Основними симптомами поліомієліту є лихоманка, втома, головний біль, нудота, блювання та діарея.
Вірус, що викликає захворювання, передається від людини до людини через забруднену воду, продукти, брудні руки тощо, тобто найчастіше при тісному контакті в громаді. Приблизно в 1 з 200 випадків при інфікуванні розвивається незворотній параліч кінцівок. 5-10% таких людей помирають через параліч дихальних м’язів.
В Україні вакцинацію дітей для профілактики поліомієліту здійснюють у віці 2 та 4 місяці інактивованою поліомієлітною вакциною та у 6, 18 місяців і 6, 14 років оральною вакциною із ослабленим вірусом. Якщо дитина не щеплена проти поліомієліту, то потрібно негайно отримати як мінімум 3 дози вакцини із інтервалом 1 місяць між кожною з доз.
Кожна не вакцинована або не повністю вакцинована дитина залишається в небезпеці.
Ужгородська філія ДУ «Закарпатський ОЦКПХ МОЗ України» й управління охорони здоров’я та цивільного захисту населення Ужгородської міської ради звертаються до всіх батьків дітей віком від 6 місяців до 6 років із наполегливим проханням обов’язково якнайшвидше звернутися до сімейного лікаря, який перевірить вакцинальний статус дитини, та спланувати проведення необхідних профілактичних щеплень від поліомієліту для запобігання захворювання на цю невиліковну хворобу.
Довідка
За інформацією Центру громадського здоров’я МОЗ України, за 6 місяців 2022 року з усіх дітей до 1 року лише 33,3% отримали своє щеплення від поліомієліту. Цього мало для колективного імунітету.
Не набагато більший і показник охоплення щепленнями проти поліомієліту дітей від 1 року:
1,5 року (18 місяців) — 33,5%;
6 років — 33,2%;
14 років — 28,6%.