На Закарпатті волонтер виготовляє перископи для військових (ФОТО)

На Закарпатті волонтер Максим Адаменко виготовляє перископи із пластикових сантехнічних труб та відправляє їх на фронт. Собівартість одного - 100 гривень.

На Закарпатті волонтер виготовляє перископи для військових (ФОТО)

Досвідом Максим Адаменко поділився на своїй сторінці у Фейсбуці, передає Укрінформ.

"Коли позиції під прицілом снайпера, то сильно не повисовуєшся. Так, питання вирішить перископ! На сайтах і інтернет-магазинах є телескопічні, з оптикою х5, але їх немає в наявності і вони дорогі. Замовляли друковані на 3D принтері. Чекали тиждень. Черга, складно, довго. Собівартість друкованого біля 300 грн. Вирішили зробити самі!" - розповідає Адаменко.

З його слів, переваги саморобного перископа у тому, що він не потребує складного і дорогого обладнання та сировини, виробляється з простих доступних комплектуючих, має на порядок кращу міцність і ударостійкість. Та й собівартість - близько 100 грн.

"Подібні перископи виготовляють в Одесі, але не посилюють ударостійкість і дзеркало має кути. У нас дзеркало овальне, повторює контур труби. Одесити, до речі, виготовили та надіслали на фронт вже більше 2 000 перископів" - каже Адаменко.

Він зазначив, що усі перископи, котрі волонтери відправляють на фронт, безкоштовні. Із зібраних 1000 грн вдається виготовити 10 перископів.

За перші дні роботи вдалося зробити та відправити шість перископів на Покровськ, два перископи - на Кривій Ріг та 10 - у Слов’янськ.

12 травня 2022р.

Теги: війна, перископ, Адаменко

Коментарі

Ярослава 13.05.2022 / 12:38:16
Не перестаю гордитися нашими справжніми Людьми.Такі роблять наш світ прекрасним.

Слава Богу! Слава Україні!

Патріот 12.05.2022 / 08:47:34
Молодці!!!! Слава Україні!

НОВИНИ: Соціо

22:53
В Ужгороді попрощалися із Сергієм Жганичем, що поліг ще в жовтні 24-го Фото новина
15:42
/ 2
Закарпатські прикордонники викрили серію підроблених «Зелених карт» Фото новина
14:33
У Мукачеві волонтери зустріли родину з Краматорська, яка постраждала від обстрілу Фото новина
13:11
/ 1
Берег Закарпатського Моря – ландшафтний заказник Фото новина
12:45
На Закарпатті рятувальники розшукали в лісі знесиленого чоловіка, який заблукав через туман Фото новина
11:22
У Тячеві попрощалися з полеглим Героєм Павлом Гриньком, який майже два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
09:05
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 13 лютого
18:24
Де народжується Уж? — природничо-пізнавальна програма для школярів
17:12
/ 1
8-річній Домініці з Мукачева успішно пересадили нирку від мами в «Охматдиті» Фото новина
15:16
Прикордонники Чопського загону провели в останню дорогу свого побратима на Вінниччині Фото новина
12:46
/ 7
В Ужгороді обговорили запуск поїзда «Sakura Train» як символ українсько-японської дружби Фото новина
11:45
/ 1
На Рахівщині гірські пошуковці врятували подружжя з Одещини Фото новина
11:26
/ 1
Руськокомарівський ліцей: "Охрімова свита" місцевого самоврядування
10:28
/ 2
На кінець 2025-го середня зарплата на Закарпатті становила 29 тис. грн
01:56
/ 1
На війні з росією поліг Роберт Зубан зі Солотвина на Тячівщині Фото новина
01:44
/ 1
У лікарні у Гайвороні на Кіровоградщині помер захисник Юрій Галаговець з Лютої Костринської громади Фото новина
01:24
/ 19
Як Ужанський нацпарк став на бік руйнування Карпат, а надлісництва через вітряки втратили сертифікати FSC
11:50
Синевир – «морське око», «озеро зі сліз» та кінолокація Фото новина
11:36
У Дубриничах крім приміщення для ВПО, зданого в оренду "вітропаркам", виявили ще одне необліковане Фото новина
09:01
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 11 лютого
12:24
/ 3
На Закарпатті батько з сином намагалися вивезти сигарети до Словаччини Фото новина
12:16
Подорож Стежками Довбуша: екоосвітня програма в Карпатах для школярів
11:19
На війні з росією поліг воїн із села Бакош на Берегівщині Василь Хіміч Фото новина
09:21
/ 1
Патрульні в Ужгороді зупинили нетверезого водія без права керування Фото новина
10:13
/ 2
В Ужгороді стартувала серія безкоштовних романтичних екскурсій містом
» Всі новини