Унікальні операції при складному ураженні кісток за місяць в Ужгороді провели 4 пацієнтам

В Ужгороді проводять унікальні операції постраждалим від війни.

Унікальні операції при складному ураженні кісток за місяць в Ужгороді провели 4 пацієнтам

Через війну в Україні суттєво зросла кількість пацієнтів із травмами, пов’язаними зі складним ураженням кісток. Від цього страждають не тільки військові, а й цивільні.

Одна з лікарень Ужгорода увійшла до пілотного проєкту МОЗ, у межах якого українцям, котрі постраждали від війни, допомагають імплантами для остеосинтезу. Про це повідомив перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.

Ідеться про Ужгородську міську багатопрофільну клінічну лікарню. Заклад обрали з урахуванням наявності кваліфікованих фахівців, необхідного для операцій обладнання.

Металоостеосинтез – це сучасний метод лікування складних ушкоджень кісток за допомогою спеціальних імплантів: пластин, гвинтів, стрижнів та систем, які фіксують кісткові уламки і відновлюють єдність кісток. У межах цього благодійного проєкту надають імпланти для внутрішньої фіксації.

На Закарпатті із застосуванням цього методу лікарі провели вже 4 операції, усі вони були спрямовані на усунення наслідків травм ніг у військових. Кожен випадок унікальний, тому імпланти для пацієнтів замовляють індивідуально з урахуванням особливостей анатомії та самої травми. Загалом таку процедуру ужгородські медики планують зробити 100 пацієнтам, повідомляють у Закарпатській ОВА.

Імпланти для проведення операцій надають безоплатно саме тим пацієнтам, які постраждали внаслідок воєнних дій (поранення цивільних чи військових внаслідок бойових дій, травми від руйнування будівель, спричинені влучанням ворожих ракет, дронів чи снарядів, та схожі травми), а не пацієнтам із побутовою чи спортивною травмою.

Проєкт реалізовують за фінансової підтримки глобальної біофармацевтичної компанії AstraZeneca, за участю міжнародного благодійного фонду YellowblueForceFoundation. Очікується, що імпланти для остеосинтезу зможуть отримати більш ніж півтори тисячі пацієнтів в Україні.

25 січня 2023р.

Теги: операції, кістки

НОВИНИ: Соціо

11:11
У Підвиноградові на Берегівщині у середу попрощаються з добровольцем Іваном Сусіком, що помер від важкого поранення
11:28
/ 1
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олегом Гойбергом Фото новина
20:09
/ 2
В Ужгороді у вівторок призупинять водопостачання у центральній частині міста
11:25
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Василем Чурговичем Фото новина
13:37
/ 1
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Віктором Мургою Фото новина
15:39
/ 1
У Мукачеві в неділю стартують заходи до Днів міста (ПРОГРАМА)
18:43
Тячівський суд наклав арешт на землю під будівництво МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)
11:17
/ 1
Головою Закарпатського окружного адміністративного суду переобрали Ярославу Калинич Фото новина
00:05
/ 1
У Великому Березному проведуть в останню дорогу нацгвардійця Олега Соценка Фото новина
22:59
/ 2
"Вужі на сковороді" пралісів "Шипота"
14:15
/ 1
Підтверджено загибель Артура Ковача з Калин на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти понад півтора року Фото новина
13:33
/ 1
У Рахові поховають сироту-переселенця з Запоріжжя Дмитра Баришполя, який загинув пів року тому на Донеччині Фото новина
21:02
Два КПП на кордоні зі Словаччиною та угорщиною тимчасово не працюватимуть
11:15
/ 1
У Мукачеві в п'ятницю попрощаються з Богданом Магійовичем, який загинув ще 2 роки тому Фото новина
13:18
/ 3
Зупиняючи московську орду на Харківщині, поліг Андрій Алексик з Онока Виноградівської громади Фото новина
11:14
/ 1
У лікарні в Сумах від отриманих на російській Бєлгородщині ран помер Юрій Порошенко з Осою Іршавської громади
14:20
За I квартал 2025 року НСЗУ сплатила 1,1 млрд грн медзакладам Закарпаття за Програмою медичних гарантій
13:15
/ 2
На Донеччині поліг Артем Песик з Берегова Фото новина
19:27
/ 2
Питання про створення парку "Чорні озера", підтримане ужгородцями в петиції, виносять на сесію міськради (ДОКУМЕНТИ)
21:12
/ 2
У лікарні в Ужгороді після важкої хвороби помер військовий із Ясіні на Рахівщині Олексій Боклажук Фото новина
20:22
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині попрощаються з полеглим захисником Михайлом Пауком Фото новина
04:44
ВІДЕОФАКТ. На Закарпатті розцвіла Долина нарцисів
21:52
/ 3
Двоє знайомих "нагріли" ужгородку на продажі 10-ти її квартир на понад 14 млн грн Фото новина
19:16
/ 2
У неділю в Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Володимиром Дубровським Фото новина
16:49
/ 11
Ужгородцеві Роберту Бровді "Мадяру" присвоєно звання Героя України
» Всі новини