Переправникам через кордон чеченки Каміси, що втратила в горах трьох доньок, загрожує від трьох до семи років тюрми

Для прикордонного Закарпаття такі обвинувачення – не рідкість. Фактів підпільного перетину кордону - аж надто багато. Але за приголомшливою інформацією, яка обійшла світову пресу, кримінальну справу щодо нелегальної міграції порушили вперше.

Каміса Джамалдінова з сином в польському шпиталі після чотириденного трагічного блукання Карпатами
Каміса Джамалдінова з сином в польському шпиталі після чотириденного трагічного блукання Карпатами

Про трагедію чеченки Каміси, яка на шляху до Європи втратила трьох своїх неповнолітніх дітей, уперше заговорили у вересні минулого року. До суду кримінальну справу скерували тільки зараз. Обвинувачують двох: таксиста і колишнього прикордонника (останній - у розшуку, бо - нелегалів переправляв не уперше).

Це околиця закарпатського села Жорнава. Ось там, за тими горами за якихось 20 км - Словаччина. Саме туди й скерували переправники чеченку Камісу з чотирма неповнолітніми дітьми. Утім жінка заблукала і вийшла тільки на четвертий день в Польщі. Це он там, вже за тими горами. З нею був тільки дворічний син. Троє дівчаток замерзли на смерть.

Щоб хоч якось зігріти по-літньому одягнених дітей, мати прикривала їх гіллям і сухим листям. І мобільний телефон, і словацькі крони, що їх дали на дорогу переправники, у горах виявилися зайвими. Про нічні приморозки у поки що теплу пору - не попередив ніхто. Та слідчих більше цікавили факти, що передували трагедії. Адже справа стосується не смерті дітей, а нелегальної міграції.

Іван Кайло, керівник відділу прокуратури Закарпатської області: "Поїздом доїхала до Мукачева, потім її зустрів один із обвинувачуваних і розмістив в одному із сіл Ужгородського району. В подальшому обвинувачені проробляли маршрут слідування, час, місце переправлення громадянки з дітьми".

Вони хотіли перетнути кордон поблизу Жорнави. Туди через Перечин - кілометрів 70. Аби не наткнутися на патруль, вибрали маршрут у кілька разів довший - через Мукачеве. Біля Сваляви звернули з траси Київ-Чоп на стару дорогу - щоб дістатися до кордону, переїхали шість районів.

Це свідчення самої Каміси - слідчі їздили до Польщі, - і таксиста, який віз її до кордону. Організатор переправлення - колишній прикордонник, у розшуку. Обвинуваченим загрожує від 3-х до 7-ми років ув’язнення. Утім, практика свідчить: за такі злочини дають умовно. Проти матері польські правоохоронці теж хотіли порушити карну справу: за недбале ставлення до дітей. Останньої миті змилостивилися. Вона з сином і досі у Польщі , загиблих доньок батько поховав у Чечні. Він через кордон не переходив - не вистачило грошей заплатити провідникам.

Наталя Зотова, Дмитро Холодков, ТСН, 1+1
04 червня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Кримінал

21:54
/ 1
Серед оголошених Інтерполом у розшук в справі вбивства Ігоря Комарова на Балі є Василь Немеш із Углі на Тячівщині
13:13
/ 1
На Закарпатті судитимуть посадовців гірськолижного комплексу через загибель туристки Фото новина
10:05
Три спроби незаконного перетину кордону припинили на Закарпатті Фото новина
16:08
/ 2
У Перечині 30-річний чоловік влаштував бійку в ресторані та пошкодив майно Фото новина
15:15
Дев’ятеро закарпатців постануть перед судом за виготовлення психотропів Фото новина
10:59
Верховний Суд підтвердив вирок нападникам, які до смерті побили чоловіка на Тячівщині
11:22
/ 2
На Закарпатті ДБР викрило підполковника ТЦК, який завдав мільйонні збитки держбюджету Фото новина
09:03
/ 1
На Закарпатті затримали чоловіка, який намагався підкупити прикордонника Фото новина
14:46
/ 6
На Ужгородщині викрили схему переправлення чоловіків за кордон за $13 тисяч Фото новина
13:25
На Рахівщині затримали двох переправників, які везли чоловіка до румунського кордону Фото новина
17:21
У Мукачеві водія Seat спіймали за кермом у стані наркотичного сп’яніння Фото новина
11:22
/ 1
На Закарпатті викрили канал незаконного переправлення чоловіків через кордон Фото новина
10:22
/ 2
Поліція Воловця заблокувала канал збуту зброї Фото новина
16:05
/ 2
На Мукачівщині засудили водія, який збив велосипедиста та втік з місця ДТП Фото новина
09:57
На Мукачівщині чоловіка засудили за смертельне поранення сусіда Фото новина
17:15
На Закарпатті посадовця підозрюють у службовій недбалості через втрату 44,5 га заповідних земель Фото новина
15:08
У Мукачеві під час зупинки авто поліцейські виявили у водія наркотики Фото новина
12:34
На Закарпатті викрили канал переправлення ухилянтів через Тису Фото новина
09:50
/ 1
На Закарпатті викрили незаконний видобуток цеоліту на понад 11 млн грн Фото новина
13:11
/ 1
Ексдиректору аеропорту «Ужгород» повідомили про підозру у службовій недбалості Фото новина
14:53
Закарпатця затримали у Львові за підпал двох автівок Фото новина
13:03
/ 1
У Мукачеві судитимуть чоловіка, який ошукав пенсіонерів майже на 1,2 млн грн Фото новина
16:37
/ 2
У Мукачеві викрили схрон зі зброєю: вилучено гранатомет, автомати та понад тисячу набоїв Фото новина
11:19
/ 1
У Мукачеві двоє підлітків викрали авто, погрожуючи ножем водійці Фото новина
10:30
/ 2
Вітчима, який забив 10-річну падчерку на Ужгородщині, засудили до довічного ув’язнення Фото новина
» Всі новини