Україна, Польща і Британія створюють новий альянс: офіційно

Україна, Польща та Велика Британія офіційно започатковують новий тристоронній формат співпраці, який покликаний зміцнювати безпеку та розвивати торгівлю між державами.

Україна, Польща і Британія створюють новий альянс: офіційно

По це на пресконференції з главою МЗС Британії у Києві повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Сьогодні ми маємо честь і приємність повідомити про започаткування Україною, Великою Британією і Польщею нового тристороннього формату співпраці", - сказав Кулеба.

Він додав, що невдовзі на офіційних сайтах трьох відомств з’явиться відповідна спільна заява трьох міністрів закордонних справ.

Про створення нового тристороннього альянсу офіційно мали оголосити 2 лютого у Києві з приїздом глави МЗС Британії Ліз Трасс. Однак вона захворіла на коронавірус і її візит, як і оголошення нового формату, перенесли.

З ініціативою створення формату, який є частиною стратегії малих альянсів як проактивної зовнішньої політики України, виступив офіційний Київ у жовтні 2021 року.

Новий альянс, розповідав раніше Дмитро Кулеба, ґрунтується не на локальній географії, а на спільних принципах України, Польщі та Британії, прагненні зміцнювати безпеку та розвивати торгівлю і готовності до конкретних дій.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький зазначав, що новий формат співпраці між Польщею, Україною та Британією передусім покликаний зміцнити безпеку у регіоні, у чому зацікавлені всі три країни.

Україна, Велика Британія та Польща, які започатковують новий тристоронній формат співпраці, домовилися працювати разом над просуванням свого співробітництва та окреслили, у яких сферах це відбуватиметься.

Про це йдеться у спільній заяві глав МЗС України, Британії та Польщі, що була ухвалена в Києві, повідомляє "Європейська правда".

У заяві наголошується, що три держави мають глибокі історичні зв’язки, засновані на спільних цінностях, спільній відданості миру і безпеці та спільній історії протистояння агресорам, які загрожують свободі в Європі.

"Ми повторюємо, що кожна європейська держава вільна обирати або змінювати свої заходи безпеки, включаючи договори про союз, і що жодна держава не може розглядати будь-яку частину Європи як сферу свого впливу", - наголосили міністри.

Вони підкреслили, що три країни посилюватимуть спільну роботу для забезпечення стабільності та посилення стійкості України, зміцнюючи демократію на кордоні у Східній Європі.

"З цією метою ми сьогодні домовилися розробити тристоронній меморандум про співпрацю. Це продемонструє нашу відданість подальшому зміцненню стратегічного співробітництва та взаємодії між нашими трьома державами щодо найбільш пріоритетних питань підтримки України. 

Ми працюватимемо разом над просуванням нашої співпраці, яка включає, але не обмежується координацією підтримки Міжнародної Кримської платформи, посиленням співробітництва з питань кібер- та енергетичної безпеки, а також зміцненням стратегічних комунікацій для протидії дезінформації", - підкреслили міністри.

Британія та Польща наголосили, що вони продовжуватимуть надавати Україні підтримку, стоячи з Україною в єдності перед обличчям триваючої російської агресії та залишаючись повністю відданими тому, щоб стояти поруч з українським народом у його зусиллях із захисту суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Про новий тристоронній альянс дивіться у відео на YouTube-каналі "ЄвроПравди": ​​Союз Україна-Британія-Польща. Всі деталі та очікування

18 лютого 2022р.

Теги: альянс, Британія, Польща

НОВИНИ: Різне

19:11
Чому сертифікат на стрільбу це вдалий подарунок для різних життєвих ситуацій - кому він підійде
19:03
Викривлення носової перегородки - коли потрібна септопластика та як проходить операція
18:59
Вібрації двигуна – пора перевірити ремінь ГРМ, ролики й інші приводні механізми
19:15
Які канцтовари потрібні для офісу - практичний гайд з вибору
16:30
Катаракта - коли зір «тьмяніє» і час діяти
16:24
Що подарувати жінці на день народження
20:45
Як контекстне навчання змінює підхід до вивчення англійської онлайн - основні переваги
14:07
Есцитам і серце - чи є ризики для серцево-судинної системи
15:34
Фіточай - користь для здоров’я та як правильно заварювати трав’яний чай
15:06
Угорська опозиція зберігає відрив від партії орбана в опитуваннях серед виборців
15:41
Чому бандаж на руку потрібно мати в домашній аптечці
14:28
Гаражні ворота в Закарпатській області - надійне рішення для дому та бізнесу від Testum-UA
11:51
Вибираємо найкраще захисне скло для мобільних пристроїв
11:25
Попит на авто зі США в Україні зріс удвічі які моделі купували
11:18
Стало відомо, чому рятувальники не користуються ліфтами в Харкові
13:08
/ 1
орбан стверджує, що документ Єврокомісії передбачає членство України до 2027 року
12:29
Таксі Ужгород – Будапешт швидкий виїзд до Європи без прив’язки до рейсів
16:05
/ 1
Будівництво басейну для відпочиваючих туристів - Львівська, Івано-Франківська чи Закарпатська область у пріоритеті
19:00
Як запобігти печії - ТОП-3 способи, які допоможуть
13:51
Грати без переплат - чи вартий уваги б/у ігровий ноутбук
13:43
Корейські креми для обличчя взимку - на що звернути увагу
15:45
Світ мілсім-інвентарю - як обрати свій перший привід для військово-тактичних ігор
15:42
Топ продуктів взимку на ринку «Шувар» – популярний вибір покупців
14:33
/ 2
НАБУ і САП пояснили суть підозри Тимошенко: виплати нардепам розраховані були на тривалий період
14:41
Sonix Winter Xpro 888 - чи варто купувати новинку цього сезону
» Всі новини