Будівництво різноманітних декоративних чи функціональних конструкцій із гіпсокартону неможливе без застосування гіпсокартонного профілю, який є основою конструкцій.
Профіль для гіпсокартону – це сталевий виріб, який оцинковують для покращення експлуатаційних характеристик, зокрема, стійкості до вологи. Каркасний профіль для гіпсокартонних листів має кілька різновидів, виготовляється із сталі різної товщини. Це обумовлене типом конструкції, її розміщенням (на стінах чи стелі).
Залежно від виду профілю ці вироби поділяють на такі:
Буквинне маркування позначає вид та призначення профілю, тому дуже важливо обирати матеріали, спираючись на ці позначення.
Для зведення будь-яких конструкцій із гіпсокартону знадобиться 2 види профілю за формою:
Під час спорудження підвісних стельових конструкцій та облицювання стін застосовують профілі CD та UD з використанням з’єднувальних елементів типу «краб». При виготовленні профілів використовується сталь товщиною 3,7-6 мм. Для обшивки стін оптимальним буде вибір матеріалу товщиною 4 мм, а от для підвісних стельових конструкцій знадобиться профіль товщиною 5-6 мм.
Під час спорудження дверних арок та інших складних конструктивних або декоративних елементів використовують іще один різновид металевого профілю – арковий. Його відмінність від перевихованих вище видів полягає в наявності надрізів на бокових гранях. Це дає можливість вигинати профіль залежно від потреб у будь-яку сторону.
Переваги використання профілів для гіпсокартону (-CD, -UD, CW, UW)
Використання гіпсокартонних листів і металевого профілю для гіпсокартону значно прискорюють процес будівництва і ремонту житлових, комерційних, офісних приміщень. З допомогою цих матеріалів можна вирівняти стіни та стелю зі значними дефектами, спорудити міжкімнатні перегородки, ніші, багаторівневі стельові конструкції, арки та інші складні декоративні елементи.