- Кожен повинен знати, де і яким чином можна пройти тестування на ВІЛ, навчитись оцінювати ризик, - Ірина Калакайло, психолог-консультант з Тернополя, тренер Міжнародного Альянсу. - Це нормально, що людина не хоче дізнаватись про можливий статус, але потрібно зуміти переконати її подумати про своє ж здоров’я.
Проводити корекцію знань, тобто зуміти використати вже відому інформацію – головний акцент тренінгу. Зрозуміти, як слід поводити себе з клієнтом підчас дотестового та післятестового консультування. - В нас специфічний контингент, - про тренінг говорить Криницький Олег, головний лікар ВК-41, с.Товмачик, - мало того, що ймовірність інфікування на зоні велика, окрім того наші підлеглі це дуже закрита група. Зуміти підійти правильно до них, розповісти про можливі ризики та переконати пройти тестування, для нас важливо.
Лікарі зі Львову, Ужгороду, Рівного, Хмельницького, Чернівців, Тернополя, Полтави, Луцька, Білої Церкви і Івано-Франківська обмінювались досвідом та вкупі шукали нові шляхи подолання проблеми ВІЛ/СНІД. Бо кому, як не їм відомо все про клініку, діагностику, наслідки та профілактику цієї непростої хвороби. Сучасна медицина досі не винайшла, а ні ефективного щеплення, а ні ліків, щоби повністю нейтралізували вірус імунодефіциту. Та сьогодні лікарі СНІД-центру головне завдання вбачають в тому, щоби за допомогою АРВ-терапії перевести СНІД в стан хронічної хвороби.