Закарпатська журналістка виграла суд у податківців, які відмовили їй в доступі на інформацію

Журналістка проєкту “ПравдаЄ” Олена Мудра виграла суд у другій інстанції проти Головного управління ДПС у Закарпатськiй областi, яке відмовило їй у наданні публічної інформації.

Закарпатська журналістка виграла суд у податківців, які відмовили їй в доступі на інформацію

Про це Олена Мудра повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

За її словами, 23 березня Восьмий апеляційний адміністративний суд залишив чинним рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 25 жовтня 2021 року, яким суд у повному обсязі підтримав її позовну заяву. Суд першої інстанції визнав протиправними дії ДПС області та зобов'язав її розглянути запит журналістки повторно і надати на нього відповідь. 

Олена Мудра додала, що постанова суду другої інстанції набрала законної сили того ж дня день, а ДПС має 30 днів на подання касаційної скарги. 

“Якщо скаргу не подадуть, то мають виконати рішення суду. Насправді це важлива перемога в плані напрацювання успішної судової практики в отриманні інформації щодо податків, сплачених до державного бюджету юридичною особою. Ця інформація є публічною”, – написала журналістка.

Як повідомляв ІМІ, у 2021 році журналістка проєкту "ПравдаЄ" Олена Мудра надіслала на адресу Головного управління ДПС у Закарпатськiй областi запит щодо суми сплачених податків за користування землею муніципальної форми власності ВАТ "Агропромислова група "Закарпатський сад". Запит було надіслано в межах підготовки журналістського матеріалу щодо користування землями сільськогосподарського призначення, які не є приватною власністю.

Податківці відмовили журналістці в доступі, зокрема посилаючись на статтю 17 Податкового кодексу України, згідно з якою платник податків має право на нерозголошення контролювальним органом відомостей про такого платника без його письмової згоди.

Журналістка звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду, який визнав відмову податківців у наданні інформації протиправною. Суд зобов’язав податківців повторно розглянути інформаційний запит журналістки та надати на нього обґрунтовану відповідь з урахуванням висновків суду. Податківці оскаржили це рішення.

18 квітня 2022р.

Теги: журналітка, податківці, суд

НОВИНИ: Соціо

12:46
В Ужгороді обговорили запуск поїзда «Sakura Train» як символ українсько-японської дружби Фото новина
11:45
На Рахівщині гірські пошуковці врятували подружжя з Одещини Фото новина
11:26
/ 1
Руськокомарівський ліцей: "Охрімова свита" місцевого самоврядування
10:28
/ 1
На кінець 2025-го середня зарплата на Закарпатті становила 29 тис. грн
01:56
На війні з росією поліг Роберт Зубан зі Солотвина на Тячівщині Фото новина
01:44
/ 1
У лікарні у Гайвороні на Кіровоградщині помер захисник Юрій Галаговець з Лютої Костринської громади Фото новина
01:24
/ 7
Як Ужанський нацпарк став на бік руйнування Карпат, а надлісництва через вітряки втратили сертифікати FSC
11:50
Синевир – «морське око», «озеро зі сліз» та кінолокація Фото новина
11:36
У Дубриничах крім приміщення для ВПО, зданого в оренду "вітропаркам", виявили ще одне необліковане Фото новина
09:01
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 11 лютого
12:24
/ 3
На Закарпатті батько з сином намагалися вивезти сигарети до Словаччини Фото новина
12:16
Подорож Стежками Довбуша: екоосвітня програма в Карпатах для школярів
11:19
На війні з росією поліг воїн із села Бакош на Берегівщині Василь Хіміч Фото новина
09:21
/ 1
Патрульні в Ужгороді зупинили нетверезого водія без права керування Фото новина
10:13
/ 2
В Ужгороді стартувала серія безкоштовних романтичних екскурсій містом
09:02
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 9 лютого
11:15
/ 1
У Ясіні на Рахівщині попрощалися з Героєм Павлом Говбелом Фото новина
18:28
В Ужгороді патрульні зупинили водія з 2,32 проміле алкоголю Фото новина
09:19
/ 2
В Ужгороді зупинили водія без прав із ознаками наркотичного сп’яніння Фото новина
10:00
Пластуни Мукачева допомагають військовим відновлюватися Фото новина
17:04
В Україні відбувся 71 обмін полоненими – серед звільнених військовий, що мобілізувався на Закарпатті Фото новина
13:09
У Мукачеві водія BMW притягнули до відповідальності за порушення ПДР і нетверезе керування Фото новина
11:40
/ 2
В Ужгороді проведуть в останню дорогу захисника Олександра Шугара Фото новина
10:03
В Ужгороді сьогодні прощатимуться із полеглим на війні з росією бійцем Олексієм Бриньком Фото новина
09:00
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 5 лютого
» Всі новини