На Закарпатті громадська організація виграла грант на облаштування шелтера

За підтримки експертів «U-LEAD з Європою» в Іршавській громаді Закарпатської області громадська організація підготувала проєктну заявку та виграла грант на облаштування прихистку для внутрішньо переміщених осіб.

На Закарпатті громадська організація виграла грант на облаштування шелтера

Про це повідомляють у регіональному офісі U-LEAD  у Закарпатській області.

Так, громадська організація «Іршавські промені» зацікавилася можливістю облаштувати в Іршавській територіальній громаді прихисток та створити в ньому належні умови для проживання внутрішньо переміщених осіб. Шелтер запланували створити в корпусі однієї із шкіл громади, який не задіяний в начальному процесі. Приміщення потребувало косметичного ремонту, підключення опалення, проведення каналізації та інших комунікацій.

Експерти «U-LEAD  з Європою» провели для представників громадської організації низу консультацій, під час яких обговорювалися деталі проєкту та аналізувалися діючі грантові конкурси. 

У результаті у жовтні громадська організація виграла грант та залучила близько 800 тис. гривень для проведення ремонтних робіт в приміщенні, в якому згодом буде облаштовано шелтер для переселенців та освітньо-мистецький простір для мешканців громади. Партнером проєкту виступила Іршавська міська рада, яка готова за бюджетні кошти провести частину ремонтних робіт. 

У майбутньому шелтері зможуть проживати 70 внутрішньо переміщених осіб. Офіційно реалізація проєкту стартувала 15 жовтня 2022 року. З цього моменту громадська організація вже  встигла закупити частину обладнання та обговорила початок проведення ремонтних робіт. 

 «Експерти U-LEAD  роблять дуже важливу справу. Завдяки їм ми дізналися про конкурс проєктів від Карпатського фонду, в якому перемогли. Ми багато радилися з експертами щодо написання проектної заявки на різних її етапах. Раді, що завдяки співпраці з «U-LEAD  з Європою» ми навчаємося, отримуємо нові можливості, які згодом приносять свій результат», – зазначає голова громадської організації «Іршавські промені» Віра Глушко.

Як повідомили в U-LEAD, громадська організація налагодила партнерські відносини з громадськими активістами з німецького міста Лінден. Невдовзі з Німеччини в Іршавську громаду надійде вантаж з меблями та побутовою технікою, які будуть використовуватися для облаштування житла для переселенців. 

Також в рамах проєкту буде створено освітньо-мистецький простір для дорослих та дітей. Для відвідувачів простору проводитимуть навчальні заходи, майстер-класи, воркшопи та влаштовуватимуть спільні перегляди фільмів.

«Важливо, що Іршавська громада не зупиняється на отриманні ресурсів з одного джерела, а активно працює з іншими партнерами, щоб створити гідні умови проживання для переселенців. З самого початку війни Програма надає підтримку Іршавській громаді для облаштування шелтерів, зокрема, ще в травні громада отримала пакети екстреної допомоги від «U-LEAD з Європою, зокрема, генератори, баки для води, спальні мішки, каремати, ліжка та вовняні ковдри», – наголосив керівник регіонального офісу U-LEAD  у Закарпатській області Микола Сюсько.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

 

07 листопада 2022р.

Теги: шелтер, грант

НОВИНИ: Соціо

12:18
На Закарпатті відбудеться нічний гірський забіг Фото новина
12:13
Яку національність обрали воїни Чехословацького корпусу Людвіка Свободи?
10:06
В Ужгороді попрощаються із захисником Едуардом Ного Фото новина
07:51
У Берегові попрощаються із Героєм Євгеном Копчею, який більше року був зниклим безвісти Фото новина
17:13
Підтверджено загибель Героя із села Костилівка на Рахівщині Анатолія Годенчука Фото новина
13:24
На Закарпатті за місяць розшукали сімох водіїв-втікачів після ДТП
12:49
Підтвердили загибель воїна із Перечина Івана Ценкнера Фото новина
10:04
/ 1
Нетверезий водій в Ужгороді спричинив ДТП та врізався в огорожу Фото новина
18:28
У Хусті в ДТП за участі автомобіля та скутера травмувався чоловік Фото новина
11:22
/ 2
У Мукачівському замку «Паланок» триває лицарський фестиваль Фото новина
08:14
Закарпаття стало частиною нового міжрегіонального маршруту «Карпатський етновайб» Фото новина
16:37
Після понад трьох років полону на Закарпаття повернувся оборонець Маріуполя Фото новина
12:27
У селі Олешник на Берегівщині попрощаються із полеглим захисником Михайлом Савком Фото новина
18:36
Укрзалізниця призначила додаткові поїзди до Закарпаття на святкові вихідні
14:02
У Доробратові на Мукачівщині попрощаються із полеглим Героєм Василем Боговичем, який майже два роки був безвісти зниклим Фото новина
09:25
/ 9
На війні з рф поліг відомий хірург із Закарпаття Олег Наконечний Фото новина
15:31
/ 1
На Закарпатті перевізника оштрафували на понад 86 тисяч гривень за 203 порушення Фото новина
12:17
/ 1
У румунських Карпатах врятували 23-річного українця, який чотири дні блукав біля кордону Фото новина
11:06
/ 1
На війні з рф поліг захисник із села Сасово на Берегівщині Михайло Тимканич Фото новина
10:04
У передмісті Ужгорода зупинили водія з 2,26 проміле алкоголю Фото новина
09:01
Закарпатців попереджають про ускладнення руху через КПП «Вилок – Тисабеч»
16:09
/ 1
В Ужгороді провели в останню путь загиблого захисника Ярослава Шляхту, який понад два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
16:01
/ 5
Закарпатські прикордонники затримали трьох чоловіків у горах неподалік Словаччини Фото новина
15:48
/ 1
У Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Олексієм Фролкіним Фото новина
14:42
На Закарпатті медики терміново транспортували немовля з підозрою на ураження мозку Фото новина
» Всі новини