Реклама B3

За 270 млн школу і котельню на Мукачівщині збудує фірма, яка не має фахівців і техніки, але розбудовує КПП і військовий аеродром

Кольчинська селищна рада за підсумками відкритих торгів з особливостями уклала договір з ТОВ «Гарантбуд» на 266,8 млн грн.

За 270 млн школу і котельню на Мукачівщині збудує фірма, яка не має фахівців і техніки, але розбудовує КПП і військовий аеродром

Про це повідомляється у системі «Прозорро»

Переможець виконає для замовника роботи з будівництва блоків А,Б,В та котельні загальноосвітньої школи I-III ст. по вул. Фрідєшівська, 16 в смт Кольчино Мукачівського району.

На проведеному 7 липня 2023 року аукціоні конкурували ТОВ «Елітбуд-М» та ТОВ «Гарантбуд», яке перемогло з пропозицією 266,8 млн грн. Економія від очікуваної вартості склала майже 1,2%.

Фінансування будівництва здійснюється із спецфонду місцевого бюджету і на 2023 рік сягає 37,8 млн грн. Згідно із умовами договору на 2024 рік передбачено 229 млн грн.

20 липня, у день укладення договору з переможцем, Державна аудиторська служба України прийняла рішення про проведення моніторингу закупівлі по причині виявлених ознак порушень законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель, на етапах планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення, а також розкриття тендерних пропозиції, їх розгляду та оцінки.

З пояснень, наданих Кольчинською селищною радою на запит аудиторів, відомо, що замовник закупівлі «на даний момент не володіє повним обсягом бюджетних призначень для оплати робіт «Будівництво блоків А,Б,В та котельні загальноосвітньої школи I-III ст. по вул. Фрідєшівська, 16 в смт. Кольчино Мукачівського району Закарпатської області». Коригування. Однак, очікувана вартість предмету закупівлі розрахована відповідно до Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі затвердженої Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 № 275 на основі зведеного кошторисного розрахунку до робочого проекту «Будівництво блоків А,Б,В та котельні загальноосвітньої школи I-III ст. по вул. Фрідєшівська, 16 в смт. Кольчино Мукачівського району Закарпатської області». Коригування, що пройшов експертизу та отримав позитивний експертний звіт».

З доданого до пояснень експертного звіту відомо, що будівництво блоків А,Б,В та котельні загальноосвітньої школи у смт Кольчино планується завершити за 12 місяців. Триповерхова школа загальною площею 7867 кв.м і корисною площею 6868 кв.м розрахована на 300 учнів та 70 працівників. Площа одноповерхової котельні 130 кв.м. Згідно із тим же документом, загальна кошторисна вартість будівництва у поточних цiнах станом на 21 травня 2023 сягла 312,3 млн грн, з яких вартість будівельних робіт - 230 ,8 млн грн.

Також на території закладу освіти планують побудувати трансформаторну підстанцію, облаштувати спортивний майданчик, зовнішнє освітлення, огорожу та встановити МАФ.

Компанія-переможець не має у своєму штаті фахівців-будівельників, а інженерів-консультантів залучає за договором у київського ТОВ «Васеньков Інжиніринг». Щодо техніки, то у власності «Гарантбуду» переважно лише ручні знаряддя для ремонту у невеликих кількостях. Усю іншу спецтехніку, згідно із поданими на тендер документами, компанія орендує у ТОВ «Буд-об’єкт» та ТОВ «Експрес-ВР».

Переможець, ТОВ «Гарантбуд» було зареєстровано у 1996 році у Києві. У 2017 році ТОВ фірму перереєстрували в Ужгород, з 2019 року - на вулицю Собранецьку, 39. За цією адресою також розташовані ДП «Закарпатський облавтодор», Служба відновлення у Закарпатській області, закарпатський відділ комплексного проєктування ДП «Укрдіпродор».

Кінцевим бенефіціарним власником значиться Олег Длуський.

Сума договорів, укладених ТОВ «Гарантбуд» через «Прозорро», становить 1,3 млрд грн. Угоди на найбільші суми уклали КП «Дирекція з капітального будівництва та реконструкції «Київбудреконструкція» (765,6 млн грн), Кольчинська селищна рада (266,8 млн), Державна митна служба (128,8 млн), КП виконкому Київради по охороні, утриманню та експлуатації земель водного фонду м.Києва «Плесо» (88,8 млн грн).

