В Ужгороді працює Центр правової підтримки постраждалих від війни

В Ужгороді вже понад місяць працює Центр правової підтримки осіб постраждалих внаслідок військового вторгнення Національної академії правових наук України та ДВНЗ «Ужгородський національний університет».

В Ужгороді працює Центр правової підтримки постраждалих від війни

Про результати роботи та можливості для переселенців отримати правову допомогу розповіли  ініціатори створення Центру. А також презентували сайт, створений спеціально для допомоги вимушеним біженцям та сайт для кращої комунікації переселенців зі спеціалістами Центру.

Юридичний факультет крім забезпечення освітнього процесу активно долучився до підтримки та допомоги вимушеним переселенцям. Дуже багато питань, які хвилюють переселенців мають саме правовий характер. Про це розповів Ярослав Лазур, декан юридичного факультету УжНУ. «Люди втратили житло, роботу, виїжджають без документів. Для допомоги людям був створений окремий офіс у співпраці з Національною академією правових наук України і це дало можливість залучити до роботи колег з усієї України»,- зазначив Ярослав Лазур. За його словами, Центр працює у режимі колл-центру, консультує також через електронну пошту та очно.

 «Переселенці можуть отримати фахову відповідь на всі питання. В умовах воєнного стану правова система трансформується, вона активна, зрозуміло, що кожний день вносяться зміни у законодавство, у юридичну, судову практику. Необхідно інформувати суспільство, тому ми також започаткували раз у тиждень проведення тематичних семінарів,», - додав декан юридичного факультету УжНУ.  Центр також допомагає з фіксацією процесу майнових збитків, а завдяки міжнародній співпраці консультаційно допомагає переселенцям, які виїжджають закордон. У середньому приймає щодня 20-30 запитів, максимальне зафіксоване навантаження на фахівців -70 запитів за день

Ще один напрямок роботи Центру -- це консультування підприємств та підприємців, які шукають можливість перевезти виробничі потужності на Закарпаття.

  Марія Менджул, заступниця декана юридичного факультету УжНУ детальніше зупинилася на тематиці правових семінарів та інформації, яка на них подається. «Консультаційний центр запрацював з березня, а  з квітня ми почали проводити спеціалізовані семінари. Перший стосувався теми оформлення гуманітарної допомоги, другий- змін у трудовому законодавстві. Наступні семінари стосувалися змін у митному та податковому законодавстві.  Вдалося висвітлити також особливості правого статусу переселенців закордоном», - прокоментувала Марія Менджул. 

 Спеціально для допомоги вимушеним біженцям та кращої комунікації переселенців зі спеціалістами Центру, створено сайт. Про його роботу розповіла Наталія Петрецька, координатор роботи Центру.  «Сайт створений спільно з Національною академією правових наук України і юридичним факультетом УжНУ. Тут ми анонсуємо заходи, викладаємо корисну інформацію, дані про лекторів та фахівців. Також є рубрика рекомендацій, де можна почитати тексти, якщо пропустили тематичні семінари», - пояснила Наталія Петрецька. 

 

Сайт Центру https://cpkuzhnu.com.ua/

Тел. колл-центру +380984259949 

 

Центр правової підтримки осіб, постраждалих внаслідок військового вторгнення, був створений на базі юридичного факультету УжНУ на громадських засадах. Основна діяльність Центру спрямована на організаційно-консультативну підтримку осіб, які постраждали внаслідок військового вторгнення російської федерації.

Серед основних завдань Центру, зокрема: забезпечення організаційно-консультативної підтримки осіб, які постраждали внаслідок військової агресії; надання правової допомоги ВПО; збір та фіксація фактів порушень прав людини внаслідок воєнного вторгнення та інші. 

 

 

13 травня 2022р.

Теги: підтримка, постраждалі, центр, війна

НОВИНИ: Соціо

11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 4
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
11:12
В Ужгороді у середу проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Мілана Бабілу
09:12
У Тереблі Буштинської громади попрощаються з Анатолієм Несухом, що помер через поранення
23:02
Україна та угорщина погодили відкриття нового ПП "Велика Паладь – Надьгодош" для легкового транспорту
22:29
У Великих Лучках попрощаються з полеглим Героєм Юрієм Лущаєм, що переїхав з Краматорська і поліг на Донеччині
21:54
У Великолучківській громаді встелили квітами останню дорогу Героя Віктора Микити з Кайданова
20:22
ФОТОФАКТ. До прийдешнього Великодня закарпатський кондитер Штефаньо створив нову велику шоколадну писанку
15:47
/ 1
Через фальшивий обліковий запис Instagram невідомі заблокували фейсбук екологині, що пише про ризики будівництва вітряків у Карпатах
14:15
За минулий тиждень в Ужгороді з'явилися на світ 53 малюків, у Мукачеві – 39
13:17
/ 3
Сьогодні, в понеділок, у Нижні Ворота Мукачівського району "на щиті" повернеться Герой Віктор Петриканин
06:16
Августину Волошину — 150
11:33
Богданська громада на Рахівщині втратила на війні ще одного захисника – Василя Шорбана
22:52
/ 40
В Ужгороді висадили алею пальм, які не мають перспектив у кліматі Закарпаття
16:28
/ 3
В Ужгороді винесуть освячену копію Туринської плащаниці
11:25
/ 1
До піку цвітіння сакур в Ужгороді приурочили ряд заходів і перекрили "сакуровий" центр міста для транспорту
22:59
/ 1
У Кольчині провели в останню дорогу Героя Петра Гудака, що промер від важких поранень
23:06
"Укрзалізниця" відкрила продаж квитків онлайн до угорщини на поїзд "Чоп - будапешт - Відень"
» Всі новини