Письменник Андрій Любка презенував в Ужгороді свою нову книгу "Що зі мною не так"

В Ужгороді відбулася пресконференція з нагоди виходу книжки письменника Андрія Любки «Щось зі мною не так» (тексти, написані впродовж 2020–2021 років).

Письменник Андрій Любка презенував в Ужгороді свою нову книгу "Що зі мною не так"

Книжка побачила світ у видавництві Meridian Czernowitz і стала першим виданням письменника воєнного часу.

Це книжка пригод і настроїв, реальних історій і автобіографічних вигадок, універсальний порадник і атлас туристичних маршрутів. «Це книжка, яку я найдовше готував: закінчив складати у вересні минулого року, потім відклав на два місяці, перечитував у листопаді. Згодом віддав у редакцію до Олександра Бойченка, вихід планували на весну цього року, щоб презентувати на Книжковому Арсеналі у Києві, - розповів Андрій Любка. – Були плани, які змінилися, як і наше життя. Не змінилося лише те, що і далі «Щось зі мною не так». Ця книжка продовжує серію раніше виданих моїх подібних книжок ультракороткої прози».  

Автор каже, що нове видання має різний настрій, починаючи від кумедних історій закінчуючи рефлексіями для оформлення обкладинки використано роботу художника  Матвія Вайсберга. «Ілюстрація, за словами Андрія Любки, вдало доповнює зміст. Це алюзія на Дон Кіхота, ідеаліста, який бореться за кращий світ, але водночас є кумедним і посміховиськом. «Це маятник, який має кожен з нас у житті, між серйозним і смішним. Важливо утримувати цю рівновагу особливо тепер. Без почуття гумору, без оптимістичного настрою було б складно переживати те, що відбувається з нами і нашою країною. Але, водночас, - це не привід легковажити, - коментує Андрій Любка. -  Зараз я призупинив якісь творчі, літературні справи, нічого не пишу і не перекладаю. Цінно, що ця книжка побачила світ з цією позначкою  «2022 рік», який дуже складний. Але це рік, у тому числі, протягом якого ми боремося за нашу культуру, за право бути собою. За право видавати книжки творити і ставити вистави, за право ходити по місту, жити і не лякатися повітряних тривог, пити каву і говорити українською мовою». 

Святослав Померанцев, видавець, президент Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz, зауважив, що видавництво зараз виконує свою тилову роль: « І особисто наша нашої корпорації -- видавати українською, робити літературні заходи читання. Об’єднувати коло себе не тільки митців, але і людей, які просто потребують відволіктися, зустрітися, пообніматися. Тому ми і далі видаємо книжки. Хоча це стрибок у нікуди: не розуміємо, яку очікувати виручку, чи покриються витрати». 

Видавництво задіяне у проекті «Літературна мережа». Про нього детальніше розповіла Євгенія Лопата, координаторка проєкту: «Коли почалася війна ми перейшли на підтримку внутрішнього культурного діалогу в Україні. Займаємося промоцією, культурною дипломатією за кордоном, але намагаємося підтримувати сектор всередині країни. 22 вересня в Ужгороді у рамках нашого проекту відбудеться презентація книги Андрія Любки «Що зі мною не так». Такі літературні зустрічі з українськими письменниками і письменниками ми будемо проводити у 14-ти містах України. Мета- підтримати культурну сферу України, яка опинилася на межі виживання. Практично всі фестивалі в Україні літературні скасовуються, культурні інституції дають раду з тими ресурсами що є, а вони обмежені. Ми підтримуємо нашу «машину», яка мусить функціонувати далі і не має права зупинитися».

Партнером в організації літературних зустрічей в Ужгороді є Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека. Євгенія Напуда, партнерка Мережі в Ужгороді, завідувачка відділу проектної і соціокультурної діяльності в обласній бібліотеці анонсувала також наступні літературні зустрічі: 4 жовтня Ужгород відвідає письменник Роман Малиновський, який презентує свою нову книжку. У грудні зустрітися з читачами приїдуть Софія та Юрій Андруховичі (або один з них). 

 
22 вересня 2022р.

Теги: книга, презентація, Андрій Любка

НОВИНИ: Соціо

22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 8
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 7
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
11:12
В Ужгороді у середу проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Мілана Бабілу
09:12
У Тереблі Буштинської громади попрощаються з Анатолієм Несухом, що помер через поранення
» Всі новини