Його використовують для централізованої подачі води мешканцям міста Ужгорода та деяких прилеглих сіл.
У розгляд цього позову Закарпатська обласна прокуратура вступила на стороні Державної служби геології та надр України – третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
Встановлено, що сільська рада рішенням сесії затвердила генеральний план, яким під житлову забудову відведено території, які накладаються на ІІ-гу та ІІІ-тю зону санітарної охорони водозабору в районі існуючих свердловин КП «Водоканал м. Ужгорода». Такі дії орган місцевого самоврядування мотивував дефіцитом земельних ділянок у громаді.
У ході слухання справи прокурор спільно з позивачем та небайдужими жителями територіальної громади довели, що таке рішення порушує законодавство – на площі залягання корисних копалин загальнодержавного значення житлове будівництво заборонене. Крім того, зміна площі зони санітарної охорони вказаного водозабору могла б заподіяти непоправної шкоди навколишньому природному середовищу та державним інтересам.
Відтак, заслухавши всі доводи сторін, колегія суддів Закарпатського окружного адміністративного суду визнала протиправним та скасувала рішення сільради, згідно з яким земельні ділянки Ужлаторицького родовища прісних підземних вод могли бути відведені під житлову забудову.
Наразі очікується набрання рішенням законної сили, повідомляє пресслужба Закарпатської обласної прокуратури.