У Чехії судять "луганську бригаду", відому рекетом закарпатських підприємців та заробітчан

Паша Николюк у 2008 році вже отримував 13 років ув'язнення за підробку грошей. Нині він знову перед судом - за "стріху" й шантаж трудових мігрантів.

У Чехії судять "луганську бригаду", відому рекетом закарпатських підприємців та заробітчан

У понеділок 15 серпня міський суд у місті Брно почав розглядати справу ймовірних членів або співучасників так званої “луганської бригади” — організованого злочинного угруповування, яке діяло в південній Моравії.

Як повідомляє “Блеск” та інформагентство ЧТК, п’ятьом чоловікам і двом жінкам інкримінують участь у цій мафіозній структурі, чоловікам також – вимагання, а двом жінкам – легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом. У понеділок суд допитує обвинувачених, у вівторок почне допит свідків.

Арешт підозрюваних у рекеті восени 2021 року

Гроші або “наб’ємо морду”

Обвинувальний акт прокурор Тереза Пасекова зачитувала майже годину. Згідно з ним, чоловіки на чолі з рецидивістом Павлом Николюком створили організовану групу, яка пропонувала “захист” (“стріху”) підприємцям українського походження, за що вони мали сплачувати до спільної каси (“общака”). В основному вони збирали “данину” у розмірі 5-10 тисяч крон чеських щомісяця, погрози завдати шкоди майну шантажованих підприємців, комусь із їхніх родин або, грубо кажучи, “набити морду”.
Обидві жінки, дівчина Николюка Сімона Нойлінґерова, яка є єдиною чешкою серед обвинувачених, і Валентина Калашникова, дружина іншого обвинуваченого Олега Калашника, звинувачуються в тому, що в деяких випадках шантажовані підприємці надсилали гроші на їхні рахунки, і таким чином вони легалізували кошти, отримані від злочинної діяльності.

Арешт підозрюваних рекетирів

Крім того, Николюку, який нібито очолював угруповання і якого часом називали Пашою Луганським, інкримінують зберігання отрути та нелегальне придбання зброї. Під час огляду орендованого складу поліція виявили пляшку з трьома кілограмами ртуті та два автомати. Обвинувачення стосується 16 справ. Відповідно до них, у період від 2007 до 2021 рік група зверталася до бізнесменів українського походження та вимагала від них гроші за захист. Деякі з них відмовилися підкорятися з рекетирами і не зважали на погрози. Інші відправили загалом 2 570 000 крон на рахунок обвинувачених жінок або особисто передали готівкою деяким членам групи. Деякі підприємці сплачували послугами, наприклад, за лізинг автомобілів членам групи чи їхнім дітям.

Провину заперечують

Дружина одного із обвинувачених, через банківський рахунок якої проходили гроші від шантажованих, відмовилася свідчити

Обвинувачені по черзі давали свідчення, у тому числі Николюк і Калашник. Обидва заперечують свою провину, стверджують, що вони нічого ні у кого не вимагали. А якщо хтось їм і платив, то це був або кредит, або оплата за посередницькі послуги за працівників для фірм. Тому звинувачення у шантажі є несправедливими. Також Калашник заявив, що поліція змушувала його давати свідчення. Іншими обвинуваченими є Олександр Білоконський, Павло Байкалов та Володимир Андрейчук. Завтра 16 серпня — черга показань свідків.
Суд розпочався після рейду, проведеного у жовтні минулого року Національним централізованим управлінням боротьби з організованою злочинністю. Тоді поліція в південній Моравії під час операції під кодовою назвою «Бригада» затримала сімох осіб. Під час обшуків у будинку вони знайшли мільйони крон готівкою та вогнепальну зброю. Прокуратура поставила перед судом суду п’ятьох чоловіків і двох жінок. Їм загрожує багаторічне ув’язнення.

Був фальшивомонетчиком, відсидів 13 років

Це вже далеко не перший “похід” “Паші Луганського” за ґрати у Чехії. У 2007 році його вже заарештовували і через два роки засудили на 13 років за підробку та розповсюдження фальшивих доларових банкнот. Як повідомляло тоді інформагентсво УНІАН, поліція запевняла, що “Паша” вже тоді був дуже небезпечним “авторитетом” так званої “луганської бригади” – мафіозної структури, яка діє переважно у місті Брно на південному сході Чеської Республіки, має вплив на злочинний світ у різних країнах.
За словами правоохоронців, вони стежили за цим злочинним угрупованням кілька років. “Пашу” вже затримували сім років тому за підозрою у підробці та нелегальній торгівлі виробами зі шкіри та золота, але відпустили через нестачу доказів.
Тоді поліцейські затримували підозрюваних у чеських містах Прага, Брно та Тепліце, було затримано 15 осіб, серед них громадяни України, Чехії, Словаччини, колишньої Югославії та Сирії, 8 з них – заарештовано. Вони мали зброю, фальшиві документи, тисячі доларових банкнот – справжніх та фальшивих. Якість підробок, наголошують правоохоронці, була настільки високою, що їх без жодної підозри приймали в обмінних пунктах і навіть банках.

