Торік із 44 шкіл, які споруджувались в Україні, на Закарпатті здано в експлуатацію 11 нових навчальних закладів, що вивело нашу область у лідери на рівні держави. Здійснено капітальний ремонт 81 навчального закладу, проведено частковий ремонт у 60 школах, здано в експлуатацію 18 нових котелень. Для потреб сільських шкіл області придбано 79 автобусів у рамках програми „Шкільний автобус“. З початку нинішнього року – 10.
З такими здобутками керівництво області прийшло до школярів цими травневими днями на їх останній дзвінок. Для понад 14 тисяч випускників нашого краю він пролунав прощально. Урочисто прибрані шкільні подвір’я, святково одягнуті учні, музика, море квітів … усе говорило про те, що навчальний рік завершився. Одні учні набиратимуться сил і здоров’я за літо, інші – шукатимуть свою стежину у життя.
Випускників, учнів і батьків вітали не тільки учителі, а й представники влади. Вручали похвальні грамоти, дипломи районних олімпіад, визначали найкращих учителів року. За доручення голови облради Михайла Кічковського від імені депутатського корпусу краю його заступники Михайло Мартин та Василь Брензович вітали школярів відповідно Міжгірської ЗОШ І–ІІІ ст. №1 та Чорнопотіцької ЗОШ І–ІІІ ст. Іршавського району – обидвом шкільним закладам було вручено шкільні автобуси. Керуючий справами апарату облради Віктор Бульчак розділив радість торжества з випускниками Синевирської ЗОШ І–ІІІ ст. Міжгірського району. Звертаючись до присутніх на святі, Віктор Миколайович зазначив: „ Сьогодні пролунає останній шкільний дзвінок для наших випускників, відгомін якого віддзеркалиться у їх серцях по – особливому щемливо. Він сповістить рідних, друзів про те, що прийшла пора покинути тепле, затишне, безтурботне шкільне гніздо, щоб далі рухатись самостійно. Де не буде підказок товаришів, надійного плеча класного керівника, доброї поради улюбленого вчителя.
Попереду – чистий лист великої житейської книжки, незвідані дороги, боротьба за своє місце під сонцем, де є і переможці, і переможені. Все залежатиме від того, наскільки проросла у ваших серцях учительська мудрість, батькова наука та материнська любов, яка була і буде вашим оберігом. Як зазначив велет української думки Василь Симоненко: „ що тисячі доріг, мільйони вузьких стежинок стоять перед випускниками…“. Не помилитися б у круговерті життя…
Тож, від усього серця, в особі моєї доньки, я, дорогі випускники, зичу вам успішно скласти не тільки випускні іспити, а й усі життєві, та вибрати вірний шлях, який приведе вас до вершин успіхів, здобутків, доброї слави, де ви зможете принести користь рідному краю, Україні та його народу.
Ви – надія нашої держави, її майбутнє. Від вас багато в чому залежить, якою буде Україна через кілька десятиліть. Хтось із вас стане політиком, хтось – підприємцем, а хтось – державним службовцем. Та де б ви не були, куди б не закидали долі і дороги, не зганьбіть своє ім’я, школу, батьків. Не цурайтеся рідного порога, першого вчителя. Тоді, я щиро вірю, ви зможете стати гідними творцями славної доби великої України“.
Заступник керуючого справами апарату облради, начальник відділу організаційної роботи та взаємодії з органами місцевого самоврядування Іван Бібен того дня навідався у рідну Вільхівсько–Лазівської ЗОШ І–ІІІ ст. Тячівського району. Іван Іванович зачитав вітання випускникам від імені голови облради та голови ОДА і вручив Почесну грамоту облради та цінний подарунок колишньому голові Вільхівської–Лазівської сільради двох скликань, ветерану педагогічної ниви Андрію Габору, Почесну грамоту облради ветеранам праці – Тетяні Божа та Василині Шульзі. А від себе особисто передав м’ячі для дітей, які цьогорічного літа оздоровлюватимуться в стінах шкільного табору.