Дорога додому на Закарпаття для мешканки Мукачева пролягла через палаючий вагон

Мешканка Мукачева врятувалася з палаючого вагона потяга, яким поверталася додому з відпочинку, однак втратила майже всі речі, не отримавши жодної компенсації.

Дорога додому на Закарпаття для мешканки Мукачева пролягла через  палаючий вагонВранці 27-го серпня біля залізничного перегону у селі Медерове Кіровоградського району Одеської залізниці загорівся купейний вагон пасажирського потяга «Сімферополь – Київ». Як повідомили у прес-службі МНС, пожежу було ліквідовано, пасажирів вдалося швидко евакуювати з палаючого вагона, тож загиблих і постраждалих немає. Вогнем знищені всі займисті частини вагона, а частково й багаж пасажирів.

Як встановили фахівці, причиною займання стало коротке замикання в електричному щитку купейного вагона. Пожежа швидко перекинулася до салону. Черговий провідник, який помітив полум’я, намагався загасити його вогнегасником, але це не дало плідних результатів, тоді він натиснув на стоп-кран та побіг будити пасажирів, які ще міцно спали.

Пані Марія А. з Мукачева розповідає таке:

— На щастя, у нашому купе відчинялося вікно — це був наш порятунок. Довелося стрибати, я тільки встигла схопити сумочку з особистими речами та документами. Я бачила, як чоловіки разом з провідниками допомагали жінкам та дітям вистрибувати з вікон палаючого вагона. Згодом прибули й рятувальники, які приблизно за дві години загасили пожежу.

— Після того, як ми прибули до Києва, нас розмістили у одному з залів очікування, дали печиво та по склянці чаю. Люди чекали, що їм запропонують допомогу. Та, оскільки був вихідний день, нам сказали, що з керівництва нікого не має, тому приходьте завтра і будемо вирішувати, що з вами робити.

Серед пасажирів були люди, які втратили під час пожежі всі особисті речі, навіть паспорт та ключі від квартири. У них, звісно, не було й грошей, щоб виїхати з Києва, до того ж й квитків у касах не було. Мені пощастило, бо в Києві маю родичів. А іншим довелося ночувати на вокзалі. Після того, як люди почали обурюватися, сім’ям із дітьми надали кімнату. На будь-яку компенсацію за втрачені речі пані Марія не сподівається:

— Не знаю, як інші, а я ні на що не розраховую. З того, як до нас поставилися у Києві, роблю висновок — ніхто нічого пасажирам не компенсуватиме. Хоча переконана, що залізниця мала б компенсувати людям хоча б втрату речей. Не кажучи вже про моральні збитки.

У проїзному документі фігурує страхова компанія, яка бере певний відсоток від вартості залізничного квитка за свої послуги та здійснює страхування пасажирів Південно —Західної залізниці. З питанням, на які відшкодування пасажирам постраждалого вагона варто очікувати, ми звернулися телефоном до спеціалістів «Алькони».

«Втрату майна, яке згоріло під час пожежі, людям не компенсуватимуть, адже страховка передбачає лише виплати з втрати здоров’я, майно та особисті речі пасажирів до об’єктів страхування не входять, — заявила спеціаліст відділу медичного страхування страхової компанії «Алькона» Олена Спеш.

«Пасажири згорілого вагона, — запевнила пані Олена, — можуть розраховувати на відповідні страхові виплати у разі, якщо ними було отримано якісь травми і це буде підтверджено повним відповідним набором медичних документів та висновків.»

Отож бо й виходить, що ніхто й нічого пасажирам, які ледь не загинули, не винен. Цікаво, а чому сталося замикання у щитку вагона? Чи не повинні працівники залізниці перевіряти справність електрообладнання у пасажирських потягах? Хто за це відповідальний?..

А щодо страхової компанії, яка компенсує витрати лише з втрати здоров’я, а таких випадків не багато, а бере з кожного пасажира свій відсоток, то виникає запитання: страхування у нашій державі це добровільна справа кожного громадянина, чи вже примусова. А якщо все-таки добровільна, то чому під час продажу квитків у залізничних касах не питають в людей, чи погоджуються вони застрахувати своє життя під час подорожі залізницею?..
Орест Гут
02 вересня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

12:25
У Великому Бичкові горів двоповерховий будинок Фото новина
15:54
Поблизу Абранки вночі спалахнула вантажівка Фото новина
11:19
/ 1
У ліцеї в Чопі підліток вистрілив у однокласника з пістолета Фото новинаВідео новина
08:59
У Тячеві горіло сміттєзвалище площею близько 500 квадратних метрів Фото новина
15:37
/ 4
В Ужгороді під час масштабної пожежі рятувальники зняли чоловіка з даху Фото новина
12:05
На Мукачівщині підліток потрапив до реанімації через отруєння чадним газом
18:43
У селі Модьорош Хустського району вночі сталася пожежа в житловому будинку Фото новина
15:09
На Хустщині п’яний водій наїхав на мотоцикліста та втік Фото новина
10:17
Закарпатські медики врятували 75-річну жінку з інфарктом під час Великодня Фото новина
21:01
З пожежею на сміттєзвалищі у Чопі боролися майже добу Фото новина
19:11
/ 1
На Тячівщині турист з Чехії виснажився і змерз в горах через зламаний мотоцикл Фото новина
15:43
У Мукачеві в неділю горів гараж в кооперативі Фото новина
14:56
На Закарпатті, зокрема на Рахівщині, знову фіксуються випадки кору
13:41
У Колочаві на Хустщині на Великдень через пожежу в котельні ледь не згоріли худоба, будинок і літня кухня Фото новина
12:39
На Великдень вогонь знищив у Синевирі на Хустщині гараж, дровітню, автомобіль ЗІЛ-131 та пошкодив два будинки Фото новина
11:05
/ 1
У Берегові медики врятували 19-річну дівчину, яка пережила клінічну смерть Фото новина
21:35
В Ужгороді згорів магазин на "П'яному" базарі Фото новина
14:09
У Дубовому через коротке замикання спалахнула пожежа Фото новина
12:05
Рятувальники показали фото з моторошної ДТП у Берегові, де постраждали діти Фото новина
10:51
На в’їзді у Берегово зіткнулися легковик і вантажівка Фото новина
18:05
В Ужгороді з палаючої будівлі врятували чоловіка Фото новина
12:25
У Львові на вокзалі під потяг стрибнув закарпатець
12:15
У Румунії показали масштабну рятувальну операцію 25-річного українця, хворого на діабет Фото новина
17:15
У румунських Карпатах знайшли живим 25-річного українця у важкому стані Фото новина
16:20
Неподалік Ужгорода горіла будівля автосервісу Фото новина
» Всі новини