DebtHammer провів опитування серед криптовалютних інвесторів, щоб з'ясувати, скільки людей купували цифрові активи за кредитні гроші. Як виявилося, понад 21% американців вкладали у монети позикові кошти. Деякі інвестори мають відсоткову ставку понад 400% на рік.
В опитуванні брали участь півтори тисячі американців. Нагадаємо, в США надзвичайно розвинене кредитування, і гроші беруть у борг зокрема для інвестування в криптовалюти. Понад 21% учасників опитування підтвердили, що зверталися до банку та брали кредити для купівлі цифрових монет. В основному це були позики в розмірі від 500 до 1000 доларів. З одного боку, це відносно невеликі суми. Проте автори опитувальника DebtHammer наголосили, що у більшості випадків фактична річна ставка перевищила 400%.
Така безтурботність має певні негативні наслідки. 15% респондентів зіштовхнулися з труднощами оренди нерухомості, а 19% стало складно оплачувати рахунки за послуги.
Найчастіше американці купували за кредитні гроші біткоїни (54% респондентів). Друге місце за популярністю посів Dogecoin. У США ця мем-монета обійшла навіть ефіріум. Велику роль у цьому відіграв Ілон Маск, що активно підтримує Dogecoin. Близько 30% респондентів брали кредити для інвестування в ETH. Як показують результати опитування, приблизно 6% криптоінвесторів вклали позикові кошти в Luna.
Респондентів запитали також про те, що стало мотивом кредитування заради інвестицій у криптовалюти. Фактично 23% відзначили, що вони пішли на цей крок через падіння вартості токенів. Ще 15% упевнені в тому, що така покупка принесе гроші в довгостроковій перспективі. Близько 60% втратили кредитні кошти внаслідок вкладень у цифрові монети. При цьому кожен четвертий втратив понад 1000 доларів, а кожен десятий — понад 50000 доларів. Це говорить про те, що звертатися в BTC bank і купувати монети є сенс лише власним коштом, а ризикувати кредитними грошима не варто.
Ситуація на криптовалютному ринку залишається непростою, а в другому кварталі 2022-го виникла ціла низка проблем. Можна відзначити такі ключові моменти:
Однак, попри численні проблеми та неясність ситуації на крипторинку, інвестиції в цифрові монети досі надходять, а деяким блокчейн-проєктам вдається зібрати рекордні суми. Зараз криптовалюта як ніколи раніше корелює з традиційними активами, тому збільшення інфляції та інші негативні чинники позначаються на всіх ринках. Світ продовжує активно впроваджувати криптоактиви та блокчейн, а регулятори активізувалися в питаннях контролю цієї сфери. Безперечно, цей тренд зберігатиметься і надалі.