У закарпатському Імстичеві об’єднались ...монастир і школа-інтернат!

Школа-інтернат для дітей з розумовими вадами й монастир. Такі дивні сусіди туляться в одній будівлі закарпатського села Імстичевого. Десятки років влада обіцяє повернути ченцям приміщення, та нового інтернату не будує. Ось і знову каже - гроші надасть наступного року.

 У 50-х роках минулого сторіччя радянська влада забрала будівлі в монастиря і відкрила інтернат для дітей з розумовими вадами. Незалежна Україна зобов’язалася повернути нерухомість ченцям. Та вже 2008-й, а в келіях 18-го століття й досі сплять вихованці інтернату. Клепар Петро, директор Імстичівської школи-інтернату: « Скільки зараз тут в одній кімнаті? – 16. Перенасичення, надіємось на нову будівлю».
Школі й монастирю жити разом затісно. Ченці кажуть: наприкінці 90-х уклали угоду із владою про перенесення інтернату до новобудови.
Отець Клементій Рішко, настоятель монастиря Св. Михаїла: «На даний час той термін збігає, а школа так і не збудована. І не знати, на скільки ще це усе протягнеться».
Сільський голова показує, де стоятиме новий інтернат. Тут звели стіни одного корпусу в середині 90-х. Відтоді лише раз - цьогоріч - надали 200 тисяч гривень на перепроектування. Усе ж спорудження коштуватиме щонайменше 10 мільйонів гривень. В обласній раді обіцяють: гроші будуть.
Енеді Петро, сільський голова Імстичевого: «Пообіцяли, що на слідуючий рік ми включені у бюджет на будівництво, на добудову незавершеної школи-інтернату».
Ченці сподіваються, що обіцянки влада виконає, заклад перенесе. І в селі поновиться історична справедливість: монастир буде місцем спокою й молитви.

Марина Коваль, Юрій Ковальов, Закарпаття, НТН.
27 травня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

19:38
/ 1
Підтвердили загибель військового Олександра Ластівки, який три роки вважався зниклим безвісти Фото новина
17:43
Чопські прикордонники викрили спробу незаконного перетину кордону Фото новина
11:58
На Закарпатті оцифрують 15 старовинних дерев’яних церков XV–XIX століть Фото новина
11:32
Чорногора Фото новина
11:28
Чорна гора Фото новина
11:24
Черемша на Вододільному хребті Фото новина
11:21
/ 1
Чайна плантація Фото новина
11:17
Урочище Кузій Фото новина
11:13
Торф’яне болото “Чорне багно”: природна пам'ятка, врятована бобрами Фото новина
11:08
Сакури в Ужгороді та Мукачеві Фото новина
11:00
Полонина Боржава Фото новина
10:55
Пізньоцвіт осінній в заказнику Пасіки Фото новина
10:50
Нацпарк «Ужанський» Фото новина
10:45
Найстаріші дуби України: Дідо-дуб і Чемпіон Фото новина
10:22
/ 2
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з рф захисником Микитою Шельдяєвим Фото новина
10:13
Верхове болото “Глуханя” Фото новина
10:09
Долина нарцисів – примандрувати з льодовиком, щоби квітнути людям на радість Фото новина
10:03
/ 2
У Ясінях, Перечині та Великому Березному відбудуться тренінги з природничої педагогіки: відкрито реєстрацію
17:23
У Мукачеві попрощаються з Героєм Ігорем Павловим, який понад рік вважався зниклим Фото новина
14:43
/ 6
В Іршаві розслідують дії працівників ТЦК
17:53
Подорож до урочища Кевелів у Карпатський біосферний заповідник: програма екоосвітнього туру для школярів Фото новина
14:41
В Ужгороді водій із ознаками наркотичного сп’яніння відмовився від огляду Фото новина
12:45
/ 1
Туристи сфотографували Брокенського привида у Карпатах Фото новина
10:56
Дружині загиблого закарпатського прикордонника вручили державну нагороду Фото новина
23:47
/ 5
ПФУ на рік запізнився з апеляцією на "захмарну" пенсію колишнього прокурора-"кіндерсюрприза" з Закарпаття Казака, що виїхав у Швецію
» Всі новини