В Ужгороді на стіні обласної бібліотеки відтворили мурал, знищений росіянами на Луганщині (ФОТО)

Мистецький проєкт присвятили вимушеним переселенцям

В Ужгороді на стіні обласної бібліотеки відтворили мурал, знищений росіянами на Луганщині (ФОТО)

Мистецьке об’єднання «Bet On Art», засновниками якого є жителі Луганщини і які наразі тимчасово проживають на Закарпатті, представили проєкт «Мистецьке переродження: старобільський мурал в Ужгороді». У 2020 році спільно з партнерами вони створили у м. Старобільську Луганської області мурал на вірш «Пливи рибо, пливи..» з арт-буку українського письменника, старобільчанина Сергія Жадана. На жаль, з початком повномасштабної війни мурал було знищено росіянами.

Частина команди «Bet On Art» сьогодні проживає в Ужгороді та хоче зробити свій внесок в покращення ситуації. За підтримки ГО «Простір молоді» вони створили соціально-культурний проєкт “Мистецьке переродження”, в рамках якого відтворили знищений мурал на одній зі стін Закарпатська Обласна Універсальна Наукова Бібліотека ім.Ф.Потушняка. Таким чином організатори спробували перенести атмосферу Луганщини і підтримати українців, які сьогодні вимушено перебувають на Закарпатті. 

Малюнок створили студенти Закарпатської академії мистецтв під керівництвом заслуженої художниці України Людмили Корж-Радько.

Сьогодні, 21 листопада, у День Гідності та Свободи, проєкт офіційно презентували. 

Презентацію проєкту супроводжували виступи музикантів, поетів із різних регіонів України. Також організатори підготували фотовиставку, а сам Сергій Жадан надіслав учасникам події вітальне відео-звернення. 

За задумом, засобами мистецтва команда мала на меті покращити міжрегіональну мистецьку взаємодію та співробітництво, популяризувати сучасну українську культуру між діячами різних сфер у час кризи, а також інтегрувати ВПО, які проживають в Ужгороді. «Цей мурал – приклад мистецького соціокультурного єднання Сходу і Заході України», - пояснив один із організаторів Сергій Летучий.

 

Пресслужба Закарпатської обласної ради

21 листопада 2022р.

Теги:

Коментарі

злий 22.11.2022 / 14:42:53
Все, що українське, патріотичне чи поетичне, вже само по собі добре. Тому не треба все під ряд херити на догоду оркам і їх місцевим кремлядям

Bubu 22.11.2022 / 03:05:23
І нічого тут такого особливого і нема .
Ні за формою ,ні за змістом для пересічного обивателя .
Ну пливи рибо собі пливи , ну і шо ?
З таким самим успіхом можна було б намалювати якогось песика і котика і написати .... "Врятуй нас , ми твої друзі "

Нік 22.11.2022 / 01:00:02
То дуже прекрасно,то мож відновити, лем людськоє життя не мож.

Убожнства 21.11.2022 / 23:41:16


Системне очорнювання системи влади в Україні. Коментар видалено. Адмін


гуцул 21.11.2022 / 18:23:41
шабаш порохосрані...федину "увіковічили2, яке гуно...жесть.

НОВИНИ: Соціо

10:42
На війні з рф поліг захисник з Оноківців на Ужгородщині Андрій Хічій Фото новина
09:01
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 27 січня
16:50
У селі Осій на Хустщині проведуть в останню дорогу воїна Ярослава Кобаля Фото новина
15:54
В Ужгороді водій сплатить штраф у понад 60 тис грн за їзду без прав і під "кайфом" Фото новина
11:21
/ 8
В Ужгороді з’явилася міні-скульптура митника з собакою Фото новина
10:31
Підтверджено загибель ще в серпні 2024-го Тіберія Паніна з Букового Виноградівської громади Фото новина
10:25
На війні з рф поліг захисник із Обави на Мукачівщині Іван Шпаковський Фото новина
08:56
Графік погодинного відключення електроенергії на Закарпатті 26 січня
18:27
/ 1
У Буштині на Тячівщині пошкодили Алею Слави Героїв Фото новина
14:21
У селі Мокра на Ужгородщині попрощалися з полеглим Героєм Владиславом Симковичем Фото новина
12:19
/ 1
Мікроавтобус з дітьми перекинувся на трасі між Перечином і Зарічовом Фото новина
09:00
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 25 січня
17:31
/ 2
Підтверджено загибель на Луганщині Володимира Етнаровича, який вважався зниклим безвісти з травня 2025-го Фото новина
17:12
Чопський прикордонний загін запрошує долучитися до конкурсу Державної прикордонної служби України "Смарагдова ліра"
12:17
/ 4
Закарпатець Михайло Переганя підкорив найвищу вершину Антарктиди Фото новина
11:05
/ 1
На Закарпатті затримали підприємця, який продавав гуманітарні авто для ЗСУ Фото новина
09:02
Як вимикатимуть світло на Закарпатті 24 січня
18:02
/ 2
Аварійні бригади із Закарпаття вирушили до Києва для ліквідації наслідків атак
17:26
/ 1
На Закарпатті митники вилучили авто з тайниками сигарет Фото новина
15:50
У Богдані на Рахівщині попрощалися з Миколою Біровашем, що помер після демобілізації внаслідок важкого поранення Фото новина
13:36
Укрзалізниця запускає новий щоденний поїзд Одеса — Рахів
12:37
В Ужгороді патрульні оштрафували водія, який керував напідпитку та без права керування Фото новина
10:15
В Ужгороді презентували унікальне видання "Січові стрільці на Закарпатті" Фото новина
09:12
/ 2
Чеське Брно стало 28-м містом-побратимом Ужгорода Фото новина
09:00
На Закарпатті оприлюднили погодинний графік відключення світла 23 січня
» Всі новини