Самопроголошеному "прем’єру" "Республіки Підкарпатська Русь" Гецку повідомлено про підозру

На переконання слідчих спецслужби, він агітував за прийняття рішень, що несуть загрозу конституційному ладу і територіальній цілісності нашої країни.

Самопроголошеному "прем’єру" "Республіки Підкарпатська Русь" Гецку повідомлено про підозру

СБУ встановила, що зловмисник неодноразово засвідчував російським ЗМІ свої наміри щодо зміни адміністративно-територіального устрою нашої держави. Він пропонував незаконне відновлення не передбаченої Конституцією України так званої адміністративно-територіальної одиниці – «Республіка Підкарпатська Русь».

У квітні минулого року суд вже визнав чоловіка винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 111 Кримінального Кодексу України і призначив йому покарання у вигляді дванадцяти років позбавлення волі. Наразі він переховується від суду на території РФ.

З початку повномасштабного вторгнення росії до України, самопроголошений «прем’єр-міністр» т. зв. «Республіки Підкарпатська Русь» активізував просування у публічному просторі антидержавних проросійських наративів, зокрема, продовжив активно розкручувати кремлівську версію про «геноцид русинов». Є підстави вважати, що він діяв на замовлення іноземних спецслужб.

Зокрема, ворожий агітатор звернувся до президента росії з пропозицією:

- перетворити Західну Україну в «Карпатскую Русь на правах мандатах, титулах русинов»;

- не завершувати «спеціальну військову операцію» в Україні без урахування низки факторів стосовно Закарпаття. 

Фігурант підозрюється у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України.

Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 15 років або довічно.

Оперативні та слідчі дії проводилися Управлінням Служби безпеки України у Закарпатській області за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури, повідомили Закарпаття онлайн у пресслужбі УСБУ в Закарпатській області.

12 травня 2022р.

Теги: підозра, Гецко

Коментарі

До сорри 12.05.2022 / 14:36:16
Просто сбушникам в області нема чим зайнятися, тому і виймають старі справи із архівів і імітують видимість, замість того аби Чубірків, Шербеїв, попів московських щемити, Лунченка і його бариг брати в оборот за канали пересилки мажорів за кордон.

сорри 12.05.2022 / 12:54:56


сорри, не побачив попередній комент. Ловіть і судіть нижченазваних. Сидор свою діяльність не припинив. Фенич відверто, неодноразово і письмово піддавав сумніву приналежність Закарпаття до України, а зараз працює на відрубність Мукачівської греко-католицької єпархії. Сам єписком Юрко (Ніл) Лущак репресує українських священників і ставить на їх місце "русинських", творячи у вас прямо перед носом окрему, сепаратистську церкву. Падяк наглючо возить сюди сепара Магочі і популяризує його "творчість". І т.д. Займіться ділом, а не імітацією


сорри 12.05.2022 / 12:43:37
Вже засуджений. Повторно? Новий строк - приплюсується?
https://zakarpattya.net.ua/News/211466-Do-12-rokiv-viaznytsi-zasudzheno-Petra-Hetska-shcho-ahituvav-za-vidokremlennia-Zakarpattia

Реал 12.05.2022 / 11:48:58
Лавео відомий психічно хворий Гецко, в 2019 засуджений на 12 років заочно, реально, нащо про нього зараз згадали? Невже нема чим зайнятися? Нема в регіоні нечисті промоскальської?

Ось ссилки про це чмо, минулорічні
1) https://suspilne.media/126155-agituvav-za-vidokremlenna-zakarpatta-vid-ukraini-petra-gecka-zasudili-do-12-ti-rokiv/

2)https://www.google.com/amp/s/zaxid.net/lider_separatistiv_z_pidkarpatskoyi_rusi_otrimav_12_rokiv_vyaznitsi_n1490415/amp
https://ua-reporter.com/news/petr-gecko-sobiraetsya-otkryt-front-na-zakarpate-foto
3)1) https://suspilne.media/126155-agituvav-za-vidokremlenna-zakarpatta-vid-ukraini-petra-gecka-zasudili-do-12-ti-rokiv/

Ферко 12.05.2022 / 11:02:03
Но се сміхота, цього Гецка вже років 15 як в Україні нема, він давно в Москві, і вже давно по ньому є справи, загугліть і все наяву. Чому про нього тепер пишуть? Нема чим зайнятися правоохоронцям? Тут є Сидор, є настоятель храму в Ракошині, є монастирі московські в Березному із їх агентами, є із ОПЗЖ купа колаборантів в області, а СБУ про Гецка вспомнило. так, для показухи все?

