Проблема переробки будівельних відходів є однією з найактуальніших у всьому світі. У ній є екологічна складова та комерційна. У першому випадку йдеться про збереження навколишнього середовища, а в другому можливість заощадити на використанні вторинної сировини.
Застосовуючи рециклінг, можна ефективно вирішувати кілька завдань. Про найважливіші аспекти, пов'язані з переробкою будівельних відходів, ви зможете дізнатися в цій статті.
Організація виробництва переробки та вибір способу утилізації будівельного сміття залежить від кількох фізико-технічних показників, якими класифікують відходи. Так за видом сировини вони поділяються на групи:
Також матеріали, отримані в результаті демонтажу або ремонту об'єкта, поділяються за агрегатним станом на тверді, рідкі (розчинники, фарби, захисні ґрунтовки, мастила) та сипкі (пісок, ґрунт, щебінь).
Ефективна утилізація конструкцій, що зазнали демонтажу, дозволяє більшу частину твердих і сипких матеріалів переробляти на місці проведення робіт. Метод рециклінгу твердого будівельного сміття включає дроблення залізобетону, шлакоблоків та цегли на мобільних міні-заводах. Таким чином отримують різнофракційний вторинний щебінь, якість та технічні показники якого не поступаються новим матеріалам. Щебінь може використовуватися при:
Рециклінг включає виділення металевих компонентів для металургійної переробки, а також вилучення пластмас, що вимагає обов'язкової утилізації. Рідкі будівельні відходи належать до класу підвищеної небезпеки. Їх переробка проводиться із застосуванням технологій хімічної нейтралізації, коагуляції, іонозаміщення чи термічного крекінгу.