На Закарпатті судитимуть шпигуна, який фотографував об’єкти критичної інфраструктури для спецслужб рф (ФОТО)

СБУ скерувала до суду обвинувальний акт щодо агента російської розвідки, який фотографував об’єкти критичної інфраструктури на Закарпатті та передавав цю інформацію спецслужбам рф.

На Закарпатті судитимуть шпигуна, який фотографував об’єкти критичної інфраструктури для спецслужб рф (ФОТО)

Як встановили слідчі Управління СБУ в Закарпатській області, ворожий агент був завербований представниками головного розвідувального управління генштабу збройних сил рф для проведення підривної діяльності проти України.

Останнє його завдання від російської розвідки – фотофіксація об’єктів критичної інфраструктури, які дислокуються на території області, в тому числі, й залізничної. 

Також за завданням своїх «кураторів» агент зобов’язався фотографувати будівлі з найбільшим скупченням мирного населення, військові споруди та правоохоронні органи. 

З початку повномасштабного вторгнення рф, ворожий агент мав намір втікати до росії. Проте СБУ завадила цим планам і затримала російського інформатора в Берегівському районі, де він орендував житло.

Під час обшуків у нього виявили готівку в російських рублях, картки російського банку, газові балончики та боєприпаси.

Матеріали справи скеровано до суду.

Ворожий агент підозрюється у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 1 ст. 14 ст. 113 (готування до диверсії ) та ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.

Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Закарпатська обласна прокуратура, повідомили Закарпаття онлайну пресслужба УСБУ в Закарпатській області.

19 травня 2022р.

Теги: шпигун, суд, спецслужби

НОВИНИ: Кримінал

11:26
/ 4
Мобілізація Белецького: Офіс омбудсмана вимагає розслідування від поліції та ВСП
02:32
/ 14
Національна асоціація адвокатів вимагає від Генпрокурора внести до ЄРДР інформацію по незаконному затриманню, мобілізації та побиттю адвоката експоліцейського Белецького Цебрика
00:54
/ 25
В Ужгороді невідомі в масках викрали і "закинули" в ТЦК експоліцейського Белецького Фото новина
17:59
На Міжгірщині 59-річний чоловік отримав 7 років за вбивство сина Фото новина
13:14
На Хустщині засудили чоловіка до 12 років за умисне вбивство односельця Фото новина
21:52
/ 19
САП зареєструвала кримінальне провадження щодо керівника Закарпатської прокуратури Пацкана Відео новина
11:02
На Закарпатті підозрюваного у крадіжці понад 33 тис. доларів взято під варту
09:52
/ 2
На Закарпатті експравоохоронець отримав 7 років за наркоторгівлю Фото новина
03:29
/ 7
В Ужгороді суддя Бисага не допустив до зали суду ветеранів війни і представницю калинчан у справі будівництва міні ГЕС на річці Тересва
12:01
/ 2
Апеляційний суд знову розглядає справу про гучне зґвалтування неповнолітньої на Закарпатті
21:12
/ 11
НАЗК виявило у декларації ужгородського депутата від ОПЗЖ Маєрчика порушення на 15 млн грн
18:26
Поліція розслідує умисне вбивство жінки на Рахівщині
16:00
/ 1
Смерть мобілізованого етнічного угорця на Закарпатті розслідує ДБР
17:39
/ 1
Міжгірець уник покарання за жорстоке поводження з сусідським собакою
16:40
/ 13
Ексначальник Закарпатської ДАБІ Лалакулич відбувся "умовним" роком за вимагання понад пів мільйона гривень
10:37
На Закарпатті викрили шахрайський кол-центр, який обкрадав іноземців Фото новина
23:32
/ 3
Судді Бисага, Фазикош, Феєр: апеляційний суд розгляне, чи скасувати "ГЕСівській" арешт в Калинах
15:42
/ 4
Суд встановив заставу 10 млн для голови Мукачівської РДА Сергія Гайдая Фото новина
16:56
/ 1
На Хустщині чоловік до смерті побив односельця Фото новина
15:56
/ 3
На Закарпатті посадовця ДСНС підозрюють у махінаціях на мільйон гривень Фото новина
09:28
/ 1
Керівник Свидовецького лісництва "допустив" вирубування дерев в заповіднику на 4,5 млн Фото новина
07:51
До справи про крадіжку 5,5 млн грн на будівництві шкільного спорткомплексу в Поляні на Мукачівщині додано 5 нових епізодів Фото новина
23:22
/ 3
Ужгородський чиновник "закупив" фіктивного коагулянту на понад 700 тис. грн Фото новина
20:24
Посадовець терпідрозділу Держземагентства "недбало" допоміг вкрасти земель нацпарку "Синевир" на 45 млн грн
19:36
/ 4
На ремонті вулиці в приужгородському Минаї підрядник вкрав 1,6 млн грн Фото новина
» Всі новини