Павло Николюк перед брненським судом у 2008 році

“Луганська бригада”, за даними правоохоронців — одне із найсильніших іноземних злочинних угруповань на території Чехії. В Чехії на той час діяло кілька таких “бригад”, які потрапляли у щорічні звіти чеської служби безпеки BIS, зокрема “ужгородська”, “мукачівська”, “іршавська”, “львівська” та “київська” організовані бригади. Вони займалися різною злочинною діяльністю, переважно рекетом, торгівлею людьми, підробкою документів тощо. Поліція намагалася громити ці угруповання, підозрюваних засуджували й депортовували, але “бригади” діяли і надалі.
Нині, з приїздом великої кількості біженців з України, рівень кримінальної злочинності ніяк не зріс. Про це запевнив чеський президент поліції Мартін Вондрашек.

Олекса Лівінський

16 серпня 2022р.

Теги: банда, Брно, заробітчани

Коментарі

True 16.08.2022 / 21:39:29
"Павло Николюк перед брненським судом у 2008 році"

Злий 16.08.2022 / 10:47:50
Наявність рекетирів лише показує наскільки сучасні чоловіки стали слабкими...

НОВИНИ: Кримінал

14:05
В Іршаві затримали 23-річного наркоторговця Фото новина
12:06
Службові собаки Закарпатської митниці «впіймали» понад 720 кг наркотиків і психотропів Фото новина
17:20
/ 2
На Закарпатті викрили військовослужбовця, який організував канал незаконного переправлення через кордон Фото новина
15:53
/ 7
Закарпатські підприємці «відправляли» чоловіків за кордон під виглядом водіїв Фото новина
14:57
На Берегівщині поліція викрила трьох наркоторговців та вилучила наркотики й вибухівку Фото новина
18:13
/ 2
На Закарпатті п’яний водій без прав тікав від поліції Фото новина
17:56
На Закарпатті підприємець намагався контрабандою вивезти за кордон лісоматеріали Фото новина
14:33
У Виноградові засудили чоловіка, який систематично грабував людей
09:45
На Тячівщині водійка з підробленим посвідченням тікала від поліції Фото новина
12:55
/ 4
У Мукачеві судитимуть трьох нападників, зокрема сина депутата облради, які побили 20-річного хлопця в новорічну ніч
11:36
На Закарпатті затримали зловмисників, які на надувних човнах переправляли «ухилянтів» за кордон Фото новина
13:08
У Берегові затримали іноземця, який перебував у міжнародному розшуку Фото новина
15:11
В Ужгороді вилучили немовля, яке 22-річна мати із Запоріжжя продала сторонній людині Фото новина
15:25
На Закарпатті судитимуть групу переправників, які за гроші вивозили чоловіків за кордон Фото новина
14:00
/ 1
У пункті пропуску «Лужанка» затримали авто, розшукуване Інтерполом Фото новина
22:51
/ 1
Злочин завдовжки у 20 років: як родина Льовочкіна легалізувала землі, куплені за вкрадені в держави гроші
18:09
Правоохоронці затримали чоловіків, причетних до крадіжок та грабежів на Рахівщині та Хустщині Фото новина
17:13
На Хустщині затримали наркоторговця, який після виходу під заставу продовжив збут наркотиків Фото новина
15:26
На Закарпатті розслідують смерть 7-річного хлопчика у реабілітаційному центрі Фото новина
11:06
/ 2
У Мукачеві повідомили про підозру чоловікові, який ошукав подружжя пенсіонерів на понад 1,1 млн грн Фото новина
14:55
/ 2
Закарпатка намагалася перетнути кордон із фальшивою страховкою та запропонувала хабар Фото новина
11:09
Суд покарав мукачівку, яка систематично била і принижувала чоловіка, роком пробації та програмою для кривдників
08:53
У Мукачеві за "п'яне" водіння покарали водія "Мерседеса" Фото новина
16:55
/ 7
На Тячівщині директор дитсадка та спільники розікрали майже 1 млн грн під час ремонту Фото новина
15:42
На Берегівщині викрили спробу переправлення 23-річного киянина за кордон Фото новина
» Всі новини