орбан відмовився обговорювати нафтове ембарго проти росії на саміті ЄС наступного тижня

Прем’єр Угорщини віктор орбан виключив можливість обговорення запропонованого ЄС нафтового ембарго проти росії на саміті лідерів наступного тижня, що є новим ударом по зусиллям Євросоюзу здобути підтримку шостого пакету санкцій.

орбан відмовився обговорювати нафтове ембарго проти росії на саміті ЄС наступного тижня

Про це повідомляє Financial Times.

Прем’єр-міністр Угорщини звернувся до президента Європейської ради Шарля Мішеля з листом, в якому сказав, що його країна не може підтримати санкції без детальнішої інформації про фінансування ЄС, яке може допомогти Будапешту відмовитися від російської нафти.

Відмова орбана обговорювати пакет ставить під загрозу плани Брюсселя покласти край залежності блоку від російської нафти.

"Обговорення пакету санкцій на рівні лідерів за відсутності консенсусу було б контрпродуктивним", — написав орбан у листі.

"Це лише підкреслить наші внутрішні розбіжності, але не дасть реального шансу їх вирішити. Тому я пропоную не розглядати це питання на наступному засіданні Європейської Ради" - заявив він.

Європейська комісія витратила більшу частину травня на те, щоб залучити країни-члени до свого шостого пакету санкцій, який включатиме поетапне ембарго на російську нафту. Брюссель намагався переконати Угорщину підтримати пакет, а також інші країни, які не мають виходу до моря і які сильно залежать від російської нафти, такі як Словаччина та Чехія.

Минулого тижня Єврокомісія представила план у розмірі 210 мільярдів євро під назвою REPowerEU, який містить пропозиції щодо відмови від російського викопного палива до 2027 року. Хоча в плані є обнадійливі сигнали, орбан написав у своєму листі, він сказав, що план не враховує занепокоєння Угорщини, тому що " немає жодних пакетів [фінансування] для найбільш стурбованих держав-членів, які не мають виходу до моря".

"Немає жодних вказівок на умови та терміни фінансування для невідкладних інвестиційних потреб, пов’язаних із заміною російської нафти" - додав він.

У своєму листі орбан попередив, що запропоновані санкції спричинять "серйозні проблеми з постачанням" в Угорщині та підірвуть її життєво важливі інтереси енергетичної безпеки, створивши "ціновий шок" для домогосподарств і економіки країни.

Орбан сказав, що Угорщині потрібні гроші, щоб адаптувати свої нафтопереробні заводи до неросійської нафти та побудувати нові трубопроводи для альтернативних поставок в країну.

Нагадаємо, Німеччина готова відмовитись від участі Угорщини в ембарго, щоб прискорити запропоновану заборону.

Міністри закордонних справ ЄС не змогли розблокувати питання щодо запровадження нафтових санкцій проти Росії на зустрічі у Брюсселі 16 травня через спротив Угорщини.

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що Угорщина не отримувала жодних нових серйозних пропозицій щодо нафтових санкцій проти Росії після візиту президентки Єврокомісії до Будапешта на початку травня.

24 травня 2022р.

Теги: Орбан, Угорщина, нафта, ембарго

НОВИНИ: Різне

21:39
Акумуляторні батареї LiFePO4 для інвертора - як обрати надійне рішення для енергетичної незалежності
22:28
Інвестиції в нерухомість Туреччини - чому українці обирають вілли та апартаменти у 2026 році
20:26
Таксі Ужгород – Будапешт як спланувати поїздку через кордон без втрати часу
06:45
Що в смартфонах Motorola цінують на кожен день
09:51
Баланс мінералів у харчуванні - чи дійсно важлива рожева гімалайська сіль
01:35
/ 6
Мадяр пропонує Зеленському зустрітися влітку у Берегові
09:29
На що звернути увагу, купуючи вії оптом
09:07
Чому спорт важливий для ветеранів та ветеранок
17:38
З полону повернулися ще 193 українські захисники Фото новина
12:13
Дитяче автокрісло в авто - вибір, який починається з безпеки
12:04
Пошук роботи у нових умовах - як адаптуватися та перемогти конкуренцію
11:58
Простір без зайвого шуму - як обрати місце, де меблі купують усвідомлено
11:47
Преміальні можливості шин Rauffan за розумну ціну
11:37
Міцний характер позашляхових шин Rauffan
01:19
Словаччина блокуватиме 20-й пакет санкцій, але не 90 млрд євро для України
01:14
/ 3
Одна з партій Словаччини подала скаргу на фіцо через нібито змову з орбаном щодо мігрантів
08:59
Ноутбуки - як обрати без переплати і не пожалкувати через півроку
23:43
FT: Єврокомісія висунула Мадяру 27 умов для розблокування 35 млрд євро
22:37
/ 12
Перезавантаження Угорщини. Що змінить для України поразка орбана та чого чекати від Мадяра
21:39
Мадяр розповів, як бачить ситуацію з 90 млрд євро кредиту ЄС для України
20:47
"Недружня країна": Кремль відмовився вітати Мадяра з перемогою
12:49
Україна зняла рекомендації громадянам утриматись від поїздок до Угорщини
09:55
Мадяр під час переможної промови в Будапешті окреслив майбутню владну політику своєї партії
09:39
Опозиційна партія "Тиса" здобула конституційну більшість у парламенті Угорщини
00:55
Що перевіряють майстри під час діагностики iPhone 14?
» Всі новини