В Ужгороді вшанували пам’ять загиблих під час бомбардування маріупольського драмтеатру (ФОТО)

16 березня 2022 року росіяни скинули 500-кілограмову авіабомбу на драматичний театр, де перебувало понад 1000 мирних маріупольців. Перед входом великими літерами люди тоді написали «ДЕТИ» – спеціально російською мовою, щоб росіяни, які здійснювали обстріл, бачили і розуміли, що в цій будівлі перебувають цивільні. Однак агресора це не зупинило.

В Ужгороді вшанували пам’ять загиблих під час бомбардування маріупольського драмтеатру (ФОТО)

Скільки людей тоді загинуло – достеменно не відомо. За дослідженням міжнародної правозахисної організації Amnesty International, яке базується на свідченнях постраждалих та свідків, загиблих від 300 або 400 щонайменше до понад 1 тисячі людей. І навряд чи світ коли-небудь дізнається всю правду: з минулого літа окупанти демонтують руїни театру, замітають сліди своїх кривавих злочинів і знищують докази.

Щоб вшанувати пам’ять загиблих у тій страшній трагедії, в Ужгороді біля облмуздрамтеатру на Київській набережній зібралися маріупольці, які зараз живуть у нашому місті, зокрема представники центру підтримки переселенців «Я – Маріуполь», ужгородці. 

Мирну акцію організатори назвали «ДЕ ТИ».

ДЕ ТИ? – скільки болючих спогадів в цьому питанні, скільки страшних хвилин очікування... Питання-символ, питання-віра – що твої рідні та близькі живі; що ти, безумовно, почуєш їх, коли з’явиться зв’язок; що вони зможуть ВИЖИТИ в пеклі маріупольської облоги.

На асфальті перед будівлею Закарпатського облмуздрамтеатру відтворили напис «ДЕ ТИ», запалили лампадки та хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих у стінах Маріупольського драматичного театру.

Нагадаємо, що частина трупи, що раніше виступала в Донецькому академічному обласному драматичному театрі Маріуполя, переїхала до Ужгорода, де відновила свою творчу діяльність на сцені Закарпатського облмуздрамтеатру ім. братів Шерегіїв. Його керівниця Людмила Колосович, дякуючи колегам із Закарпатського облмуздрамтеатру, наголосила: вірить, що Донецький академічний обласний драматичний театр обов’язково повернеться у рідний український Маріуполь.

Акцію, крім Ужгорода, провели у Києві, Львові, Тернополі, Чернівцях, Івано-Франківську, Черкасах та Кривому Розі.

17 березня 2023р.

Теги: бомбардування, театр, акція, жертви, діти

НОВИНИ: Соціо

18:36
/ 6
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 6
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
02:20
/ 3
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
23:30
/ 3
ДЕІ відмовляється надати акт перевірки законності будівництва на полонині Руна, – УПГ
13:53
/ 1
На Тячівщині сьогодні зустрічали полеглого Героя Юрія Бороді Фото новина
20:45
Учасники екоклубу в Ясінях мандрували Стежкою Довбуша у Карпатському національному парку Фото новина
14:06
/ 3
У Великих Лучках на Мукачівщині провели в останню дорогу захисника Андрія Закладного, що помер під час лікування Фото новина
13:48
/ 5
Учителька математики з Іршави розв'язала одну з найдавніших "нерозв'язних" математичних задач — трисекцію кута
13:18
Відкрито реєстрацію на липневі зміни дитячого екоосвітнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді
22:35
/ 7
Подружжя волонтерки та військового зупиняють рух на транспортному мосту в Ужгороді на хвилину мовчання Відео новина
21:46
/ 8
Виноградівський фейкомет Староста придумав фейк про позов "краматорців" до "Закарпаття онлайн"
» Всі новини