Кожен власник човна розуміє, що до питання вибору човнового мотора потрібно підходити дуже зважено, уникаючи при цьому серйозних помилок. Адже мотор – один з найважливіших і дороговартісних компонентів плавзасобу. Комплектація човна двигуном забезпечує зручність його експлуатації, позбавляючи від греблі веслами і надаючи можливість просуватися по воді набагато швидше.
Отож, маючи намір придбати мотор для човна тут за посиланням, важливо враховувати багато чинників, особливо орієнтуючись на межу допустимої потужності, що вказується в паспорті човна, оскільки від цього параметра залежить безпека на воді. До найбільш значимих характеристик човнового двигуна належать: потужність, його розміри, тип двигуна, довжина дейдвуда і спосіб управління.
Від цього показника залежить, яку максимальну швидкість пересування судна по воді даний агрегат здатний забезпечити. Одиницями виміру потужності є кінські сили (к.с.).
Щоб дізнатись, якої потужності повинен бути мотор, необхідно володіти такою інформацією, як параметри човна і скільки людей буде в ньому перебувати. Для однієї людини буде достатньо двигуна потужністю 6 к.с. Мотор з такою потужністю оптимальний для недалеких запливів, які зазвичай влаштовують рибалки при виході на невелику річку чи озеро.
Якщо ж планується плавання з пасажирами і невеликим вантажем, середня потужність двигуна повинна знаходитись в межах 10 к.с. Зазначена потужність дозволить швидко розвинути швидкість і, окрім 2-х чи 3-х чоловік, ще взяти з собою декілька кілограмів корисних речей.
А ось власникові невеликого катера чи залізного човна, щоб комфортно пересуватись по воді, необхідний агрегат з потужністю не менше 25 к.с. Він дозволить доволі стрімко набрати велику швидкість і взяти певну кількість пасажирів.
В продажі наявні електричні та бензинові (двигуни внутрішнього згоряння) мотори. Одним з важливих параметрів є їх принцип роботи. Існують чотиритактні та двотактні типи бензинових двигунів, кожен з яких має свої переваги і недоліки.
2-тактний двигун є більш продуктивним, має набагато простішу конструкцію і меншу питому вагу ніж 4-тактний.
Серед його переваг:
В числі недоліків, слід зазначити витрати палива, рівень шуму і шкідливість викидів в атмосферу.
Стосовно експлуатації та зберігання 2-тактний мотор більш зручний, оскільки його можна нахиляти, перевертати без побоювання, що мастило з картера потрапить в двигун, як це може статися у 4-тактного двигуна.
Перевагу двотактному пристрою можуть надавати рибалки та любителі водних походів, котрі за сезон відпрацьовують не надто велику кількість мотогодин.
4-тактний мотор значно дорожчий 2-тактного. Конструктивно він складніший, працює тихіше, має мінімальну вібрацію. Але обслуговувати його дорожче і складніше.
До переваг чотиритактного мотора слід віднести:
Такі човнові мотори оптимальні для тривалого і частого використання, для професійних цілей.
Електричний човновий мотор, живлення якого здійснюється від акумулятора, вирізняється дуже тихим ходом. Він простий в експлуатації, має невелику масу, абсолютно екологічний. Підходить для невеликих рибальських плавзасобів. Безшумність переміщення є найбільшою перевагою на риболовлі. Для такого випадку електромотор буде ідеальним.
Човновий мотор може керуватися або румпелем – спеціальним важелем, закріпленим безпосередньо на двигуні, або дистанційно. Віддалений тип управління застосовується в тому разі, коли довжина плавзасобу перевищує 3,5 метри. Така система управління більш комфортна і забезпечує кермовому кращий огляд.
Крім вищезазначеного, при виборі двигуна для судна, слід зосередити увагу на компанії-виробнику, оскільки на ринку нерідко можливо натрапити на бренди, які випускають дешеві варіанти моторів сумнівної якості.
Рибалкам і усім, хто полюбляє освоювати туристичні маршрути або просто відпочинок на воді, kapitan.ua пропонує достатньо широкий вибір двигунів для човнів відомих брендів гарантовано високої якості. Ваше судно, завдяки такому оснащенню, набуде нового рівня комфорту при експлуатації і дозволить отримувати максимум задоволення від улюбленого хобі.