Солдат 128-ї бригади Сергій Чернов загинув через годину після інтерв'ю (ФОТО)

Другий орден вручити Герою не встигли

Солдат 128-ї бригади Сергій Чернов загинув через годину після інтерв'ю (ФОТО)

Про це повідомили в 128-й окремій гірсько-штурмовій Закарпатській бригаді.

"Сергій Чернов, водій взводу вогневої підтримки, солдат. Через годину після інтерв’ю загинув під час виконання бойового завдання – біля його машини вибухнув снаряд від російської арти. Сергій Чернов воював за Україну з 2014 року й завжди бував у найгарячіших точках, де йшли дуже запеклі бої. За самовіддану службу відзначений багатьма нагородами, у тому числі двома орденами. Останній орден йому не встигли вручити. Сергію було 43…", - йдеться у дописі.


 

"Я забирав із поля бою загиблих і поранених товаришів, а за 500 метрів стояв російський танк із націленою гарматою…"

– У мирний час я працював далекобійником, їздив по всій Україні, возив вантажі. А в 2014-му кинув професію й пішов воювати. Спочатку в добробатах, потім підписував контракти із ЗСУ. В 128 бригаді з 2019 року, це мій четвертий контракт.

Дома, в Дніпрі, залишилися двоє синів-близнюків від першого шлюбу, їм по 18 років.

У ЗСУ служу водієм – умію їздити на будь-якій колісній техніці – «КрАЗах», «МАЗах», «Уралах», «ГАЗах», «ЗИЛах»… Але останнім часом їжджу на позашляховику-пікапі Mitsubishi L-200. Машина вся посічена осколками, на ній живого місця немає. Але надійна, живуча.

Я часто займаюся евакуацією поранених і загиблих, у 2014-2015 багато разів їздив за нашими хлопцями в сіру зону. І зараз так само.

На початку березня, коли ми змушені були відходити (росіян було в десять разів більше), я забирав із поля бою кількох товаришів. Нашу техніку розбили прямою наводкою російські танки, а поблизу лежали загиблі й поранені. Я поїхав туди на «Сітроені» ще з двома товаришами фактично під час бою. Двоє загиблих і один поранений лежали біля пошкодженої снарядом машини, а за 500 метрів стояв російський танк Т-72 з націленою на нас гарматою. Він міг знищити нас одним пострілом із гармати або покришити з крупнокаліберного кулемета. Але просто стояв і цілився, поки ми забирали пораненого й загиблих і вантажили в «Сітроен». Поранений сильно кричав: «Я 300-й, заберіть мене!»

Ми чекали пострілу в будь-яку секунду, але танк дав нам забрати своїх. Чому? Не знаю, одному Богу відомо. Коли ми повантажили хлопців, я натиснув на газ і рвонув звідти. У голові була тільки одна думка – по нас зараз стрельнуть, але коли саме, в який момент? Я приїхав зовсім білий, і наші медики дали мені якісь заспокійливі таблетки. А потім знову поїхав забирати поранених і вивозити в безпечне місце товаришів, що відходили. За той вечір і ніч вивіз на своєму «Сітроені» десь 50 хлопців, по яких стріляли російські БТРи й танки. Як мені вдалося вижити? Є Бог, напевно…

Дуже багато хлопців, моїх хороших знайомих, загинуло – молодих, 20-річних, котрі не мали ні сімей, ні дітей, нічого ще в житті не бачили. Це наче мої діти… Тому до росіян я ставлюся без сентиментів.

– Якби у вас теоретично був вибір – пожертвувати власним життям, знаючи, що Україна переможе, чи повернутися до своїх рідних за умови, що Україна програє війну, що б ви вибрали?

– Однозначно перший варіант. У мене між чотирма контрактами максимум місяць. Я буду воювати до останнього…

25 червня 2022р.

Теги: війна, Герой, Чернов

Коментарі

Земляк 26.06.2022 / 22:12:49
Вічна пам’ять Герою

пенсіонер 26.06.2022 / 09:46:09
Царство Небесне.

Собака 25.06.2022 / 22:21:28
До « трагедія» любій владі насрати на народ!
Народ на то і є щоб досягати мету влади

Трагедія 25.06.2022 / 21:33:40


Флуд. Коментар видалено. Адмін


НОВИНИ: Соціо

09:00
Оприлюднили погодинний графік відключення світла на Закарпатті 31 січня
21:44
/ 1
На Закарпатті відремонтований за гроші міжнародних донорів притулок для біженців віддали в оренду пов’язаному з будівництвом вітряків фонду
18:05
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Андрієм Долгушевим Фото новина
15:59
/ 2
Поблизу Драгобрату врятували двох сноубордистів із Волинської області Фото новина
15:07
Підтвердили загибель на війні захисника з Гаті на Берегівщині Дьердя Комовці Фото новина
14:09
На Рахівщині рятувальники знайшли двох юних сноубордисток, які заблукали через туман Фото новина
08:55
Графік погодинного вимкнення електроенергії на Закарпатті 30 січня
18:00
У селі Ключарки на Мукачівщині попрощалися із захисником Павлом Масаловичем Фото новина
08:43
На Закарпатті оприлюднили графік відключення електроенергії 29 січня
18:34
Прокуратура в суді вимагає захистити 10 тис. га регіонального ландшафтного парку "Притисянський"
15:48
Завтра в Ужгороді відбудеться прощання з воїном Андрієм Долгушевим Фото новина
14:35
Підтверджено загибель на війні військовослужбовця з Рахівщини Василя Веклюка Фото новина
12:43
Туристи з Києва та Молдови заблукали на Драгобраті Фото новина
11:43
У селі Ключарки на Мукачівщині відбудеться прощання з Героєм Павлом Масаловичем Фото новина
09:01
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 28 січня
18:15
/ 1
Поліція відкрила провадження через масову бійку підлітків у центрі Мукачева Відео новина
14:35
/ 9
На Закарпатті посадовиці Пенсійного фонду подарували 2 млн грн на новий кросовер
13:50
Аномальна зима порушила сплячку ведмедів у Синевирі Фото новина
10:42
/ 2
На війні з рф поліг захисник з Оноківців на Ужгородщині Андрій Хічій Фото новина
09:01
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 27 січня
16:50
/ 1
У селі Осій на Хустщині проведуть в останню дорогу воїна Ярослава Кобаля Фото новина
15:54
В Ужгороді водій сплатить штраф у понад 60 тис грн за їзду без прав і під "кайфом" Фото новина
11:21
/ 10
В Ужгороді з’явилася міні-скульптура митника з собакою Фото новина
10:31
/ 1
Підтверджено загибель ще в серпні 2024-го Тіберія Паніна з Букового Виноградівської громади Фото новина
10:25
/ 1
На війні з рф поліг захисник із Обави на Мукачівщині Іван Шпаковський Фото новина
» Всі новини