Питання власності Ужгородської дитячої залізниці і Боржавської вузькоколійки розглянуть на сесії Закарпатської облради

За таке рішення сьогодні проголосували члени постійної депутатської комісії з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації.

Питання власності Ужгородської дитячої залізниці і Боржавської вузькоколійки розглянуть на сесії Закарпатської облради

Наразі візитівка обласного центру – Ужгородська дитяча залізниця – знаходиться на балансі АТ «Укрзалізниця», однак утримувати її державне підприємство не в змозі. Вартість обслуговування локомотивів, вагонів, колії, зарплати працівникам, навчання юних залізничників сягає 3 млн. грн. на рік. Тому подібні об’єкти передаються територіальним громадам за місцем знаходження.

Мала Закарпатська залізниця – одна з найкоротших у Європі і найкоротша в Україні (її довжина становить всього 1,1 км.) Відкрита у 1974 році. Через збитковість дитяча вузькоколійка періодично припиняє роботу і працює виключно у літні місяці. За продовження її роботи батьки школярів, які відвідували гурток юних залізничників, навіть влаштовували мітинги.

Депутати обласної ради на сесії 28 липня мають намір заслухати представників усіх сторін й прийняти остаточне рішення щодо балансоутримувачів Ужгородської дитячої залізниці та Боржавської вузькоколійки, повідомляє пресслужба Закарпатської обласної ради.

21 липня 2022р.

Теги: вузькоколійка, залізниця, сесія, розгляд

Коментарі

Byby 22.07.2022 / 01:59:01
Анцю Кушницьку треба спасати .
А щоб це зробити то для початку треба брати за горло голову Львівської залізниці ,
Вузкоколійка це не лише туристична візитівка , яка повинна приносити прибуток , а і життєва необхідність як транспортне сполучення , як сільських громад .
І нехай там у Львові не нєкають що нема грошей , що вона збиткова.
Якщо збиткова то треба офіційно затвердити державну субвенцію на утримання , так як це є в країнах ЄС , куди ми так прагнемо ввійти , а не розкрадати те що наразі є .

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 4
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
» Всі новини