Ужгород 12.05.2022 / 10:08:28
Коли СБУ візьметься за соратників Гецка на Закарпатті -- Сидора, Жупана, Падяка, Фенича та інших сепарів?

Пільговик 12.05.2022 / 09:51:39
Ромарио,покладь руку на серце.етничним русинам нич не треба, их уже жменька и вни ся всрали на Гецка. Ліпше ся гризи , шо вси украинци будут пахати на чехив,словакив,полякив.

Ромаріо 12.05.2022 / 09:34:42


З рекламою кремлівського русинства - на інші ресурси, де таке толерується. Коментар видалено. Адмін


НОВИНИ: Кримінал

15:52
/ 6
На Закарпатті оголосили підозри у справі про 220 гектарів лісу, пов’язаних із родиною Медведчука Фото новина
13:29
/ 1
На Рахівщині затримали підозрюваного у торгівлі метамфетаміном Фото новина
15:48
/ 1
На Тячівщині чоловік помер після бійки з односельцем Фото новина
13:47
/ 8
На Закарпатті депутата Ужгородської міськради Арсена Мелкумяна підозрюють у приховуванні майна на 78 млн грн Відео новина
11:21
/ 1
На Закарпатті жінці повідомили про підозру у торгівлі наркотиками Фото новина
17:09
/ 6
ДБР розслідує смерть чоловіка після перебування у ТЦК на Закарпатті Фото новина
15:03
/ 2
На Рахівщині ліквідували черговий канал незаконного переправлення через кордон Фото новина
11:03
На Закарпатті викрили схему розкрадання продуктів, призначених для ув’язнених Фото новина
16:01
На Мукачівщині чоловік молотком вбив двох сусідів і травмував батька Фото новина
15:51
У Хусті чоловік тримав родину в страху та погрожував вибухом гранати Фото новина
09:29
/ 2
На Закарпатті дітей змушували жебракувати та жорстоко карали за відсутність грошей Фото новина
17:08
/ 3
На Закарпатті матір засудили до 8 років ув’язнення за спробу «продати в оренду» двох малолітніх дітей Фото новина
16:07
/ 5
На Ужгородщині затримали голову ГО, якого підозрюють у переправленні чоловіків за кордон Фото новина
15:35
/ 5
Правоохоронці викрили «чорних лісорубів» на Закарпатті Фото новина
12:09
/ 2
В Ужгороді КОРД звільнив жінку та дитину, яких утримував озброєний чоловік Фото новина
16:44
/ 16
На Закарпатті за добу викрили три схеми переправлення чоловіків за кордон Фото новина
13:37
/ 26
На Закарпатті зафіксували ще два випадки можливого незаконного утримання громадян у ТЦК
15:17
/ 1
На Закарпатті затримали чоловіка, який розбещував 10-річну дівчинку через месенджер
11:53
/ 1
На Ужгородщині військовослужбовця підозрюють у незаконному продажі гранат та вибухівки Фото новина
14:43
/ 9
На Закарпатті затримали власника СТО за продаж гуманітарних авто, призначених для ЗСУ Фото новина
16:07
/ 1
В Ужгороді жінку підозрюють у торгівлі метамфетаміном Фото новина
11:02
Суд виніс вирок жителю Тячівщини, який під час застілля вдарив сусіда ножем Фото новина
09:07
/ 13
Посадовцям Ужгородського РТЦК оголосили підозри через незаконне утримання людей Фото новина
17:25
На Закарпатті судитимуть чоловіка за спробу вивезти до Угорщини деталь до військового літака Фото новина
14:35
В Ужгороді жінку засудили до трьох років ув’язнення за збут наркотиків Фото новина
» Всі новини