Як зазначив перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький, в області є лише 3 діючі пункти пропуску між Україною та Румунією.
За його словами, рік тому проєкт «Мале карпатське коло» продовжили аж до Яблунівки.
«З одного боку, ми таким чином відкриваємо Закарпаття для українського туриста, з іншого боку, зможемо відкрити наш чудовий край для мандрівників із Румунії і навпаки: водоспад Шипіт, полонина Боржава та перспективний гірськолижний курорт, озеро Синевир, автентичне село Колочава, Теребле-Ріцьке водосховище, закарпатські сироварні, шаянський курорт, термальні води Велятино, а по той бік кордону – містечко Сігет Мармацієй, колоритний монастир Перь, Веселий цвинтар, Мармароський національний гірський парк, Мармароський музей села», – прокоментував перший заступник очільника краю.
Цей маршрут матиме колосальний потенціал для економічного та туристичного розвитку прикордонних регіонів. Але для цього потрібно, аби на найвищому рівні Україна та Румунія підписали міжурядову угоду, що дасть старт запуску нового пункту пропуску. Це зменшить навантаження на діючі пункти пропуску, пришвидшить перетин кордону для легкових та вантажних автомобілів.
Водночас учасники зустрічі обговорили перспективи відкриття пункту перетину Біла Церква – Сігету Мармацієй, для будівництва якого Закарпаття вже робить реальні кроки. Зокрема виготовлення детального плану і території відведення земель.
Іван 2022-02-01 / 17:08:40
Каждий губернатор який прийде вже понад 10 років се розказує і в Паладі тоже відкриєте