Майже всі випускники мріють отримати гарно оплачувану посаду після закінчення вишу, але водночас мають низку переймань стосовно пошуку роботи. До них можна віднести конкуренцію, брак знань та практичних навичок, небажання рекрутерів розглядати кандидатів без досвіду тощо. У цій статті ми дамо поради стосовно того, як перебороти свої страхи та швидко знайти зайнятість. До речі, якщо зараз вас цікавить робота Закарпаття, на сайті Jooble можна переглянути актуальні вакансії.
Пошук роботи після випуску з ВНЗ зазвичай є тривалим процесом. Причинами цьому є неправильно складене резюме, сезонність певних спеціальностей, недостатній попит на кандидатів без досвіду, відсутність контактів з колегами тощо. Разом з експертами порталу Jooble ми підготували кілька порад, які допоможуть молодим фахівцям уникнути помилок при працевлаштуванні.
Найпопулярнішим способом отримання пропозицій працевлаштування є сайти з вакансіями, але для галузей з великою конкуренцією їх буває недостатньо. Щоб вас помітило більше роботодавців, використовуйте також наступні канали пошуку:
Використання одночасно декількох джерел пошуку збільшує шанси отримувати пропозиції з кращими умовами роботи та конкурентним рівнем зарплати, тому не нехтуйте ними.
Думка про те, що достатньо просто надсилати відгуки на вакансії та чекати фідбеки роботодавців, є помилковою. Знайдіть контакти рекрутера компанії, яка вам подобається, у соціальних мережах або LinkedIn. Дізнайтеся безпосередньо у нього чи є відкриті пропозиції роботи або стажування. Якщо так, то розкажіть про свої навички, цілі, сильні сторони та запропонуйте надіслати своє резюме.
Сьогодні молоді фахівці можуть просувати свої послуги та шукати клієнтів за допомогою сторінок в Instagram, Facebook та TikTok. Тут можна створювати історії, пости, короткі відео на професійну тематику, що зараз є дуже популярним. Ці інструменти не тільки демонструють вашу експертність, але й можуть привернути увагу HR-менеджерів та роботодавців.
Поки ви шукаєте основне місце роботи, не відмовляйтеся від зайнятості з неповним графіком та стажувань, якщо вас готові взяти. Це не тільки принесе якісь гроші, але й дасть можливість отримати новий досвід та на практиці покращити свої навички.
Досвідчені рекрутери завжди бачать шаблонні резюме, тому просто пропускають їх. Якщо ви хочете, щоб ваше резюме помітили, адаптуйте його під вимоги компанії, зазначені у вакансії, та у супровідному листі вказуйте ваші мотивації обійняти саме цю посаду.