Вікна приватного будинка повинні відповідати певному набору вимог. Насамперед, віконні конструкції повинні забезпечувати надійний захист приміщення від холоду, вітру, дощу та снігу, при тому сприяти потраплянню необхідної кількості природнього світла.
В приватних будинках, на відміну від квартир, система опалювання — індивідуальна, і кожен господар може сам контролювати температурний режим в домі. Тому для приватного будинка питання енергозбереження стоїть дуже гостро.
Для того, щоб зберегти кошти на опалення, необхідно забезпечити найвищій рівень теплоізоляції всього будинка. Як відомо, через віконний отвір відбувається основна частина тепловтрат, тому вибору віконних конструкцій та якості їх монтування варто приділити особливу увагу.
Є таке поняття, як базова комплектація енергозберігаючих вікон. Що це таке? Це така комплектація вікна, яка може забезпечити рівень теплоізоляції житлового приміщення, відповідно до будівельних норм. Тобто це нормативний (мінімальний) рівень теплоізоляції для житлових будівель.
Так, для першої кліматичної зони, в яку входять більша частина території України (окрім півдня), базова комплектація енергозберігаючого вікна – це пятикамерна профільна система та двокамерний енергозберігаючий склопакет.
Приклад двокамерного енергозберігаючого склопакета: 4і-14Аг-4-14Аг-4і, тобто склопакет складається з трьох листів скла товщиною 4 мм, відстань між склом 14 мм і заповнена інертним газом, скло має спеціальне енергозберігаюче покриття.
Якщо Ви бажаєте досягти найвищого рівня теплоізоляції вікон, щоб в майбутньому економити на витратах за опалення, тоді варто звернути увагу на максимально теплі вікна. Профільна система в такому випадку повинна бути ширшою і мати більше повітряних камер. Як приклад, німецькі вінка REHAU GENEO з монтажною шириною 86 мм, шістьма повітряними камерами та трьома контурами ущільнення мають коефіцієнт опору теплопередачі профільної системи 0,86 Вт/м2K.
Щодо склопакета, то для збільшення теплоізоляційних властивостей зазвичай збільшують відстань між склом в середині склопакета, та наносять спеціальне енергозберігаюче покриття на два скла. Наприклад, склопакет з формулою 4і-16Аг-4-16Аг-4і буде дуже теплим.
Для приватного будинка також гостро стоїть питання безпеки, а саме попередження проникнення грабіжників. З цією метою вікна у приватному будинку повинні бути оснащенні протизламною фурнітурою.
Така фурнітура має особливу форму запірних елементів, а також збільшену їх кількість по контуру стулки, що стає суттєвою перепоною на шляху злочинця. Склопакети бажано обирати з ударостійким склом.
Доцільно використати загартоване скло або триплекс. Загартоване скло отримають внаслідок розігрівання скла до певних температур з подальшим різким охолодженням. А триплекс — це декілька шарів скла поєднаних між собою полімерним шаром. Обидва різновиди скла окрім того, що мають підвищену міцність, також при пошкодженні не становлять загрози людям, що знаходяться поруч.
Загартоване скло розлітається на шматочки з досить рівними краями, а триплекс утримується в віконному отворі на полімерному шарі.
Віконні конструкції також повинні виконувати декоративну функцію. Для приватного будинка особливо важливо, щоб вікна стали прикрасою фасаду, його особливістю. Пластикові вікна мають широкі дизайнерські можливості, оскільки можуть бути виконанні кольоровими: однотонними або мати колір і структуру, імітуючи породи дерев.
Ламінація віконної рами може бути різними кольорами з кожної сторони. Тобто зі сторони вулиці один колір, зі сторони приміщення – інший, що дає можливість гармонійно вписати вікна як у фасад дому, так і в інтер’єр.