На початку 2023 року ТОВ «Гарантбуд» стало субпідрядником у польської фірми «Intex Group Sp. z о.о.», якій Державна митна служба за результатами тендеру замовила розбудову митного пункту «Краківець». Фінансує проєкт польський кредит у розмірі 7 млн євро.

У грудні 2022 року ТОВ виграло 128-мільйонний тендер на завершення будівельних робіт на КПП «Дяківці» на кордоні України з Румунією.

«Гарантбуд» разом із турецькою фірмою «Термінал Япи ве тіджарет анонім шіркеті» є засновником консорціуму «Термінал Япи і Гарантбуд», з яким у серпні 2021 року військова частина А3641 Повітряних сил ЗСУ уклала 350-мільйонну угоду на реконструкцію штучних покриттів на аеродромі Озерне у Житомирській області.

Цю закупівлю Державна аудиторська служба України так само моніторила після укладання угоди з переможцем. У ДАСУ зафіксували, що тендерна документація була складена не у відповідності до вимог закону і зобов’язали здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом недопущення їх в подальшому та протягом п’яти робочих днів оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.

У засновники ще одного будівельного консорціуму - «Адамант і Кінтегро» - «Гарантбуд» зайшло у вересні 2021 року. Там його партнерами є мукачівська «Будівельна компанія «Адамант» киянина Петра Левченка та ужгородця Романа Топазли. Раніше «Адамант» входив до складу корпорації «Укрбуд», діяльність якої контролював скандальний бізнесмен та екснардеп Максим Микитась.

Олена Мудра

03 серпня 2023р.

Теги: Кольчино, будівництво, школа, Гарантбуд

Реклама B4

Коментарі

Мукачево 06.08.2023 / 10:49:20
А в Мукачеві вулицю Мечникова відремонтували тільки наполовину.
Прийдіть і подивіться на цю роботу.

Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

15:56
На Закарпатті прогнозують надзвичайну пожежну небезпеку
16:29
/ 1
Через обміління Ужа в Ужгороді можуть обмежувати подачу води вночі
16:28
/ 1
Через обміління Ужа в Ужгороді можуть обмежувати подачу води вночі
19:51
/ 1
На війні загинув 26-річний військовий із Чинадійова на Мукачівщині Іван Симчина Фото новина
15:38
УжНУ увійшов до топ-15 найзатребуваніших вишів України
13:34
В Ужгороді водій ВАЗ сів за кермо з 1,48 проміле алкоголю Фото новина
17:14
/ 1
Туристка з Дніпра травмувалася під час спуску з гори Гимба на Закарпатті Фото новина
16:30
Родина з трьома дітьми евакуювалася із Дніпропетровщини на Закарпаття Фото новина
10:12
На Закарпатті у ДТП тяжко травмувався 41-річний мотоцикліст Фото новина
15:06
/ 2
В Ужгороді через аварію на водогоні частина міста залишилася без води
13:53
У Мукачеві зупинили нетверезого водія без посвідчення Фото новина
12:43
/ 15
Закарпатський ОТЦК та СП спростував інформацію про обшуки в Мукачівському ТЦК
11:18
13 серпня закарпатців чекає найяскравіший зорепад літа
18:13
/ 2
Рятувальники допомогли туристу з Одеси, який травмувався на Говерлі Фото новина
17:45
/ 1
Патрульні зупинили в Мукачеві мотоцикліста без прав і номерних знаків Фото новина
16:35
/ 1
Ужгород вчетверте за серпень побив температурний рекорд
13:29
В Ужгороді попрощаються із полеглим на війні з росією захисником Володимиром Йорданом Фото новина
11:19
На площі Народній в Ужгороді чоловік влаштував дебош Фото новина
10:26
Троє людей постраждали під час бійки в Ужгороді
18:05
Закарпатські рятувальники допомагають гасити масштабні лісові пожежі у Франції Фото новина
17:10
В Ужгороді 5 серпня перекриють частину вулиці Фединця
16:00
В Ужгороді 5 серпня попрощаються із захисником Богданом Югасом, який два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
15:30
Суд розірвав договір на будівництво автобази в Ужгороді за понад 155 млн грн Фото новина
14:23
На Рахівщині рятувальники розшукали туриста, який дві доби блукав у Карпатах Фото новина
12:15
Через спеку до +40 °C у Карпатах посилили охорону лісів Фото новина
» Всі новини