Існує п'ять різних зон серцевого ритму. Кожна з них відповідає відсотку від максимальної частоти серцевих скорочень (МЧСС):
МЧСС можна легко визначити, віднявши свій вік від 220 років. Але це не означає, що ваш організм легко витримає навантаження в п'ятій зоні. Необхідно оцінити ваш поточний рівень підготовки. Для цього необхідно виміряти пульс у стані спокою.
Для порівняння, у здорової людини частота серцевих скорочень у спокійному стані — від 60 до 80 ударів на хвилину. Однак у добре тренованого спортсмена цей показник може сягати й 40 ударів за хвилину. Якщо ваші показники вищі за стандартні, варто деякий час попрацювати в 1-3 зоні. Це дасть змогу зміцнити фізичний стан перед підвищенням рівня.
Насправді процес інтуїтивно зрозумілий. Щоб переглянути всю інформацію про зони пульсу, відкрийте застосунок Workout на Apple Watch. Потім виберіть тренування, орієнтоване на кардіо, наприклад, біг на свіжому повітрі або високоінтенсивне інтервальне.
Інформацію про зони серцевого ритму можна знайти, обертаючи коліщатко Digital Crown. На екрані ви побачите час тренування, поточний пульс, час у поточній зоні та середній пульс. Під час занять ви можете перемикатися на інші екрани на свій розсуд.
Є дві причини, через які інформація про зони пульсу не відображається:
Після тренування ви можете переглянути на iPhone дані за зонами пульсу. Відкрийте застосунок «Фітнес» і виберіть тренування. Тут ви побачите графік з докладним описом розрахункового часу, проведеного в кожній зоні.
Годинник Apple Watch — це чудовий інструмент для відстеження фізичної форми під час тренувань і повсякденного використання. А завдяки зонам пульсу ви можете побачити ще більше інформації про фізичне навантаження, щоб краще зрозуміти, як ви займаєтеся.