Закарпатських вчителів навчатимуть використовувати для уроків окуляри доповненої реальності

На Закарпатті у рамках проєкту «Віртуальна реальність єднає Карпати: інтерактивні шкільні лабораторії» Закарпатському інституту післядипломної освіти передадуть комплекти окулярів доповненої реальності з програмним забезпеченням для потреб вчителів та учнів.

Закарпатських вчителів навчатимуть використовувати для уроків окуляри доповненої реальності

Проєкт виконує Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» спільно з партнерами Сату-Маре (Румунія) в межах Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020 через Європейський Інструмент Сусідства за фінансової підтримки ЄС. 

Пре це повідомив директор Агентства Володимир Феськов під час відеоконференції закарпатських та румунських партнерів проекту, яка проходила 23 листопада.

Учасники з обох сторін обговорили меморандум про подальшу співпрацю та наступні завдання. Звертаючи до румунських колег, Володимир Феськов подякував за підтримку і готовність продовжувати проєкт у час, який є викликом для України. «Ми розуміємо, в якому напрямку будемо продовжуємо працювати над розвитком інтерактивних форм освіти на Закарпатті та Сату-Маре. Маємо потенційних партнерів з інших країн ЄС, оскільки питання інтерактивної освіти стало ще більш актуальним для українських дітей, багато з яких перебуває закордоном, коментує Володимир Феськов, керівник АРР «Закарпаття». – Загалом наш проєкт  мав тривати до осені 2021, але в силу незавершених задач партнерами, ми його продовжили на рік. Сьогодні він близький до завершення. Окремий важливий вклад в його реалізацію зробила Закарпатська обласна рада, яка забезпечила співфінансування та взаємодію з освітніми установами та організаціями. Ми мали кілька завдань: продемонструвати, як можуть працювати нові інтерактивні підходи в  освіті: в умовах відсутності сучасного матеріального забезпечення шкіл, використовуючи аудіовізуальні засоби, компенсовуючи те, чого бракує в реальності та посилюючи ефективність освіти. У рамках проєкту діти шкіл Солотвина та Сату-Маре (Румунія) отримали комплекти з окулярами доповненої реальності, які, наразі, дозволяють їм працювати в аудіовізуальному форматі. Крім того, проект працював з учителями, щоб разом підвищити інтерес дітей до нових інтерактивних засобів освіти». 

Також, між школярами проводили змагання із SCRATCH програмування, у результаті яких кожен презентував власний інтерактивний проєкт.  Цієї суботи відбувся фінал, де свої роботи представили фіналісти, 2 учнів з України й ще 2 з Румунії. Подібні заходи підвищують інтерес учнів до програмування та інтерактивних освітніх проектів.

Величезну допомогу, за словами Володимира Феськова, у реалізації змагань надали викладачі УжНУ та ЗІППО. Вони супроводжували на експертному рівні проект, допомагали організаційно його партнерам. «У майбутньому, завдяки сучасним окулярам доповненої реальності Інститут зможе навчати вчителів інших шкіл Закарпаття, вибудовувати свої інтерактивні віртуальні уроки . А досвід шкіл Солотвина та Сату-Маре, стане частиною цієї важливої освітньої революції. До слова, 21 листопада був проведений обмін досвідом між вчителями Сату-Маре та Солотвина. За підсумком маємо узагальнені підходи вчителів-практиків, з усіма перемогами та складнощами. Все це важливо для подальшого розвитку практики інтерактивних уроків. Адже головний акцент не на окулярах, а на вмінні працювати через них формуючи цікаві та пізнавальні уроки. Окуляри всього лише інструмент», - зазначає Володимир Феськов.

Приємною несподіванкою стала перемога проекту у фіналі щорічного європейського конкурсу «Interreg Project Slam – 2022!», в якому «Віртуальна реальність єднає Карпати: інтерактивні шкільні лабораторії» зайняв перше місце серед інших європейських проектів. «Вперше за історію конкурсу «Interreg Project Slam – 2022!» українсько-румунський проєкт здобув перемогу. Нам приємно, що його оцінили і аудиторія, і журі, надавши високі бали. Продовживши реалізацію проекту в 2021 році, ми отримали можливість брати участь в цьому конкурсі. І не прогадали. Це результат гарної співпраці команд Румунії та України. Переконаний, що ідеї VirtualLab будуть мати продовження і розвиватимуться далі, у нових міжнародних проєктах», - наголосив Володимир Феськов.

 

 

Ужгородський пресклуб

25 листопада 2022р.

Теги: вчитеолі, окуляри, реальність

НОВИНИ: Соціо

17:05
У середу в Ужгороді згадають героя-вчителя Василя Габруся
16:03
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Козаченком Фото новина
12:58
На Закарпатті затримали переправника, який за $7 тисяч намагався вивезти чоловіка до Румунії Фото новина
11:35
На війні з рф поліг захисник із Лазещини Михайло Поштарюк Фото новина
10:55
На Закарпатті затримали партію біодобавок на чверть мільйона гривень Фото новина
10:04
У Мукачеві патрульні зупинили нетверезого водія Honda Фото новина
09:05
У селі Широке на Виноградівщині прощаються з полеглим воїном Романом Михайловичем Фото новина
15:15
/ 1
Поліцейський-ветеран із Закарпаття здобув «срібло» на міжнародному турнірі з джиу-джитсу Фото новина
13:12
В Ужгороді стартував кіберчемпіонат Фото новина
11:14
В Ужгороді завтра попрощаються із полеглим захисником Василем Голінкою Фото новина
09:04
У Мукачеві першими в Україні розквітли сакури Фото новина
18:03
На Тячівщині оштрафували 64-річну жінку за спалювання сухостою Фото новина
16:18
/ 1
У Минаї на Ужгородщині попрощаються з воїном Антоном Зінчуком Фото новина
15:05
На кордоні зі Словаччиною викрили закарпатку з контрабандними сигаретами Фото новина
11:15
Біля Мукачева зупинили нетверезого водія з 2,01‰ алкоголю Фото новина
15:39
/ 1
В Ужгороді підбили підсумки міжнародного проєкту «Зелені скарби Карпат» Фото новина
14:19
/ 1
На «Тисі» затримали закарпаток із сигаретами під одягом Фото новина
13:43
/ 6
В Офісі президента з п'ятої спроби зареєстрували петицію про захист Карпат
11:09
На Закарпатті вперше пройшов міжнародний майстер-клас для лікарів-реабілітологів Фото новина
09:01
В Ужгороді п’яний водій в’їхав у магазин Фото новина
00:32
/ 4
Громада Калин на Тячівщині виграла у Верховному Суді справу щодо незаконності забудови річки Тересва мініГЕСами
17:34
/ 1
На війні з рф загинув військовий із Виноградова Іван Роман Фото новина
15:25
На війні поліг прикордонник з Перечина Ростислав Ганчак Фото новина
09:58
На Закарпатті виявили рекордну відсутність документів у перевізника Фото новина
22:26
У Соловці Чопської громади провели в останню путь військовослужбовця Кароля Кадаша, що помер на Сумщині Фото новина
» Всі новини