровлення насамперед безплатними послугами цьогоріч скористаються діти пільгових категорій: 1269 дітеи-сиріт та позбавлених батьківського піклування, 1080 дітей-інвалідів, 781 дитина, яка постраждала відаварії на ЧАЄС, 34499 дітей - з багатодітних та малозабезпечених сімей, 15786 дітей, які перебувають на диспансерному обліку, 10833 - талановитих і обдарованих.
Найкраще організовано цьогоріч відпочинок у Тячівському, Ужгородському, Хустському, Берегівському, Мукачівському, Рахівському районах. Трохи гірша ситуація, на жаль, із дитячим оздоровленням склалася в
обласному центрі. Кількість юних ужгородців, запланованих оздоровити цього літа, не сягає й половини. Із 12 792 дітей потрапити до літнього табору зможуть лише 2220.
Та попри все, цього літа головна увага звертається не стільки на кількість таборів, як на якість відпочинку.
Загалом на оздоровлення закарпатських дітей із обласної казни було виділено 1 млн. 747 тис. грн., зі зведених районних бюджетів-9 млн. 181 тис. грн., спрямовано на оздоровлення дітей і 4і млн. 478 тис. грн. спонсорських грошей.